VYBRAT REGION
Zavřít mapu

A teď babo raď, co dělat, abychom šli výše

Jablonecko - Fejeton Jaroslavy Očenášové.

18.11.2010 1
SDÍLEJ:

Fejeton Jabloneckého deníkuFoto: Zbyněk Cincibus/ Fotoklub Balvan

„Tak co se tady k…. za těch dvacet jedna let stalo? No h….!“ rozčiloval se Honza.

Ale ale Jendo, neříkají tohle lidé, kteří stále čekají, že se něco změní, a přitom zapomínají, že už dvacet jedna let mohou svým dílem ke změně k lepšímu přispívat? Snad je to nějaký posttotalitní syndrom, že si myslíme, že to lepší přijde samo, a my to jenom pozorujeme a čekáme a čekáme, kdo že nám ty lepší časy přinese. A ono to je jinak. Naší pasivity využívají chytráci, kteří ví jak na to, aby občanské netečnosti využili pro vlastní kapsy. A my propadáme beznaději a jsme toho názoru, že je to jedno, jestli jsou tam rudí nebo modří nebo oranžoví nebo kdovíjací, stejně se nic nemění. Přestáváme se o politiku zajímat, vždyť je to stejně zbytečné a hlavně, je nám z toho na zvracení. Stejně jde všem jen o koryta. Malomyslníme. Kam to všechno půjde? Člověk by rád nepropadal beznaději. Teď však babo raď.

Jsou lidé, kteří by v čele státu rádi viděli jen jednu osobu, jíž by mohli plně důvěřovat, že její rozhodnutí jsou ta správná rozhodnutí, a že jí nejde jen o vlastní prospěch a o prosazování svých vizí, nýbrž o blaho všech. A té by dali moc a důvěru, ať si vytvoří vládu jak chce, a z koho chce. Vyžírkům v parlamentu a senátu a dalším paňácům ve státní sféře by dali vale. Jen ukrajují v nouzi peníze těm, kteří jsou už i tak v nouzi nejvíc – rodinám s dětmi, nemocným, starým, jejichž příjmy jsou tolik nízké, že nepokryjí ani náklady na věci nezbytné, natož na věci zbytné.

Jak to, že má někdo za dvacet pět odpracovaných dnů v měsíci stejný plat jako jiný, který pracuje v měsíci jen dny čtyři? A ještě k tomu je jeho výsledkem obrovský státní dluh? Pokud by kdokoli jiný takto hospodařil, měl by co do činění s exekucí, obstavením platu a před následky by neuniknul. Musel by se ujmout odpovědnosti. Ale co se děje s těmi, kteří vytvářejí a vytvářeli schodek republiky? Nic takového. Žádná odpovědnost, žádné následky. Naopak. Mnohdy pak po skončení jejich do zkázy vedoucí činnosti dostanou teplé místo v nějaké dozorčí radě a mohou se nám už jen smát: „Hlupáci, teď si utahujte opasek a pak zase zvolte ty, jež si za vaše peníze pořádně užijou. Cha cha cha!“

Autor: Jaroslava Očenášová

18.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Peníze. Ilustrační foto.

V Jablonci přispívají na prázdninové aktivity dětí

Můstky na bývalém výstavišti LVT už nejde použít. Jsou v takovém stavu, že by se musely zbourat a postavit znovu.

Skokanům chybí můstky: SK Ještěd usiluje o stavbu nových můstků ve Vesci

Bramberk otevřou již tuto sobotu, také letos budou rozhlednu dále opravovat

Lučany n. N. - Rozhlednu Bramberk v Lučanech nad Nisou oficiálně otevřou již o víkendu.

Psychiatrii čekají velké změny: Nové stacionáře, poradny i terénní péče

Liberec - Už žádné vícelůžkové pokoje bez sociálního zařízení a zbytečné zavírání pacientů v nemocnici. Psychiatrickou péči v Krajské nemocnici v Liberci čeká velká logistická operace.

Liberecký kraj rozdává na kotlíky miliony

Liberecký kraj - /ANKETA, HLASOVÁNÍ/ Už druhá výzva na kotlíkové dotace běží v Libereckém kraji. Žádosti je možné posílat do konce března.

Dakar show přilákala davy

Sosnová /FOTOGALERIE/ - Dakar Setkání na Autodromu v Sosnové přivítalo rekordní návštěvu diváků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies