Proti druholigovému celku TJ Bižuterie se tentokrát postavil zkušený tým DSK Karlín Praha a odvezl si výhru 95:56. Vedoucí tým tabulky proti jabloneckému nováčkovi předvedl dosud nejlepší basketbal, který určitě odpovídá i vyšší soutěži a určitě pražský tým své kvality postupem potvrdí.

Bižuterie Jablonec – DSK Karlín 56:95 (11:24, 21:38, 39:63)
První koš vstřelil favorit, ale vzápětí se domácí hráčky se svojí tradiční bojovností dostaly do vedení 5:2, žel, to bylo i poslední vedení v zápase. Hostující basketbalistky v dalším průběhu první čtvrtiny a konečně i v dalším průběhu byly lepším celkem ve všech činnostech.

Hráčky Bižuterie neměly v úvodu štěstí zejména v proměňování trojkových pokusů. Kdyby to vyšlo, nemusel by náskok tak narůstat. Na plac z lavičky sice vyběhla Lenka Hozdová, slavící dvacáté narozeniny, ale i její dva pěkné koše byly málo.

Zkraje druhé čtvrtky sice Císařová dvěma zásahy za tři ukázala jak na to, zavelela k ataku, který se ve spojení s kvalitní obranou i zdařil a přinesl přijatelný poločasový rozdíl sedmnácti bodů.

Pohledný a hlavně rychlý basketbal z obou stran pokračoval i po poločasové přestávce, diváci byli spokojeni, i když soupeř plynule rozdíl navyšoval.

Škoda závěrečných zhruba pěti minut, kdy jablonecká děvčata místo aby v klidu podržela míč, zbytečně se hnala do útoku a při neproměňování několika šancí je soupeřky trestaly a zvýšily na rozdíl zbytečných devětatřiceti bodů.

„Hosté mají na každý post stejně kvalitní náhradu, což rozhoduje,“ hodnotil poměr sil asistent trenéra Císař. „Musel jsem děvčatům důrazně připomenout nedodržení taktiky v závěru,“ zhodnotil svěřenkyně trenér Stehlík.

Sestava a body: Rejnartová 16, Lehká 11, Císařová 10, Koubová 6, Samcová 5, Hozdová 4, Polmanová 4, Blechová, Charvátová, Kitzbergerová, Kultová, Nedvídková.