VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nabídka kulturních akcí v našem regionu je pestrá

Jablonecko - /do středy 12. dubna/ Pořádáte kulturní či společenskou akci? Napište na email: jablonecky@denik.cz. Na www.jablonecky.denik.cz seznam akcí aktualizujeme.

7.4.2017
SDÍLEJ:

Kultura. Ilustrační snímek.Foto: DENÍK

Středa 12. dubna - pátek 14. dubna

Velikonoční slavnosti v Jablonci 12.–14. dubna v centru a okolí
Tradiční jarní akce pro širokou veřejnost s bohatým kulturním programem ve folklorním duchu, která se pravidelně koná na Škaredou středu, Zelený čtvrtek a Velký pátek v centru Jablonce. Na Mírovém náměstí, náměstí Dr. Farského a na pěší zóně najdete velikonoční zboží – vyřezávané i soustružené dřevěné výrobky (lžíce, talíře, misky, naběračky apod.), zdobené perníčky, keramika, bylinné polštářky, batikované výrobky, kožená galanterie, ručně malované obrázky na skle, dřevěné hračky, maňásci, velikonoční zboží (kraslice i pomlázky), sušené květiny i velikonoční vazby, medovina, víno, mazance, jidáše, med, pečené sele, turecký sekaný med, marcipán, sýrové speciality, šperky, cukrovinky, velikonoční ubrusy a dečky, loutky, formičky, proutěné košíky apod.
Kulturní program na Mírovém náměstí:
Škaredá středa 12. 4.
10:00 Zdobení májek dětmi z mateřinek
10:00 Speciální MŠ
10:15 DPS Pod Peřinkou, MŠ Pod Peřinkou
10:30 DPS Skřivánek, MŠ Mšeňáček
10:45 DPS Mšeňáček, MŠ Mšeňáček
11:00 DPS Jablíčko, MŠ Jablůňka
11:15 MŠ Slunečnice
11:30 Žlutá školka
12:15 Hudební studio Kokos
13:30 Pueri, gaudete!, ZUŠ Jablonec n. N.
13:40 Sóloví zpěváci ZUŠ Jablonec n. N.
14:15 Divadlo Kasperle: Jak Kašpárek s Kalupinkou slavili Velikonoce
15:15 Dechový orchestr ZUŠ Jablonec n. N.
16:00 Oficiální zahájení slavností primátorem města Petrem Beitlem
16:05 Soubor Nisanka a Malá Nisanka a
Zpěváčci – dětští zpěváci lidových písní
Zelený čtvrtek 13. 4.
10:00 Divadlo U staré herečky: Ošklivé káčátko
11:00 Jazztet ZUŠ Jablonec n. N.
13:00 Cimbálová muzika Bohuslava Eliáše
14:00 Shannon – tradiční irská hudba
15:00 DiV. U staré herečky: Zvířátka a loupežníci
16:00 Cimbálová muzika Bohuslava Eliáše
Velký pátek 14. 4.
10:00 Divadlo Na cestě: O Smolíčkovi
11:00 Venkovská dudácká muzika Bedrník
13:00 V hnízdě rej – lidová hudba jižní Moravy i z celého světa
14:00 Folklorní spolek Lipta Liptál v doprovodu Cimbálové muziky Trosky z Troskotovic
15:00 Spolek jabloneckých dam a pánů s hudebními hosty
16:15 Folklorní spolek Lipta Liptál
17:00 Venkovská dudácká muzika Bedrník

Velikonoční dílna, 13. 4.–14. 4. Ekocentrum

Pondělí 10. dubna

Slavný muzikál Fame předvedou v dopoledním představení
Jablonec n. N. – Jeden z nejslavnějších amerických muzikálů, který se stal ve své filmové podobě senzací osmdesátých, a ve své divadelní podobě (premiéra 1989) senzací devadesátých let, uvidí zájemci v pondělí 10. dubna také v jabloneckém Městském divadle. Představení Fame začíná v 11 hodin. Libreto Davida De Silvy a José Fernandeze společně s písňovými texty Jacqua Levyho a hudbou Stephena Margoshese zavádí diváka mezi adepty studia hudebních, dramatických a tanečních oborů. Všichni se poprvé setkávají na přijímacích zkouškách na světově proslulou High School of Performing Arts v New Yorku, kterou posléze také společně studují. Emoce, tužby a nevýslovná dřina.
Inscenace muzikálu Fame v podání Městského divadla Brno zaujme mladistvým entusiasmem, vtipem, temperamentní hudbou a spontánní tanečností. Skvělá hudba, vynikající interpreti.

