Celkem osmdesát týmů bojovalo o finálový turnaj celých osm měsíců. Po loňském vyřazení v semifinále se nyní Jablonec ukáže mezi nejlepšími.
Takto turnajové zápasy viděl trenér starších žáků František Dědeček.

Jablonec – Zubří 6:20 (3:8)

Na vzájemná utkání jsme letos se Zubřím měli lepší statistiku, dvakrát jsme je porazili a jednou prohráli, ovšem Zubří v domácím prostředí je úplně jiný tým, než ten, se kterým jsme předtím třikrát hráli. Velmi tvrdá obrana, ovšem férová, pohyblivá obrana 2:4 nám činila velké problémy. Jediným, kdo se dokázal prosadit, byl pivot Preisler, který ještě vybojoval 2 sedmičky, ty proměnil Patrik Trejbal, přesto 3 branky za poločas je malinko a to v naší brance čaroval Frýda, který za první poločas chytil 7 náskoků ze šestky, bohužel ke konci poločasu musel střídat Patrik Trejbal a hned po něm musel odstoupit i Dědeček, který se srazil kolenem s protihráčem a už do utkání nezasáhl. Poločasový výsledek 3:8 ještě nebyl tak špatný, přesto nemělo cenu na výborně hrající Zubří (v dalším utkání porazilo Karvinou o 10 branek), plýtvat síly klíčových hráčů, když nás čekal důležitý zápas proti Brnu. Ve zbytku utkání nastoupili hráči, kteří budou bojovat o ligu příští rok, dobře zahrál Poláček, Radosta, Chotěnovský, v brance se objevil i Špelina.

Jablonec – Brno 19:12 (10:8)

Utkání dvou týmů, které utržily debakl v prvním střetnutí, bylo o tom, kdo najde víc psychických sil na získání 2 bodů a postup. Jablonečtí letos Brno dvakrát porazili, ale trápení v prvním utkání ukázalo, že ani tentokrát to nebude jednoduchý zápas. Vyrovnaný poločas nepřinesl mnoho pěkné házené, byl to spíše boj o každý vstřelený gól. Zlepšeným výkonem na konci poločasu se nám podařilo otočit ze stavu 5:6 na poločasových 10:8. Probudil se střelecky Patrik Trejbal, k němu se přidal výborně hrající Smrček s Preislerem. Ve druhé půli Jablonečtí ještě zlepšili obranu, za kterou opět čaroval Frýda, a dovedli utkání do vítězného konce a zároveň do finále ŽL.

Jablonec – Karviná 10:23 (9:10)

Po dvacetiminutové pauze jsme nastoupili k dalšímu utkání proti Karviné. Kluci sebrali zbytky sil a Karvinou pěkně potrápili v prvním poločase, od první minuty se na pravé spojce objevil Daniel Trejbal, na levém křídle Poláček, oběma se toto utkání povedlo, Dědeček dvakrát překvapil střelbou brankáře a přidal několik pěkných přihrávek od pivota na Preislera – 3 branky. K tomu se přidal opět famózní Frýda v brance a nečekaně vyrovnaný poločas byl na světě. Bylo ovšem jasné, že v tomto tempu nemůžeme vydržet a zápas dvakrát 20 minut bude náročný, ale ještě 5 minut jsme bojovali, jenže Karviná se začala prosazovat po naší nepřesné střelbě do tyček z rychlých útoků a brzy byl stav 9:15, opět nastalo střídání a ze střídajících hráčů byl velmi aktivní Hartig na levé spojce, na rozehrávce se snažil Radosta a na levém křídle několikrát ohrozil Karvinou střelbou Chotěnovský, bohužel se mu nepovedlo branku vstřelit. Deset minut chytal i Špelina a předvedl 3 dobré zákroky.

Sestava a branky ELP: , Špelina – Trejbal P. 10, Preisler 8, Poláček 5, Trejbal D. 4, Hartig 3, Smrček 3, Dědeček 2, Radosta , Chotěnovský.

Trenér Zubří projevil zájem o brankáře Marka Frýdu
Zubří, Jablonec n. N. – Na posledním turnaji žákovské ligy starších žáků v házené se Jablonci příliš herně nedařilo. Přesto se dokázal probojovat do finálové šestky červnového mistrovství republiky v Plzni. Historického úspěchu dosáhl Jablonec také díky skvělým zákrokům brankáře Marka Frýdy.
„V jabloneckém týmu vyčníval jeden hráč, náš brankář Marek Frýda. Přiváděl k zoufalství nejen střelce, ale i trenéry ostatních týmů. Opět potvrdil svou vzrůstající formu v tomto roce,“ pochválil svého svěřence trenér Dědeček.
Jenže nebyl to jen trenér Jablonce, kdo si výkonů Marka Frýdy všiml. „Jeho kvality nenechaly v klidu hlavního trenéra mužů v Zubří a asistenta reprezentačního áčka mužů Jiřího Míku. Okamžitě ho chtěl získat do svých služeb,“ říká Dědeček.
To, jak celý možný transfer z Jablonce do Zubří dopadne, se ukáže po republikovém mistrovství.