Trenéru Dědečkovi chyběli zranění Svoboda, Dohnal a z pracovních důvodů i oba na jaře stabilně chytající gólmani. Na poslední chvíli proto nominoval Trejbala a do sestavy se vrátil Michal Heinl. Nová byla i dvojice gólmanů Rybák a Kysela. Hostům z vítězné sestavy z minulého týdne chyběli ti nejzkušenější Stach a Hrubý.

Začátek utkání byl oboustranně rozpačitý, až opatrný. Postupně však měla první čtvrthodina jednoznačný průběh ve prospěch domácích. Na to měl vliv především výborně chytající Rybák, jeho osmdesáti procentní úspěšnost ve spojení s neprostupnou obranou znamenala, že hosté poprvé skórovali až v patnácté minutě. Zato hned dvakrát a snižovali na 5:2. Poté se hra vyrovnala a domácí již do přestávky zvýšili jenom na 12:7.

Nástup do druhého poločasu se odehrál opět v režii Pragováků. Ti neponechali nic náhodě a během pěti minut zvýšili na 16:8. I když postupně dostávali příležitost všichni domácí hráči, skóre utěšeně narůstalo v jejich prospěch. Největší rozdíl byl pět minut před koncem – 25:13.

Nedá se říct, že by Jablonečtí závěr utkání vypustili, ale přece jenom již tolik nebránili, a tak měl v závěru chytající Kysela hodně práce a hosté možnost korigovat výsledek. Ti toho také využili a nezměrnou bojovností, zejména Švece a Kubíčka, se jim podařilo snížit alespoň na konečných 29:19.

V mimořádně slušně hraném utkání si nakonec zasloužené vítězství odnesli domácí hráči a s ohledem na ostatní výsledky druhé ligy se již posunuli v průběžném pořadí na čtvrtou příčku před Ústí nad Labem. Na palubovku tohoto týmu zajíždějí příští týden. Stále je však třeba brát v úvahu, že mají sehráno o vítězné utkání s Pardubicemi víc než ostatní týmy.

ELP Jablonec – Bělá p. B. 29:19 (12:7)
Sestava a branky ELP: Rybák a Kysela – Hána a M. Heinl po 6, O. Heinl 5, Mrklas a Meloun po 3, Janeček a Novotný po 2, Sluka a Šatava po 1, Dědeček, Žák a Trejbal. Sedmičky: ELP 0 – BĚ 3 (1), vyloučení 1 – 2. Rozhodčí: Mára a Svítek z Prahy.

Trenér Dědeček byl po utkání samozřejmě spokojen a pochvaloval si zejména stoupající formu Hány. Ondřeje Heinla, Melouna, ale i Mrklase a Janečka.
K průběhu utkání dále řekl: „Oceňuji bojovnost hostujícího týmu, který měl velmi kvalitního gólmana v Kabátníkovi. Tak se hraje i bez nejzkušenějších hráčů o záchranu. Šlo o hodně a přesto bylo utkání hráno oboustranně férově, což nelze říci o jiných duelech. Pro nás byla důležitá přítomnost Michala Heinla, Dědečka a Sluky a skutečnost, že všechny další chybějící zkušené hráče jsme bez větších problémů dokázali nahradit. Největší radost však mám ze skutečně impozantního návratu gólmana Rybáka. I když mezi hráči soupeře nebyli žádní velcí šutéři, jeho osmdesáti procentní úspěšnost v prvním poločase, před tím klubouk dolů. Musím ocenit i velkou úspěšnost finálních přihrávek, zejména Michala Heinla, ale i Novotného a Mrklase do prostoru pivota, z kterých těžil zejména Ondřej Heinl. Celkově musím celému týmu poděkovat za velmi dobrý výkon.“