Divadlem zazní skladby mistrů
Robert Heger – flétna, Dušan Foltýn – hoboj,Tomáš Čistecký – klarinet, Michal Verner – fagot, Petr Hernych – lesní roh. To je dechové kvinteto „Musica Per Cinque". Vzniklo v roce 1984 na AMU v Praze. Jednotliví členové, špičkoví sólisté předních českých orchestrů, jsou nositeli cen z mnoha národních i mezinárodních soutěží. Repertoár kvinteta zahrnuje skladby všech slohových období a zajímavých nástrojových kombinací – např. sextety s harfou, klavírem, basklarinetem aj. Soubor pravidelně koncertuje na domácích i zahraničních pódiích.
V programu koncertu, v jabloneckém Městském divadle v pondělí 10. dubna od 19 hodin, zazní skladby W. A. Mozarta, M. Arnolda, J. Iberta, C. Francka, F. Danziho a také premiéra dechového kvintetu turnovského rodáka BOHUSLAVA LÉDLA.

Bohuslav Lédl vystudoval klavír na teplické konzervatoři u Ireny Nečáskové a Miloše Mikuly, poté na Pedagogické fakultě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a na Karlově univerzitě v Praze. Na PF v Ústí nad Labem později vyučoval předmět improvizaci a působil jako korepetitor. V 90.letech působil jako korepetitor dětského pěveckého sboru Jizerka ze Semil. V roce 1996 založil jazzový soubor Lédl Jazz Q. Od roku 1997 vede Pěvecký sbor Antonín Dvořák v Turnově. V roce 2003 se stal ředitelem Základní umělecké školy Turnov. V současné době působí jako korepetitor i jako sólista. Spolupracuje se svou ženou sopranistkou Evou Lédlovou. Skladba Te-Le-Mann vznikla v červnu 2016 a je inspirována barokní formou suity. Je věnována souboru Musica per Cinque.

Neděle 9. dubna

Na Květnou neděli se sejdou v Pulečném v kapličce
Pulečný V neděli (tzv. Květná neděle) 9. dubna od 15 hodin proběhne velikonoční setkání v kapličce Navštívení Panny Marie v Pulečném. Na programu je bohoslužba slova duchovního římskokatolické farnosti z Jablonce. Před kapličkou bude připraveno občerstvení.

Blíží se čarodějnice, v Zásadě už sbírají dřevo na vatru
Zásada Pokud někdo z obyvatel městysu Zásada neví, co s větvemi z právě ořezaného stromu, nabízí mu Sportovní klub Zásada možnost odložení větví v rohu spodního hřiště. Dřevěný odpad pak bude využit na stavbu vatry na pálení čarodějnic. Na místě udržujte pořádek, prostor je monitorován kamerami.

Folkový kvítek v jabloneckém klubu
Jablonec n. N . - od 13 hodin v Klubu Na Rampě začíná severočeské předkolo autorsko-interpretační soutěže pro mládež do 18 let Folkový kvítek. Finále soutěže proběhne v areálu zámku Konopiště.

Nedělní pohádka pro děti do 2 let zdarma
Jablonec n. N. - O pejskovi a kočičce v Klubu Na Rampě od 17 hodin. Když spolu hospodaří pejsek a kočička v jednom domečku, bývá u toho i dost legrace. Známá pohádka Josefa Čapka v podání DS Matičky.

Jediný český koncert
Jablonec n. N. - 15 Years of Revolution. Jediný český koncert numetalové skupiny Ill Niño z New Jersey na turné k jejímu patnáctému výročí. Na evropském turné Američany doprovodí Ektomorf (Maďarsko), XtortYa (Austrálie) Madlife (USA) a Incite (USA). Koncertuje večer v jabloneckém Eurocentru.

POWER RANGERS: : Strážci vesmíru
Jablonec n. N. - „Morfujeme!" Pět poněkud vzdorných teenagerů se nevysvětlitelnou náhodou či řízením osudu sešlo, aby se z nich stala nová generace v řadách bojovníků známých jako Strážci vesmíru. Celému světu hrozí zničení od mimozemských bytostí a jedině oni mohou zachránit planetu… Pět poněkud vzdorných teenagerů se nevysvětlitelnou náhodou či řízením osudu sešlo, aby se z nich stala nová generace v řadách bojovníků známých jako Strážci vesmíru. Jablonecké kino Junior od 17.15.

