Skvělý kotel Pragováky

LOUNY - Jablonečtí házenkáři zažili při zájezdu k utkání s bývalým interligovým soupeřem nebývalý komfort v podobě zájezdu luxusním autobusem. Na ten se složili jejich příznivci a fanynky. Ti je také po celé utkání skvěle podporovali a zcela zastínili domácí fanoušky. Bohužel tým své příznivce nepotěšil a tým Loun porazil ELP Jablonec 26:23 (15:12).

11.11.2007

Ilustrační fotoFoto: GetPhoto/Martin Sidorják

Žel, střelecká impotence Pragováků v úvodu utkání, kdy vstřelili první branku až v jedenácté minutě za stavu 4:0, vedla k tomu, že domácí borci odehráli utkání v daleko větší pohodě. Hosté ještě v prvním poločase snížili na 7:5. Po několika problematických výrocích rozhodčích ovšem opět prohrávali 14:7. Patřila jim až poslední pětiminutovka, kdy domácí poněkud odpadli a Pragováci snížili na přestávkových 15:12.
Jestliže první poločas patřil spíše domácím, potom druhá část hry byla v režii hostů. Ti snížili nejprve na 15:14, následně na 19:18. To ještě zbývalo do konce utkání dvanáct minut. Přišly však dvě neproměněné superšance a následné protiútoky domácích zakončené proměněním sedmiček a o výsledku bylo definitivně rozhodnuto. Následovala totiž pětiminutovka, kdy se hosté při velké optické převaze, do střeleckých pozic vůbec nedostali. Domácí z toho při následných protiútocích chytrou hrou těžili. Odskočili až na 25:19. Závěrečná snaha Pragováků vedla jen ke korekci výsledku. Lounští tak poprvé v druhé lize Jablonec porazili. Zda zaslouženě, je otázkou. Dokázali však využít svých zkušeností a byli produktivnější. V každém případě viděli diváci kvalitní utkání a Jablonečtí byli spokojeni i přesto, že jejich tým body nezískal. Z jednotlivých hráčů je třeba vyzdvihnout především výkon brankáře Hlinky. Střelecky poněkud zaostal Mrklas, který skóroval až ve II. poločase. Pokusili se ho zastoupit Dědeček se Svobodou, ale právě druhý jmenovaný měl vychýlenou mušku v době, kdy se tak říkajíc “ lámal chleba”.
Po utkání ocenil za hráče výkon diváků Dědeček ml., cituji: „Naši příznivci zaslouží poděkování, nejen za dopravu, kterou pro nás zajistili, ale zejména za to, že nás po celé utkání skvěle podporovali. Je nám líto, že jsme je neodměnili ziskem bodů, ale když neproměníme řadu vyložených šancí, tak nemůžeme s tak kvalitním soupeřem vyhrát.”
Trenér Dědeček starší poté připojil několik nelichotivých slov na adresu rozhodčích a již klidněji dodal: „Jsem zvědav, kdy svaz pochopí, že druhou ligu hrají převážně vyspělé týmy, které si zaslouží i odpovídající rozhodčí. Podobná utkání nemůže pískat jeden rozhodčí, nepříliš zkušený, když druhý evidentně neví která bije, a tak zapíská, jen když spadne míč do branky. Myslím, že tito mladíci měli štěstí, že oba soupeři chtěli především hrát házenou, i když některé zákroky domácích byly hodně nevybíravé a volaly po potrestání.
Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Opata – Svoboda 6, Dědeček 5, Mrklas 4, Sluka, Žák, Jakubec a Matek po 2, Ziebiker, O. Heinl a Trejbal. Sedmičky: LOU 4 (4) – ELP 1 (1), vyloučení 3 - 6. Rozhodčí: Fogl z Liberce a Lízl z Lovosic.