Koloběžkáři byli v akci na veseckém okruhu a na Ještědu

Liberec /FOTOGALERIE/ - Na Evropském poháru a Rollo lize na koloběžkách se představilo několik závodníků z Libereckého kraje včetně nestárnoucího Richarda Jisla. Tentokrát souboj s Provodem vyzněl lépe pro Plzeňáka. Celkem startovalo osmačtyřicet koloběžkářů z celé Evropy.

2.9.2011

Vesecký sportovní areál hostil finálový závod evropského poháru v koloběhu.Foto: DENÍK/Martin Bergman

V sobotu koloběžky startovaly v závodě na 35 km ve Vesci. Naštěstí nepřišel tolik obávaný déšť a asfalty zůstaly suché. Sjezdy za mokra by jinak byly velmi nebezpečné. Závodníkům z Libereckého kraje se dařilo výborně. Michaela Balatková z Footbike Teamu Lučany dojela druhá v čase 1:15 hod., třetí byla Kateřina Beroušková. Pavlína Soukupová z Liberce skončila na 4. místě. Závod žen vyhrála Nizozemka Rosanne Reijne. Start byl hromadný, proto první ženy jely o kolo méně, neboť pravidlo závodu říká, že v případě projetí prvního závodníka cílem závod končí a ostatní dojedou svá rozjetá kola.

V kategorii mužů zvítězil Ladislav Provod z Plzně (1:09.24 hod.) před Richardem Jislem (Kidokai Jablonec), třetí dojel Václav Barák z Liberce a Václav Puš z Footbike Teamu Lučany byl sedmý. Trať si přišli vyzkoušet i zcela noví závodníci z Liberce Vojtěch Soukup a Michal Vrba, kteří ji zvládli výborně. „Byla to dřina, hodně namáhavé. Vyplatilo se mi, že jsem před závodem trénovala místní zatáčky. Naštěstí jsme stihli dojet závod ještě před deštěm, spadly jen tři kapky,“ podotkla Soukupová. Den totiž ukončil vydatný déšť, který přerušil krásnou atmosféru. Čeští závodníci si ale nenechali zkazit náladu a odjeli si i v dešti štafetový závod pro radost. „Ostatní národy se asi bály vody a závod vzdaly, Holanďankám byla zima. Takže jsme v ženách měly jen naše družstvo, a tak jsme zvítězily,“ dodala.

V neděli byl pro závodníky připraven výjezd na Ještěd. A to ze spodního parkoviště (586 m. n. m.) až na špici (1012 m. n. m.). Tento náročný výjezd zvládl nejrychleji v čase 23:37 Ladislav Provod z Plzně. Druhý dojel liberecký atlet Václav Barák a třetí Richard Jisl, Václav Puš byl osmý. Nejrychleší ženou s časem 30:16 byla Michaela Balatková. Druhý nejrychlejší čas patří Rosanne Riejne a třetí dosáhla vrcholu Ještědu Pavlína Soukupová (32:57). „Hodně náročný byl úsek z Výpřeže na Ještědku. Moje 8,5kg koloběžka byla dost těžká, oproti té karbonové Holanďanky, která váží 4,5 kg. Výjezd byl opravdu horský, neboť na nás čekala mlha a pouhých 5 stupňů. Pro všechny byl závod dost náročný, ale stál za to,“ potvrdila Pavlína.

Poslední kolo evropského poháru prověřilo síly závodníků. V kategorii mužů si pohár odnesl Jasper Stringa, v ženách Rosanne Reijne, oba z Holandska. „Vesecký okruh je úžasný jak pro závodníky, tak pro diváky, kterých moc nebylo. Na Ještědu nás povzbuzovali aspoň výletníci a zpátky jsme si trasu sjely - za odměnu,“ doplnila závodnice, která chce v příští sezoně absolvovat více závodů než letos.

Autor: Miloslav Cihlář

2.9.2011 VSTUP DO DISKUSE

Omilostněný Jiří Kajínek před bystrckým bytem řekl, že zatím se setkává se samými dobrými reakcemi lidí.
12

Můj soused zabiják: lidé z Bystrce Kajínka většinou vítají, cítí se i bezpečněji

Utkání Slovanu Liberec (v modrém) proti Bohemians Praha 1905. Vlevo domácí Tomáš Souček ve výskoku

Ligový finiš: zamíchá liberecký Slovan pohárovými kartami?