Sobota 8. dubna

Kamenici opět zbaví nepořádku, půjdou na to souši i po vodě
Plavy - Již potřetí se vodáci spolu s Povodím Labe pustí do vyčištění řeky Kamenice v málo přístupném úseku v rámci akce Ukliďte Česko. V sobotu 8. dubna od 10 hodin budou dobrovolníci uklízet v úseku Haratice - soutok s Jizerou. „Sraz je na mostu v Haraticích, na rozcestí turistických cest žluté a modré. Pro účastníky zajišťujeme rukavice, pytle pro sběr odpadu a malé občerstvení pro doplnění sil," uvedl za organizátory Petr Čech s tím, že pro prosí dobrovolníky o přihlášení na webových stránkách www.uklidmecesko.cz. Více informací také získáte na facebookové stránce Čistá Kamenice. Čech upozornil, že čištění bude rozděleno na pěší a vodáckou část, kde je ale nutná určitá vodácká dovednost a zdatnost.

Odemykání Jizery
Malá Skála - Tak jako každý rok i letos pro všechny vodáky odemkneme řeku Jizeru a zahájíme tak vodácko-turistickou sezónu. Akce proběhne v sobotu od 10:00 na Žluté plovárně na Malé Skále, jedné z provozoven projektu SUNDISK Family – sítě sportovně-rekreačních zařízení, ubytování a aktivit v Českém ráji, u Hrádku nad Nisou a Máchova jezera.

„Na letošní ročník jsme opět pro všechny účastníky připravili pestrý doprovodný program. Kromě tradiční živé hudby, občerstvení, grilování a atrakcí pro děti i dospělé bude pro účastníky připravena kouzelná cesta s pohádkovými bytostmi ze Žluté plovárny do Líšného a zpět, trasa je vhodná i pro rodiny s kočárky. Tento den se děti poprvé setkají s postavičkou Slunčíka, který se jistě přimotá i k aktu odemykání řeky a zajistí tak slunečné dny na celou sezónu 2017. V případě příznivého počasí bude na místě i balón, tzv. Cimrmanova žárovka." Celá akce vyvrcholí v 14:00 oficiálním odemčením řeky pro sezónu 2017. Po odemčení Jizery pak od 14:30 proběhne tradiční, každoroční závod dvojic Tamzpátky – od Žluté plovárny do Křížek na lodi a zpět na koloběžce. Hlavní cenou je sud piva, registrace na místě minimálně 30 min před závodem. Po dobu konání akce bude všem návštěvníkům k dispozici i naše půjčovna lodí, koloběžek a lanové centrum. Půjčit si můžete kanoe, rafty i kajaky, a pokud to počasí dovolí nebo patříte mezi otužilce, můžete si vyzkoušet i jízdu na oblíbeném paddleboardu," říká za organizátory Martin Bauer.

POWER RANGERS: : Strážci vesmíru
Jablonec n. N. - „Morfujeme!" Pět poněkud vzdorných teenagerů se nevysvětlitelnou náhodou či řízením osudu sešlo, aby se z nich stala nová generace v řadách bojovníků známých jako Strážci vesmíru. Celému světu hrozí zničení od mimozemských bytostí a jedině oni mohou zachránit planetu… Pět poněkud vzdorných teenagerů se nevysvětlitelnou náhodou či řízením osudu sešlo, aby se z nich stala nová generace v řadách bojovníků známých jako Strážci vesmíru. Jablonecké kino Junior od 20.00.

Do divadla na folklor
Jablonec n. N. - Soutěž dětských zpěváků lidových písní - "ZPĚVÁČEK" a přehlídka dětských folklorních souborů má na programu jablonecké Městské divadlo od 14 hodin. Soutěž pro Severní Čechy. Pořádá Dům dětí a mládeže Vikýř Jablonec nad Nisou.

Pojďte za ochotníky do Josefova Dolu
Josefův Důl - Divadelní spolek J. K. Tyl v Josefově Dole zve diváky do divadla. V sobotu 8.4. od 19,30 hodin uvede Divadelní spolek Vojan z Hrádku nad Nisou komedii Královny. Hra vypráví zábavným způsobem o smutných věcech. Kostru příběhu tvoří vtipné dialogy osvědčených mladých autorů Michaely Doležalové a Romana Vencla, absolventy činoherního herectví JAMU v Brně.

Den plný svatební inspirace a dekorací
Janov nad Nisou – Ten jedinečný den D chce mít každá nevěsta či její maminka nejkrásnější. Jaké jsou trendy, co je dostupné a co k sobě ladí, se můžete dnes dozvědět v Hotelu Epocha. Na co se můžete těšit: slavnostně vyzdobené tabule, svatební kytice, trendy ročního období, ozdobení slavobrány, aut, představení svatebních a společenských šatů, ochutnávka svatebního menu, cukrářské umění svatebních dortů, svatební koláčky, cupcakes, fotografy zachycený svatební den, prsteny, šperky, sváteční make-up a účes, poradna svatební koordinátorky. Vše v době od 10 do 19 hodin zdarma.

Po soutěži zahraje Jarret
Jablonec n. N. - Severočeské předkolo Porty v sobotu od 13 hodin v Klubu Na Rampě. Hostem večera po skončení soutěže je liberecká folkrocková kapela Jarret.

Indierocková nebo folkrocková skupina, která svou stylovou nezařaditelností přivádí kritiku k šílenství. To jsou Jarret. Přitom jde o pouhé respektování textu s absencí strachu použít při aranžování jakékoliv prostředky. Jde vesměs o původní tvorbu Bohouše Vašáka doplněnou o písně spřízněných autorů – Jakuba Nohy, Martina Kadlece a Pavla Havlíka.

Kráska a zvíře
Jablonec n. N. - Hraná adaptace animované klasiky společnosti Disney. Pohádkový příběh bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného prince. V hl. rolích Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Josh Gad, Emma Thompson, Ewan McGregor, Kevin Kline a další. Kino Radnice 17.15

Sběratelská akce se týká pivních suvenýrů
Daliměřice - V sobotu 8. dubna se od 7 do 12 hodin koná v Hasičárně v Daliměřicích u Turnova Setkání sběratelů pivních suvenýrů pořádané klubem sběratelů pivních etiket Jizeran Turnov.

Vernisáže prodejní výstavy obrazů Ilona Rajnišová – Do světa fantazie
Lomnice nad Popelkou - V sobotu 8.4. od 14 hodin v Zámecké minigalerii lomnického zámku zpřístupní výstavu obrazů Ilona Rajnišová – Do světa fantazie. Výstava je přístupná do 14.5. Jedná se o výstavu obrazů vytvořených speciální, tzv. enkaustickou výtvarnou technikou známou jako malování horkým pigmentovaným včelím voskem.
Úvodní slovo: Marie Urbanová. Hudební program: 2 žáci ZUŠ Jičín. Součástí zahájení výstavy bude ukázka tvorby obrazu.

Pátek a sobota

Milovníci Trabantů vyjedou na spanilou jízdu Českým rájem
Český ráj - XII.TRABI Český ráj Jinolice 2017 se koná právě tento víkend. Do kempu budou majitelé nejen Trabantů, ale i vozů koncernu IFA a AUTO UNION najíždět už v pátek. Odpoledne se vydají na spanilou jízdu Českým rájem směr zřícenina hradu Kumburk. V sobotu ráno vyjedou řidiči na orientační jízdu ve zhruba patnáctikilometrovém okruhu. Čekají je tři kontrolní stanoviště s plněním úkolů a jízdou zručnosti či samostatným slalomem do vrchu. Během dopoledne bude v areálu kempu probíhat soutěž ve výměně rezervního kola. Na odpoledne mezi druhou a třetí je naplánován odjezd na zlatou spanilou jízdu Českým rájem, kterou ukončí v půl čtvrté na Jičínském náměstí. V tamním Městském muzeu a galerii v 16 hodin slavnostně zahájí výstavu Život s Trabantem.

DĚTSKÁ SCÉNA 2017
Jablonec n. N. - Od pátku až do soboty v Kině Junior. Krajská otevřená postupová přehlídka dětského divadla s postupem na Celostátní přehlídku dětského divadla Dětská scéna 2017 ve Svitavách

7.4, 16 hodin / Slavnostní zahájení, I. postupová přehlídka
8.4, 16 hodin / II. postupová přehlídka – inspirativní představení

POWER RANGERS: : Strážci vesmíru
Jablonec n. N. - „Morfujeme!" Pět poněkud vzdorných teenagerů se nevysvětlitelnou náhodou či řízením osudu sešlo, aby se z nich stala nová generace v řadách bojovníků známých jako Strážci vesmíru. Celému světu hrozí zničení od mimozemských bytostí a jedině oni mohou zachránit planetu… Pět poněkud vzdorných teenagerů se nevysvětlitelnou náhodou či řízením osudu sešlo, aby se z nich stala nová generace v řadách bojovníků známých jako Strážci vesmíru. Jablonecké kino Junior od 17.15.

Velikonoce na Bělišti od pátku až do neděle
Železnáý Brod - V národopisné expozici na Bělišti se bude konat tradiční Velikonoční jarmark. Připraveny budou jarní dekorace, kraslice, pomlázky, řehtačky, perníčky, proutěné košíky a další velikonoční a řemeslné zboží.  Každá den od 9 hodin.

Pátek 7. dubna

Parta z Vikýře před půlnocí upeče dort ze samých radostí
Jablonec n. N. - Ve středisku volného času Vikýř chystají již pátý Ples Neples. Tentokrát se koná na Střelnici, a to v pátek 7. dubna. Program je tradičně našlapaný. Irský step vás zvedne ze židlí. Skvělé mažoretky určitě stojí za to vidět a oblíbení Staropražští Pepíci dokázali roztančit a rozezpívat nejeden bál. Počítejte i s bohatou tombolou. Přijde i na nějaký ten výbuch před půlnocí. Přijďte si zatančit, zazpívat a ochutnat dort ze samých radostí.

La La Land
Železný Brod - KC Kino od 19:30 hodin. Moderní pojetí klasického hollywoodského milostného románu umocněné skvělými písničkami doprovázenými velkolepými tanečními čísly líčí vášnivý milostný vztah od něžného vzrušení rozvíjející se lásky až po trpké zklamání z velkých ambicí. Film získal celkem šest Oscarů.

Jarní zpívání s Iuventus, gaude!
Jablonec n. N. - Jablonecká ZUŠ na dnešek připravila do Eurocentra Jarní zpívání s Iuventus, gaude! Kromě hlavního souboru účinkují Pueri, gaudete!, Liberi, gaudete!, chlapecký sbor, Amici, gaudete! a hudební doprovod. Start v 18 hodin.

Kráska a zvíře
Jablonec n. N. - Hraná adaptace animované klasiky společnosti Disney. Pohádkový příběh bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného prince. V hl. rolích Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Josh Gad, Emma Thompson, Ewan McGregor, Kevin Kline a další. Kino Radnice 20.00

Expozici Běliště v pátek otevřou Velikonočnímu jarmarku
Železný Brod - V národopisné expozici na Bělišti se bude od pátku do neděle konat tradiční Velikonoční jarmark. Připraveny budou dekorace, kraslice, pomlázky, řehtačky, perníčky, košíky a další velikonoční zboží. Kromě toho i loutkové divadlo, tvořivé dílničky a vystoupení žáků místní ZUŠ.

Autor: Redakce

7.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ford Fiesta.
AUTOMIX.CZ
14

Dá se koupit spolehlivé auto za 50 tisíc? Tyto vozy mohou být výhrou

Policie. Ilustrační foto.

Opilý muž srazil ženu na kole, na zraněnou jen promluvil a ujel

Řidič na křižovatce přehlédl cyklistu, ten už střetu nezabránil

Desná – V úterý krátce po druhé hodině srazilo auto cyklistu v Desné. Řidič v Peugeotu chtěl přejet hlavní silnici napříč. Při tom však přehlédl projíždějícího cyklistu a vjel přímo před něj.

Město plné tónů graduje, v pátek vystoupí Divokej Bill

Jablonec n. N. – Jablonecký festival Město plné tóny pomalu ale jistě vrcholí. Fandové čtvrtečních koncertů na letní scéně by zdánlivě mohli být zklamaní jeho absencí.

První zápas byl ve vysokém tempu

Lučany – V prvním kole I. B třídy východ zavítali do Lučan hráči Roztok u Jilemnice.

Opilá žena s dítětem v kočárku nadýchala skoro tři promile

Jablonec n. N. – Muž jí prý bránil v odjezdu do protialkoholní léčebny. Na opilého muže a ženu, kteří seděli s dítětem v kočárku na lavičce u přehrady, upozornila jablonecké strážníky volající v sobotu odpoledne.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení