Přehrávali hostující tým především kompaktní obranou a získávali postupně výrazný náskok, především z rychlých protiútoků. Za sedm minut vedli 6:2 a po necelé čtvrthodině dokonce 11:5. To byl dobrý základ, ale bojovní hosté se nevzdávali, a tak dalších deset minut byl průběh utkání opticky vyrovnaný. Ústecké držel především skvělý gólman Biskup. Závěr první části hry však byl opět plně v režii Pragováků, což vyjadřoval jejich sedmibrankový náskok – 21:14.
Druhý poločas měl herně ještě vyšší úroveň – hosté bojovali a Pragováci své diváky bavili technickými kousky a překvapivě dobrou střelbou. Aktivitou hýřili především Svoboda a Jakubec. Střelecky se zaskvěl tradičně Mrklas. Skončil však na “třicítce”, protože se nechal zcela zbytečně třikrát vyloučit a utkání tak logicky nedohrál. Příležitost tentokrát dostali všichni jablonečtí hráči, kteří k utkání nastoupili včetně dalšího, již šestého nováčka v Áčku – Hány. Ne všichni ji však dokázali stoprocentně využít. Naproti tomu v ústeckém týmu, vedle již zmíněného Biskupa, byli oporami Sýkora, Jelínek a Verner. Největší rozdíl ve skóre byl deset branek – ve 46. minutě, kdy byl stav 30:20. V závěru utkání potom hostující tým ještě korigoval na konečných 37:28. Zaslouženě tak body z pohodového utkání, skvěle dirigovaného mezinárodními rozhodčími, zůstaly Pragovákům. Udržují se tak průběžně na třetím místě tabulky.
K utkání nám řekl trenér Dědeček, že jej soupeř překvapil pohybem a tím, že nepřestal usilovat o co nejlepší výsledek až do posledních sekund. Pochválil své svěřence za zcela nesrovnatelně lepší přistup k utkání, než tomu bylo v utkání se Slavií a konstatoval, cituji: “Jsem přesvědčen, že úroveň utkání dělají z velké části rozhodčí. Pánové z extraligy nechali hře volný průběh a od začátku dali hráčům jasně najevo, co že si mohou dovolit. Škoda, že se s takovými setkáme maximálně jednou za sezonu,” složil kompliment sudím trenér Dědeček
Sestavy a branky ELP: Kysela, Opata, D. Hlinka – Mrklas 12, Svoboda 10, Jakubec 6, Ziebiker 3. Dědeček a Matek po 2, J. Vraný a Sluka po 1, Žák, O. Heinl a Hána. Ústí: Biskup – Minařík, Jelínek a Verner po 5, Sýkora 4, Kokoška a Čepelák po 3, Bůžek, Novák a Bílek po 1, Matis, Pihera a Velek. Sedmičky: ELP 2 (2) – UL 5 (1), vyloučení: 5 - 2. Rozhodčí: Pešta a Poláček.