VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Arnošt Fučík - 85 let žití - 62 let funkcionaření

Jablonec n. N. – Jeden ze zakladatelů atletického oddílu Tělovýchovné jednoty Liaz Jablonec Arnošt Fučík oslavil úctyhodných 85 let. Narodil se 16. prosince 1924 v Plzni.

18.12.2009
SDÍLEJ:

Jablonecká atletika. Ilustrační snímek.Foto: DENÍK

V rámci osidlování českého pohraničí po druhé světové válce a odsunu Němců z bývalých Sudet přišel jako mnoho dalších mladých lidí z vnitrozemí do Jablonce.
Jako aktivní závodník běhal sprinty a skákal do dálky. Pamatuje „pravěk“ jablonecké atletiky, která začínala na nádvoří jablonecké sokolovny, v místech, kde nyní stojí zimní stadion, odkud přešla na Novoveské koupaliště. Protože v době příchodu Arnošta Fučíka do Jablonce nebyl v Jablonci atletický oddíl, startoval ještě s dalšími jabloneckými atletickými nadšenci za Liberec. S nimi založil v dubnu 1949 atletický oddíl, který se stal součástí Tělovýchovné jednoty Sokol Jablonec.

Arnošt Fučík byl vedoucím družstva mužů, pětadvacet let vykonával funkci jednatele oddílu, více než padesát let se staral o vývěsní skříňku atletů na Mírovém náměstí, a po celou dobu byl a stále je předsedou Mezinárodní a společenské komise. Aby získal pro oddíl nějaké finanční prostředky, organizoval několik desítek let „Masopustní úterý“, byl organizátorem mnoha společných dovolených členů atletického oddílu v zahraničí a desítek zájezdů družstva mužů a žen na zahraniční mítinky.

Arnošt Fučík má rozhodující zásluhu na tom, že atletický oddíl TJ LIAZ je znám po celé atletické Evropě. Udržuje písemné a telefonické kontakty s více než šedesáti atletickými oddíly v evropských zemích a v zemích severní Afriky. Jeho zásluhou mají tradiční jablonecké mezinárodní mítinky Jablonecká hala a Mladá Evropa rok co rok početnou kvalitní zahraniční konkurenci.

Arnoštovi Fučíkovi přejeme pevné zdraví a činorodou aktivitu ještě mnoho dalších let.

18.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policie. Ilustrační snímek

Jeden bez papírů, druhá nepřipásaná, oba s alkoholem

RedBull 400 Harrachov 2017
34

Můstku jsme čelili společně

Hvězdou českého YouTube je Ben Cristovao

Globálním hitem YouTube se letos v létě stala španělská píseň Despacito. V Česku ji ale překonávají domácí hity v čele s písní od Bena Cristovaa, kterou na internetu sleduje stejný počet lidí jako u obrazovek nejsledovanější televizní pořady.

Agresivita na úkor krásy! Jablonce spřádá plány, jak poprvé zvítězit

Severní Čechy - „Už nemůžeme hledět jen na krásu, potřebujeme tři body,“ velí jablonecký kouč Zdeněk Klucký před Duklou. Liberec hraje v Mladé Boleslavi, Teplice jedou na Baník.

Pochutnejte si na borůvkách na nádraží.... s parní lokomotivou

Kořenov - K tradičním akcím na konci prázdnin patří Borůvková parní sobota na Zubačce. I tentokrát vyjedou zvláštní vlaky na Zubačce a připravena je spousta zábavy pro všechny.

Z ochozu rozhledny se do kraje ponesou lesklé tóny trumpet

Příchovice - K nejkrásnější rozhledně na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, Štěpánce, přezdívané i Hvězda, zamíří v sobotu pourníci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení