VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Markéta uspěla i se šampaňským

Jablonec n. N. – V dámském sedle zazářila jablonecká Markéta Slavíková společně se svými ratolestmi Štěpánem a Šarlotkou.

16.8.2017
SDÍLEJ:

Jablonecká jezdkyně oddílu TJ JO Nisa Markéta Slavíková výborně reprezentovala oddíl i město.Foto: archiv Markéta Slavíková

Na klisně Marylin byla velmi úspěšná a s grácií reprezentovala nejen jablonecký jezdecký oddíl, ale také město a region.

BYLA TO JEJÍ PREMIÉRA!

Desáté Mistrovství České republiky v dámském sedle se konalo v areálu manželů Půlpánových v Hradištku u Sadské. Markéta s Marylin jsou na poli dámského ježdění nováčky, bylo to jejich společné první domácí mistrovství v této soutěži. Nicméně ukázaly, že se neztratí a lze s nimi do budoucna jistě počítat. Marylin je už dvacetiletá, ale věk je na této klisně pouhé číslo a dokázala, že se může rovnat s koňmi i více než o polovinu mladšími.

WOW! WELL! DONE!

V drezúrních úlohách Malé rundy MČR, a to DU/2016 a Z4 zvítězily se ziskem neuvěřitelných 84 procent. A kvalitu jízdy potvrdilo i vynikající hodnocení: „Wow! Well! Done!“ od anglických rozhodčích Angely Wells a Ginny Oakly Pope. Marylin se v drezúrním obdélníku pohybovala s jedinečnou lehkostí a elegancí, přesto soustředěná na pobídky a pomůcky své jezdkyně.

JSOU VELKÉ KAMARÁDKY

Dvojice, jezdkyně a klisna, tak zúročila své téměř osmnáctileté partnerství. Přestože Markéta Slavíková jezdí v dámském sedle krátce a absolvovala v něm teprve dvě parkurové soutěže, přihlásila se na start parkurových soutěží MČR.

První kolo parkur 70cm na styl okukovala klisna Marylin a oťukávala pohledem. A bylo zjevné, jak moc ji skákání baví. A Markéta ji na stihlovém udidle měla plné ruce. „Dokonce se tak dychtivě hnala k cíli, že před posledním skokem skočila i skok, který nebyl určen této soutěži a byly jsme eliminovány,“ uvedla jezdkyně. Přesto se obě těšily na druhou parkurovou soutěž, a to parkur 80 cm na čas.

SOUTĚŽE BYLY NÁROČNÉ

V tomto kole dostala Marylin ostřejší uzdění, a to pelham se dvěma otěžemi, aby se lépe vodila. A bylo to znát. Udělaly jednu malou chybu a obsadily výborné čtvrté místo.

Další soutěží, ve které byly Markéta s Marylin nahlášené, byla adrenalinová Šampaňská výzva. „Jede se z bodu A do bodu B ve cvalu, přes dva křížky se skleničkou šampaňského drženou za stopku. A hodnotí se množství tekutiny ve skleničce. V této soutěži jsme skončily rovněž, jako v parkuru, na čtvrtém místě,“ právem se pochlubila úspěšná jezdkyně.

V kostýmových soutěžích Klasik a Elegance sbíraly zkušenosti, tipy a triky, jak by měly dáma a kůň co nejlépe vypadat.

A třešničkou na dortu byla soutěž Lead Rein pro děti, též v kostýmu. Štěpán v dámském sedle na Marylin a s vodičkou Šarlotou a pomocnicí maminkou v vybojovali v krkonošském kroji druhé místo a ještě věcnou cenu. „Velmi rádi jsme se zúčasnili této krásné akce a děkujeme spolku Dámy v sedle a manželům Půlpánovým za zázemí. Doufáme, že nám bude sloužit zdraví a budeme mít stále chuť se zlepšovat a účastnit pravidelně,“ uvedla úspěšná členka TJ JO Nisa Jablonec.

PRIMA PARTA POMÁHÁ

Markéta s Marylin donedávna trénovaly jen doma na louce a na přírodních překážkách. Nyní, ve spolupráci s týmem Martiny Pavlasové a TJ JO NISA Jablonec, občasně dojíždějí trénovat do stáje v Příkrém. Tam mají skvělé zázemí a výbornou partu. „Poděkování patří všem, kteří nám pomáhají,“ říká Markéta.

Autor: Dagmar Březinová

16.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bydlení podle znamení zvěrokruhu: Jak si žijí vodní a vzdušná znamení

ROZHODNUTO! Jablonečtí fotbalisté se radují v 56. minutě z gólu Doležala, na Bohemians v 8. kole HET ligy vyhráli 1:0:

Jablonec uspěl venku! "Na Bohemians se jen tak nevyhrává," těší Kluckého

Budou uzavírat silnici z Tanvaldu na Jiřetín a Albrechtice

Tanvaldsko – Mezi 28. zářím a 2. říjnem bude kvůli pokládce asfaltu místy zcela uzavírána silnice mezi Horním Tanvaldem, Jiřetínem a Albrechticemi.

Bramborové ukončení sezóny na Zubačce

Kořenov - Železniční společnost Tanvald v sobotu oficiálně ukončila sezónu na Zubačce. 

V neděli zaplaví běžecký stadion v Bedřichově děti a horská kola

Bedřichov – V neděli 24. září se v areálu lyžařského běžeckého stadionu v Bedřichově jede třetí ze čtyř závodů seriálu Decathlon Cup.

Značka smrže provede místní i turisty po i kolem Smržovky

Smržovka – Nové vyhlídkové okruhy tvoří téměř 31 km značených tras ve Smržovce a jejím blízkém okolí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení