VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pomáhat a chránit. Neruš a pomoz si sám

Nová Ves nad Nisou - Fejeton Dany Eršilové.

20.7.2010 1
SDÍLEJ:

Fejeton Jabloneckého deníkuFoto: Zbyněk Cincibus/ Fotoklub Balvan


Prodírám se davem směrem k mixážnímu pultu. DJ pouští jeden song za druhým. Nová Ves nad Nisou se otřásá v základech v místech, kde stojí Disco Nisa.

Děje se tak kvůli v pořadí již páté Open Air party. Lidi se vlní v rytmu hudby pod střechou velkého stanu. Počasí si letos prosadilo déšť. Zúčastněným to očividně nevadí.

Ostatní, kteří netouží po blátě a čerstvém vzduchu, svými boky kroutí uvnitř. „Holky, to je mazec!“ okomentovala situaci nově příchozí slečna s blonďatým ohonem.
Po sérii divokých disco kreací musím vyhledat bar, abych se, stejně jako ostatní, osvěžila. Čekám dlouho. „Kolu!“ poručím barmance a zaplatím dvacku. To jde.

Se svými přáteli se oddávám senzační atmosféře. Přes rekordní návštěvnost probíhá akce celkem v klidu. Vír zábavy do svého středu strhává další tancechtivé jedince.

Kolem třetí hodiny začíná mejdan venku uvadat. Liják sílí. Rozhodneme se zvednout kotvy a zamířit k domovu. „Čekám na vás na hlavní u zastávky,“ oznámí mi taxikář. Pádíme mezi kapkami deště na smluvené místo.

Běžíme po silnici. Uprostřed leží teenager a druhý do něj kope. V tom spatřím vůz s nápisem Pomáhat a chránit. „Přijeli akorát!“ oddychnu si. Omyl. „Pomocníci a ochránci“ projeli kolem, aniž by se podívali. „Vracejí se!“ jásám.

Žasnu nad jejich genialitou: „Jeli se otočit, aby mohli zaparkovat a nebrzdili provoz.“ Ne. Objeli peroucí se dvojici a odpluli neznámo kam. Přítel nevydržel pohled na ležícího. „Nech ho bejt, vždyť už nemůže!“ křičel na agresora a hnal se k němu.

Mlátič se lekl. Na rozloučenou zvolal: „Zabiju tě, šmejde!“ a kvapně odešel. Ztlučený mládežník se držel za ránou zkřivený nos.

Zalitovala jsem, že u sebe nemám fotoaparát. To by byla fotka! Svědectví o pomoci a ochraně. Vzápětí se okřiknu: „Ty hloupá, začala bys fotit a taky by ti od toho frajera jedna přiletěla. Myslíš, že by ti někdo pomohl?“

„Obávám se, že ne,“ odpověděla jsem si a rty mi zkřivil ironický úšklebek. Stejně jako mladík bych jitro strávila v čekárně chirurgie.

Což takhle změnit zavádějící heslo: Pomáhat a chránit na Pomoz si sám? Je kratší a věrohodnější.


20.7.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

ADÉLA, ANIČKA, DIANA NEBO DOMINIKA. To jsou malé slečny, které budou soutěžit o titul Sluníčko Deníku, a které můžete vidět na fotografiích. Je to ale jen výběr z těch, jež rodiče dosud do soutěže Deníku přihlásili.

Sluníčko Deníku. Na přihlášení je poslední týden

Ilustrační foto.

Rozkopáno bude u Máchova jezera i během letní sezony

Maria Gornalova a Alexey Yurakov o své kariéře a baletní škole

Liberec – /ROZHOVOR/ Baletní soubor libereckého Divadla F. X. Šaldy na sebe v posledních letech poutá pozornost několika zajímavými představeními. Svou zásluhu na tom mají také sólisté souboru, Maria Gornalova a Alexey Yurakov. V Divadle F. X. Šaldy působí od roku 2009 a stačili zde vytvořit několik pozoruhodných rolí.

Čtyřikrát letěl vrtulník do hor na pomoc zraněným

Krkonoše – Ani v průběhu oslav Dne Horské služby záchranáři nezaháleli, ve čtyřech případech zasahovali spolu s vrtulníkem Letecké záchranné služby.

Cestující si musí dát pozor na výluky kvůli kácení a výřezu

Tanvaldsko – Na železniční trati Liberec – Harrachov – Szklarska Poręba Górna v úseku Tanvald – Kořenov, budou ve dnech 3. až 7. dubna vždy v době od 8 do 13 hodin probíhat železniční výluky.

Neznámá dívka prý skákala do přehrady

Jablonec n. N. - Policisté, psovodi i potápěči pátrali celou noc po dívce, jež měla skákat do přehrady.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies