V dramatickém a náročném závodě Erbenová nastoupila půl kilometru před cílem a soupeřkám nedala šanci.

Náročný závod začal pro Erbenovou dobře a 6 kilometrů běhu zvládla nejrychleji, na kole ale předvedla fantastický výkon Norka Lovsetová. Necelých 12 kilometrů odjela v těžkém terénu za 34:42 a na největší soupeřky měla před závěrečnou lyžařskou částí dvouminutový náskok.

Jenže právě na běžkách česká závodnice opět potvrdila své kvality. Jako bývalá reprezentantka v běhu na lyžích více než 10 kilometrů zajela pod 30 minut a nakonec vyhrála. Cenné vítězství ale urvala až v samotném závěru. Půl kilometru před cílem jeli pohromadě Erbenová, Norka Lovsetová a Finka Oravamäkiová, ale česká reprezentantka nastoupila, oběma ujela a zaslouženě slaví světový titul.

Obhájkyně loňského stříbra Šárka Grabmüllerová skončila čtvrtá. Mezi muži skončil vítěz Českého poháru a český vicemistr Pavel Jindra patnáctý. Vyhrál Rus Pavel Andreev.

Výsledky: Mistrovství světa v zimním triatlonu, Finsko, Jamijarvi:
Muži:
1.Pavel Andreev (Rus) 1:19:28, 2. Daniel Antonioli (Ita) 1:19:44, 3. Andre Svanebo (Švé) 1:20:22…..15. Pavel Jindra (ČR) 1:26:55.
Ženy: 1. Helena Erbenová (ČR) 1:36:51, 2. Maija Oravamäkiová (Fin) 1:37:00, 3. Borghild Lovsetová (Nor) 1:37:04, 4. Šárka Grabmüllerová (ČR) 1:40:51.