VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vystavují obrázky ze života Romů

Jablonec n. N. - Do 31. července: Nízkoprahové zařízení Khamoro Jablonec: po, stř, čt 14.00 – 17.00 Obrázky ze života Romů Magaleny Konečné.

30.6.2009
SDÍLEJ:

Obrázky ze života Romů Magaleny Konečné. Foto: DENÍK - repro

Ve výstavní síň se pomyslně přemění prostory Klubu KHAMORO, nízkoprahového zařízení pro děti a mládež v Jungmannově ulici č. 8. Výstavu s názvem Obrázky ze života Romů zde nainstalují samy romské děti a mládež jako způsob sociální aktivizace.

Jde o obrázky Magdaleny Konečné, ženy, která ilustrovala řadu dětských knížek a vystavuje doma i v zahraničí. Konečná věrně přenáší na papír jejich každodenní život, vnímá detaily, tělesnou stavbu těla.

Romové běžně nenavštěvují výstavy, divadla, muzea. To se může pomalu měnit, budou-li přirozeně vtahováni zprostředkováváním kultury vlastní.

Děti a mládež tráví v klubu hodně času a obrázky kolem nich jim mohou obecně pomoci najít cestu nejen k poznání vlastního kulturního zakotvení, všeobecně podnítit zájem o návštěvu kulturních zařízení, které je motivující pro získávání vztahu ke kultuře, vyššího vzdělání a následného sociálního vzestupu.

Klub KHAMORO zřídilo v říjnu 2008 Občanské sdružení Romský život. V pronajatých prostorách, situovaných v centru samotného města, se od svého založení vystřídalo téměř tři sta jabloneckých romských dětí ve věku 6 až 21 let využívajících toto místo třikrát v týdnu k výtvarným, tanečním a hudebním aktivitám, svěřují se se svými potřebami, píší zde úkoly.

Obecným cílem této výstavy je představit zejména obyvatelům Jablonce nad Nisou, široké veřejnosti činnost organizace, zprostředkovat všem návštěvníkům odlišnou kulturu, rozvíjet v nich smysl pro spravedlnost, solidaritu a toleranci, vést k chápání a respektování neustále se zvyšující sociokulturní rozmanitosti a otevírat před nimi cestu k porozumění různým způsobům života, myšlení a vnímání světa.

autor Dušan Kotlár

30.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Největší část zabere parkovací dům s kapacitou až 478 míst. V odbavovací hale bude čekárna, pokladny, úschovna zavazadel, toalety a rychlé občerstvení. Z pasáže ze Žitavské ulice budou přístupné komerční prostory jako kavárna či pekařství, zatímco v patře
3

Už za dva roky by mělo autobusové nádraží dostat novou podobu

Letní louka u jabloneckého bazénu

Bazén dostane novou střechu

Holky se rvaly, až vlasy lítaly. Padaly i facky a další krátké krimi zprávy

Jablonec n. N. – V Jablonci je rušno. Mladá žena chtěla spáchat sebevraždu, muže bili a kopali do hlavy, hoky se zase nepohodly a tahaly se za vlasy.

Pravidla pálení nejen čarodějnic

Liberecký kraj - Jaro patří k obdobím, kdy lidé pracují na svých zahradách a zahrádkách. Proto jsou jarní měsíce každoročně spjaty s pálením biologického odpadu - listí, větví, rostlinného odpadu apod. Z hlediska pohledu požární ochrany je tato činnost spojena se zvýšeným rizikem vzniku požáru.

Voda z vlastní studny - na kolik přijde

Pokud máme příhodné podmínky na zahradě nebo jiném pozemku pro vybudování studny (o potřebných podmínkách pro stavbu studny jsme psali zde) a jsme rozhodnuti studnu zřídit, udělejme si nejprve velmi přibližnou kalkulaci, na kolik to všechno přijde.

Poradny pro závislé řeší krize hlavně u patologických hráčů

Liberecký kraj - Již dvacet let zdarma pomáhají druhým se závislostmi. Mezi jejich klienty v devíti poradnách po Libereckém kraji převažují gambleři. V České Lípě nyní došlo k přestěhování poradny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies