Jablonec n. N. - V krajském přeboru mládeže v halové atletice startovalo v Jablonci 388 závodníků, kteří absolvovali celkem 814 startů. Soutěžilo se nejen o tituly krajských přeborníků Libereckého kraje ale soutěže se zúčastnili také závodníci z Královehradeckého kraje.
O medaile účastníci bojovali v šesti kategoriích mládeže. Největší obsazení měla kategorie žákyň se 120 závodnicemi, naopak nejméně bylo juniorek, kterých bylo třiadvacet. Na celkovém počtu závodníků se podílelo 24 oddílů obou krajů. Suverenitu v kraji opět potvrdili závodníci z domácího oddílu LIAZ Jablonec . Jejich závodníci získali 43 medaile, z toho sedmnáct zlatých, třináct stříbrných a stejný počet bronzových medailí.
Nejúspěšnější byly žákyně, které vybojovaly pět titulů přeborníků a k tomu přidaly sedm druhých míst a čtyři třetí místa. Dalších dvanáct medailí přidaly dorostenky z toho pět zlatých, tři stříbrné medaile a čtyři bronzové.
Žáci získali pět medailí, čtyři zlaté a jednu bronzovou.
V kategorii juniorek vybojovaly tři zlaté a po jedné stříbrné a bronzové medaili . Bez zisku přeborníků kraje skončila kategorie dorostenců, pouze se s třemi medailemi. Jedna byla stříbrná a dvě bronzové a k celkovému součtu přidali zbylé dvě medaile jednu stříbrnou a jednu bronzovou ještě junioři.
V kategorii žáků byl nejúspěšnější Jáchym Štancl, který vyhrál tyčku a 60mpř a třetí zlatou získal ve štafetě 4x150m a ještě stříbro vybojoval ve výšce. Podobného úspěchu dosáhla také nejúspěšnější žákyně Adéla Novotná, která vyhrála běh na 60m a 150m a byla členkou vítězné štafety.
Dvě zlaté medaile vítězstvím v běhu na 300m a v dálce vybojovala žákyně Karolina Šimůnková. V dorostenkách byla nejúspěšnější Leona Vokálová, která zvítězila ve skvělém výkonu v trojskoku, vyhrála také dálku a stříbro přidala jako členka štafety na 4x150m. Čtvrtou medaili, bronzovou, získala v běhu na 60mpřekážek.
O tři zlaté v kategorii juniorek se podělily Tereza Vokálová (na snímku) vítězstvím v běhu na 60 m a 200m a Lada Cermanová ve vrhu koulí. Další z Jabloneckých, oddíl AC Jablonec, získal deset medailí, z toho čtyři zlaté a po třech stříbrných a bronzových medailí. Potěšitelný je také medailový zisk atletického oddílu z Desné, vybojovali sedm medailí z toho dvě zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové medaile.
Z výsledků: žáci -60m 3.Martin Belda/Desná/7.97,150m-3.David Kumsta/LIAZ/
19.84,300m-2.Martin Belda/Desná/40.16,60mpř-1.Jáchym Štancl 9.49,4x150m /LIAZ/ve složení Missbach,Weidenthaler,Kumsta,Štancl/,dálka-1.Matyáš Paulina/LIAZ/540,2.Štěpán Schubert/AC Jbc/538,tyč-1.Jáchym Štancl/LIAZ/
340,2.Štěpán Schubert/AC Jbc/280,3.Dušan Vodička/AC Jbc/250,výška-2.Jáchym Štancl/LIAZ/158.
Žákyně: 60m-1.Adéla Novotná/LIAZ/8.07,2.Františka Rappová/LIAZ/8.23,
3.Karolína Kořínková/LIAZ/8.33,150m-1.Adéla Novotná/LIAZ/19.96,2.Michaela Janáková/Desná/20.65,3.Františka Rappová/LIAZ/20.77,300m-1.Karolina Šimůnková/LIAZ/43.70,2.Lucie Kovářová/LIAZ/43.97,3.Kateřina Kadavá/AC Jbc/46.93,60mpř.-1.Kateřina Kadavá/AC Jbc/9.05,2.Karolina Kořínková/LIAZ/
9.26,3.Sára Čihulová/LIAZ/9.324x150-1.LIAZ ve složení/ Novotná,
Kořínková,Rappová,Čihulová/ 1:20.14,2.LIAZ B ve složení/Štumpová,
Simonová,Dočekalová,Přichystalová/1:23.67koule-2.Barbora Štejfová
/LIAZ/11,03,3.Sára Dočekalová/LIAZ/10,54,dálka-1.Karolina Šimůnková 535,2.Františka Rappová 523 obě LIAZ,3.Kateřina Kadavá/AC Jbc/522,výška-2.Anežka Tereza Voštová/LIAZ/149cm.
Dorostenky-trojskok-1.Leona Vokálová/LIAZ/11,47,2.Patricie Janů/LIAZ/11,20,3.Barbora Hájková/LIAZ/10,32,400m-1.Denisa Folková/AC Jbc/59.45,2.Nikola Sojková/LIAZ/61.83,800m-1.Anna Samešová/LIAZ/2:28.28,
1500m -1.Natálie Bělinová/LIAZ/4:53.91,60mpř.-3.Leona Vokálová/LIAZ/9.13,
4x150m-1.LIAZ /Bradová,Janů,Milotová,Hallmanová/1:18.95,2.LIAZ B
/Sojková,Hájková,Šimůnková,Vokálová/1:19,08,3.LIAZ C /Süsserová,Voštová,
Kopecká,Kovářová/1:24.70,koule-1.Veronika Přibylová/LIAZ/10,94,dálka-1.Leona Vokálová/LIAZ/553,3.Natálie Kopecká/LIAZ/504.
Juniorky- 60m-1.Tereza Vokálová/LIAZ/ 7.78,2.Petra Šafaříková/LIAZ/ 8.07,200m-1.Tereza Vokálová 25.86,koule-1.Lada Cermanová/LIAZ/14,34,dálka-3.Kristýna Chrtková/LIAZ/481.
Junioři-200m-2.Tomáš Umlauf/LIAZ/23.62,400m-2.Vít Monzar/AC Jbc/52.10,dálka-3.Mário Gábor/LIAZ/607.
Dorostenci-200m-2.Dan Komlo/Desná/24.14,3.Tomáš Klíma/LIAZ/24.27,400m-1.Dan Komlo/Desná/54.54,3.Martin Zeman/Desná/55.78,800m-1.Martin Zeman/Desná/2:11.18,60mpř.-1.Daniel Petrželka/AC Jbc/8.70,tyč-1Daniel Petrželka/AC Jbc/370cm,výška-2.Jan Chmelař/LIAZ/174 (ms)