VYBRAT REGION
Zavřít mapu

"Na medaile nečekejte na gauči," vzkazuje mistryně světa

Martina Ptáčková se na své soupeřky nedívá

10.2.2017
SDÍLEJ:

Dvojnásobná mistryněFoto: Daniel Vojtěch

Na mistrovství světa 2016 dvakrát vyhrála a obhájila tak své tituly. Nejen tento vynikající výkon, kterého v loňském roce dosáhla, ji vynesl na první příčku v anketě Nejlepší sportovec Jablonecka 2016 v kategorii Mládež – jednotlivci.
Martina Ptáčková připomíná spíše princeznu než tvrdou kick boxerku. Ale, když dá ránu, stojí to za to. Kick box, a nejen ten, dělá vždycky naplno.
Nejen loni, ale i letos máte diář stále plný…
Měla jsem už sportovní exhibici a přednášky pro vysokoškoláky. Píšu také motivační knížku a o některých tématech, třeba proč se lidé nemají vzdávat, jsem právě hovořila s posluchači vysoké školy. Koučování lidí mě baví a myslím, že mi jde.Také jsem byla u dětí z mateřských školek.
Jak na vás vysokoškoláci reagovali, patříte do jejich věkové kategorie?
Nejprve trochu překvapeně. Čekali asi od pohledu nějakého rváče. Ale pak už to bylo dobré. Byli na mne hodní.
Zaskočili vás nějakými dotazy?
Dávali mi dotazy dost na tělo, kolik mi je let a podobně.
A jak pracujete s dětmi?
To bývá v rámci sportovní akce, kde si mohou kick box vyzkoušet a přemýšlet, jestli by se mu chtěli věnovat. A pak ještě v Praze děti trénuji. Mám čtyři skupiny ve věku od pěti do čtrnácti let. Někdy mi pomáhá tatínek. Teď za měsíc už čekají některé z nich také závody.
Vy ale také ještě zastáváte post asistentky europoslance…
Ano, dělám ji už od září. Vyhrála jsem výběrové řízení. A v červnu s ním jedu pracovně do Bruselu, do Evropského parlamentu.
Jak takové výběrové řízení probíhalo?
Přihlášených bylo přes tři sta. Museli jsme prokázat hlavně jazykové znalosti, umět napsat motivační dopis, překládat, organizovat, zařizovat…a to jsou činnosti, které mne baví.
Na to všechno máte čas?
Ano, většina činností se dá dělat z domova, což je výhoda. Když je potřeba jít společně na schůzku, tak si určitě čas musím udělat.
To ale nejsou ještě všechny vaše aktivity…
Dostala jsem nabídku na focení kalendáře. Výdělek z jeho prodeje pak poslouží postiženým dětem k tomu, aby z jejich prodeje dostaly nějaké finanční prostředky. S bratrem jsme také navrhli kolekci módního oblečení do obchodu pro youtubery. Jmenujeme se Ptáčkovi, tak takový motiv právě na naší módě bude. A také budeme s bráchou hrát ve filmu. Jedná se o detektivní seriál Specialisté a v jednom z dílů jsme dostali role.
A do toho všeho ještě studium…
První semestr jsem zvládla na samé jedničky. Jsem člověk, který se učí až na poslední chvíli. Studuji Mezinárodní vztahy a evropská studia na Metropolitní univerzitě.
A nejvíce času věnujete sportu?
Ano. Budu dělat i profi box, ne amatérský. To proto, abych k tomu mohla dál pokračovat v kick boxu. V profi boxu se boxuje i na deset kol po třech minutách. Člověk musí být už dobře připravený, čekají ho kvalitní soupeřky.
Chtěla jste s kick boxem někdy skončit?
Ne, to teda nikdy.
Kde a kdy trénujete, když máte tak nabito?
Trénuju pořád, buď v Praze nebo v Jablonci. Nejdůležitější je pro mne letní příprava.
A kdy vás čeká první zápas?
Za měsíc mě čeká galavečer v profi boxu. A pak mám v Německu první zápas v kick boxu. Termínově to vychází stejně, takže si musím vybrat. A za dva měsíce začne světový pohár.
Zvolíte galavečer nebo Německo?
Těžko říct, bude záležet i na soupeřkách. Ty v boxu bych znát mohla… Ale já nad nimi moc nepřemýšlím, protože mne to pak ovlivňuje. Ani se na ně nekoukám. Možná jsem ale jediná, která to tak dělá. Těžká může být jakákoliv soupeřka, záleží na tom, jaký mám den.
V čem spočívá váš trénink?
Vzhledem k mým dalším činnostem trénuju pravidelně doma. Nejvíce mi vyhovuje Tabatův trénink, to jsou několikaminutové série s maximální intenzitou. A fyzička jde znatelně nahoru. Ale samozřejmě jiný trénink trvá i hodinu a půl vcelku.
Volný čas nějaký máte?
Moc ne. Ale uvědomuji si, že by si ho měl každý člověk udělat. Já si třeba najdu čas na kino, naposledy jsem viděla Anděl páně. A taky ráda plavu. A mám výborného kamaráda, se kterým trávím volný čas.
Když závodíte v zahraničí, máte čas se také někam podívat?
Záleží na organizaci závodů. Vždycky se chci někam podívat. Závodníka vyvolávají maximálně třikrát, když nenastoupí, je diskvalifikovaný. To si musím hlídat.
Kam jste se už podívala?
Den volna na památky jsem měla v Irsku, v Dublinu, tam to bylo krásné. Také se mi líbila Varšava, moře v Itálii nebo rakouský Innsbruck.
Co vzkážete sportovcům vašeho věku, kteří se snaží o co nejlepší výkony?
Záleží na každém z nich. Každý může dosáhnout toho, co chce. Ale nemůže čekat na výsledky doma na gauči. Musí makat. Je za tím spousta práce. A často pak se setká se závistí.
Taky jste ji pocítila?
Ano, docela často. Je spousta lidí, která mne má ráda a která ne.

Autor: Dagmar Březinová

10.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Václav Helšus, herec a dramatik libereckého Divadla F. X. Šaldy

„Pořád se cítím jako ten kluk ze mlejna" říká herec Václav Helšus

Ilustrační foto

Hnojte popelem

Zdrogovaný řidič ujížděl před policisty

Jablonec n. N., Liberec – V honičku se změnila běžná policejní kontrola v liberecké ulici Františkovská. Řidič skončil i s Audi A3 na střeše. Jablonečan měl platný zákaz řízení motorových vozidel a pozitivní test na drogy.

Město pod Ještědem umí přilákat filmaře

Liberec – Zájem filmových tvůrců o Liberec roste. Potvrzením tohoto faktu je i čerstvé a oficiální uznání, že je městem přátelským k filmařům. Zdejší filmová kancelář uspěla v celostátní konkurenci a dostala prestižní ocenění Film Friendly.

AKTUALIZOVÁNO

Čarodějnice již dorazily do lučanského útulku a další tipy, kam na "čarodky"

Jablonecko - /GALERIE, PŘEHLED/ Čarodějnice s mírným předstihem dorazily už ve čtvrtek do lučanského útulku Dášenka. Většina se jich bude pálit v neděli, proto přinášíme přehled akcí na Jablonecku a Semilsku. Půjdete s přáteli, s rodinou, s dětmi někam na „čarodky"? Nezapomeňte s sebou fotoaparát. Připravíme spolu unikátní galerii. Snímky pošlete na adresu jablonecky@denik.cz

Nařízení EU komplikuje historické bitvy

Frýdlant – Ke střelbě připravit – pal! Rekonstrukce historické bitvy je jedním z taháků Valdštejnských slavností ve Frýdlantě. Zatímco letošní bitva proběhne k plné spokojenosti návštěvníků, o další ročníky už povedou pořadatelé také bitvu, jenže papírovou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies