V obou týmech se objevilo několik hráčů, kteří hrají stabilně II. ligu, ale také hned několik nováčků. U domácích to byli sedmnáctiletí dorostenci Ledvinka a Kalcojanis a skvělý lyžař Albani, který se postaral o největší překvapení, když se stal nejlepším střelcem utkání s pěti brankami.

Vlastní utkání začalo oboustranně vlažně a byli to hosté, kteří až do desáté minuty vedli 0:3. Za dalších deset minut Pragováci otočili na 5:3 a od té doby dokazovali, kdo že je pánem na paseckém hřišti. Do přestávky zvýšili na 9:4 a to ještě řadu vyložených příležitostí neproměnili.

Protože domácí hráli v poli takříkajíc na „dvě šestky“, byl i úvod druhého poločasu téměř kopií toho prvního. Hosté využili několika slabších chvilek v domácí obraně a střelecké impotence některých domácích borců a snížili až na 12:9. Od šestnácté minuty však domácí opět zabrali a odskočili na konečných 19:10. Ve slušně hraném utkání se tak zrodilo první a zasloužené vítězství při obnovení činnosti jablonecké rezervy v Severočeské lize.

ELP B - Ústí n. L. 19:10 (9:4)
Sestava a branky ELP: Kysela, Rybák - Albani 5, Šatava 4, Svoboda 3, Tyl, Meloun, Ledvinka, Matek, Holan, Trejbal a Halmich po 1, Kalcojanis a Šmika. Sedmičky: ELP 1 (1) - UL 1 (1), vyloučení 1:0. Rozhodčí Blanár a Vrba z Liberce.

Program házené v Jablonci na příští víkend:
Sobota 17. září od 9.00 hodin na hřišti v Pasekách úvodní turnaj Severočeské ligy mladších žáků za účasti Lovosic, Liberce, Mostu, Ústí a domácí ELP.
Neděle 18. září od 17.00 hodin v CORNY Městské sportovní hale II. kolo ČP mužů ELP Jablonec Bohemians Praha.