Ondřej Moravec má stříbro z Kontiolahti

Jablonec n. N. - Fourcade mu ujel jen o šest desetin sekundy

10.3.2017

Moravec má medailiFoto: Březinová Dagmar

Jeden ze svých životních výsledků zajel Ondřej Moravec ve sprintu Světového poháru v Kontiolahti. Český biatlonista skvělý běh doplnil famozní střelbou a o pouhých šest desetin vteřiny zaostal za suverénem letošní sezony Martinem Fourcadem!

Kontiolahti - Ondřej Moravec skončil druhý ve sprintu Světového poháru ve finském Kontiolahti. O šest desetin sekundy ho porazil jistý vítěz seriálu Francouz Martin Fourcade, který vybojoval rekordní třinácté prvenství v sezoně a zajistil si malý křišťálový glóbus za sprint. Třetí Nor Emil Hegle Svendsen na Moravce ztratil 8,8 sekundy.
Biatlonová sezona jde do finiše. Koukalová na velký glóbus ztrácí stále víc Infografika Biatlonová sezona jde do finiše. Koukalová na velký glóbus ztrácí stále víc projít infografiku

Zatímco Moravec byl na střelnici bezchybný, Fourcade jeden terč minul a musel na trestné kolo. Po druhé střelbě český reprezentant před Fourcadem vedl o 5,8 sekundy a ještě 700 metrů před cílem držel zhruba dvousekundový náskok. Ve finiši o něj ale přišel.

Moravec v Kontiolahti navázal na úspěšné mistrovství světa v roce 2015, kdy zde získal dvě medaile. Vyplatilo se mu, že po mistrovství světa, kde byl druhý ve vytrvalostním závodě, necestoval s českým týmem do Koreje a přesunul se přímo do Kontiolahti na závody IBU Cupu. V nich prokázal dobrou formu vítězstvím ve vytrvalostním závodě a druhým místem ve stíhačce.

Ve sprintu mu ke stupňům vítězům pomohl třetí běžecký čas a bleskurychlá položka vestoje, kterou zvládl za 21 sekund. "Je vidět, že mu finská aklimatizace velice pomohla. Je tady ve velké formě. Je z toho parádní druhé místo.

10.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Minulý týden došlo na hasičské stanici v České Lípě k předání 10 kusů obleků (bunda + kalhoty), které jsou určené hasičským lezcům pro zásahy v nepříznivých klimatických podmínkách.

Lezcům nebude zima. Mají speciální obleky

STEPHEN JOHNSTONE se narodil v roce 1972 ve Skotsku. V Liberci žije  už od roku 1999. Začínal zde jako učitel angličtiny, v současnosti se živí jako překladatel. Je zasnoubený a má dvě děti.

Vyslovovat písmeno „ř" mě naučil číšník Pepa

DOTYK.CZ

Největší poslanečtí snaživci? Na špici jsou Kalousek i Okamura

Už více než dvě stovky zákonů předložili současní poslanci. Sice jich protlačili jen 26, ale nesmutní z toho. Hlavně, že jsou vidět.

Procvičujte mozek a moc nesledujte televizi, radí paní Vlasta. Oslavila už 100. narozeniny

Česká Lípa - V kruhu rodiny si oslavu stých narozenin užila Vlasta Vogelová z České Lípy. Pochází ze středočeských Štíhlic, ale více než polovinu svého života žije v České Lípě.

V Proseči shořela zahradní chatka

Proseč n. N. - Dnes ve 2:15 hodin vyjížděli profesionální i dobrovolní hasiči k požáru zahradní chatky v Proseči nad Nisou.