VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pomáhat a chránit. Neruš a pomoz si sám

Nová Ves nad Nisou - Fejeton Dany Eršilové.

20.7.2010 1
SDÍLEJ:

Fejeton Jabloneckého deníkuFoto: Zbyněk Cincibus/ Fotoklub Balvan


Prodírám se davem směrem k mixážnímu pultu. DJ pouští jeden song za druhým. Nová Ves nad Nisou se otřásá v základech v místech, kde stojí Disco Nisa.

Děje se tak kvůli v pořadí již páté Open Air party. Lidi se vlní v rytmu hudby pod střechou velkého stanu. Počasí si letos prosadilo déšť. Zúčastněným to očividně nevadí.

Ostatní, kteří netouží po blátě a čerstvém vzduchu, svými boky kroutí uvnitř. „Holky, to je mazec!“ okomentovala situaci nově příchozí slečna s blonďatým ohonem.
Po sérii divokých disco kreací musím vyhledat bar, abych se, stejně jako ostatní, osvěžila. Čekám dlouho. „Kolu!“ poručím barmance a zaplatím dvacku. To jde.

Se svými přáteli se oddávám senzační atmosféře. Přes rekordní návštěvnost probíhá akce celkem v klidu. Vír zábavy do svého středu strhává další tancechtivé jedince.

Kolem třetí hodiny začíná mejdan venku uvadat. Liják sílí. Rozhodneme se zvednout kotvy a zamířit k domovu. „Čekám na vás na hlavní u zastávky,“ oznámí mi taxikář. Pádíme mezi kapkami deště na smluvené místo.

Běžíme po silnici. Uprostřed leží teenager a druhý do něj kope. V tom spatřím vůz s nápisem Pomáhat a chránit. „Přijeli akorát!“ oddychnu si. Omyl. „Pomocníci a ochránci“ projeli kolem, aniž by se podívali. „Vracejí se!“ jásám.

Žasnu nad jejich genialitou: „Jeli se otočit, aby mohli zaparkovat a nebrzdili provoz.“ Ne. Objeli peroucí se dvojici a odpluli neznámo kam. Přítel nevydržel pohled na ležícího. „Nech ho bejt, vždyť už nemůže!“ křičel na agresora a hnal se k němu.

Mlátič se lekl. Na rozloučenou zvolal: „Zabiju tě, šmejde!“ a kvapně odešel. Ztlučený mládežník se držel za ránou zkřivený nos.

Zalitovala jsem, že u sebe nemám fotoaparát. To by byla fotka! Svědectví o pomoci a ochraně. Vzápětí se okřiknu: „Ty hloupá, začala bys fotit a taky by ti od toho frajera jedna přiletěla. Myslíš, že by ti někdo pomohl?“

„Obávám se, že ne,“ odpověděla jsem si a rty mi zkřivil ironický úšklebek. Stejně jako mladík bych jitro strávila v čekárně chirurgie.

Což takhle změnit zavádějící heslo: Pomáhat a chránit na Pomoz si sám? Je kratší a věrohodnější.


20.7.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

ČARODĚJNICE V MÍRNÉM PŘEDSTIHU dorazily už ve čtvrtek do lučanského útulku Dášenka. Jedna z nich, Martina Hanušová, se řádně rozhlíží, kam poletí. A její sestra Dagmar Kubištová se tomu směje. Obě si vyzloušely i levitaci.
AKTUALIZOVÁNO
8

Čarodějnice již dorazily do lučanského útulku a další tipy, kam na "čarodky"

Pořadatelé doufají, že rekonstrukce bitvy na Valdštejnských slavnostech neztratí nic ze svého kouzla.

Nařízení EU komplikuje historické bitvy

Silnice kolem Souše je znovu průjezdná

Desná v Jizerských horách - Smědava Silnice II/290, vedoucí z Hejnic do Desné kolem vodní nádrže Souš, bude po zimní přestávce znovu průjezdná. Tento úsek je otevřený od dnešního rána.

Usměvavé stařenky se rozzářily i v maskách... v nemocnici slavili čarodějnice

Turnov - Jestliže retro MDŽ na Oddělení následné péče v turnovské nemocnici, která patří pro Krajskou nemocnici Liberec, vzbudilo ohlas, pak z oslavy čarodějnic byli všichni klienti přímo nadšení.

Kam za fotbalem v Libereckém kraji

Liberecký kraj - Podpořte své favority. Nabízíme přehled fotbalových utkání.

Neschopnost ministrů dopravy zbrzdila výstavbu silnic v kraji o roky

Liberecký kraj - /HLASUJTE/ Stavba silnic v kraji vázne. Nejvíce je to znát na Českolipsku, které čeká na obchvat, a také u spojení mezi Libercem a Hradcem Králové, které se vleče už celé roky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies