Dvojice renomovaných prvoligových arbitrů odpískala utkání zcela na rovinu, především se snahou nepřipustit unfér zákroky. Momentální formou naproti tomu překvapili hosté, a to natolik, že po necelých deseti minutách vedli 2:5. Domácí však kontrovali a za dalších šest minut bylo srovnáno na 7:7. V té době však neudržel nervy na uzdě domácí Kopecký, který byl diskvalifikován za úder R. Hlinky do obličeje. To bylo pro Mimoň citelné oslabení, které Pragováci okamžitě potrestali ziskem tříbrankového náskoku na 7:10. Ten udrželi až do přestávky, kdy byl stav 9:12. Náskok to byl slibný a je třeba konstatovat, že byl především dílem velmi dobré obrany hostů a super výkonu jejich brankáře Opaty.
Nástup do druhého poločasu byl jako “přes kopírák” toho prvního. Než se domácí stačili rozkoukat, tak prohrávali 11:18. Deset minut před koncem přišli o dalšího diskvalifikovaného “bijce” Kasla, opět za úder adresovaný Hlinkovi. Až poté, když na jejich straně dostali příležitost techničtí hráči, začali produkovat skutečnou házenou. Rázem začalo tak říkají “téci do bot” i hostujícímu týmu. Hrála se 25. minuta a domácí snížili na 18:21. Vše vyřešilo uklidnění v podobě time outu hostí. Pragováci dali dva góly a vyhráli zcela zaslouženě. Nutno konstatovat, že rozdíl ve skore mohl být ještě výraznější. Přesto na jejich straně vládla spokojenost z bojovného, kolektivního výkonu, podpořeného střeleckým koncertem M. Heinla a Jakubce a výbornými zákroky brankářů. Naproti tomu v domácím týmu si slabší den vybrali brankaři. Nepřehlédnutelným faktem bylo to, že v průběhu podstatné části utkání vyhovovalo Pragovákům, že se s dvojnásobnou osobkou na jejich klíčové hráče (Dědeček, M. Heinl) otvíral prostor pro střelecké pokusy ostatním.
Sestava a branky: ELP: D. Hlinka, Opata – M. Heinl 8, Jakubec 6, Mrklas 4, Dědeček 2, R. Hlinka, Svoboda a Sluka po 1, Ziebiker a O. Heinl. Sedmičky MIM 5(3) – ELP 0, vyloučení 5+2x diskvalifikace – 7. Rozhodčí Křivský a Dolejší ml.