„Pocity jsou vynikající. Myslím si, že máme důvod k oslavě. Závod byl tak zajímavý i tím počasím, to ten biatlon zajímavý dělá. Přelévaly se ty štafety vepředu, takže nikdo do poslední chvíle nevěděl, kdo jak skončí,“ komentoval výsledek přímo z místa pro Deník Ondřej Rybář, hlavní trenér seniorské reprezentace.

„Samozřejmě my jsme čekali, že to dopadne pro nás dobře a tentokrát jsme se pohybovali od začátku vepředu a nakonec se to zúročilo,“ dodal Rybář.

Na závodníky ale nečekal jednoduchý závod. Nejenže se jako tradičně jel závod za umělého osvětlení, ale hlavně chvílemi foukal silný vítr. První na trať vyjel Zdeněk Vítek a z celé party reprezentantů zastřílel nejlépe, závod absolvoval jen s jednou opravou a bez trestného kolečka. Právě počasí zkomplikovalo střelbu Soukupovi, který na stojce čelil silným poryvům větru. Když nezvládl trefit poslední terčík ani náhradními třemi náboji, musel na trestné kolečko.

„Tam byl ten poryv výraznej, Jarda tam přijel jako první a nezvládl to úplně tak dobře, ale byli tam další, kteří to nezvládli ještě víc. Na tom profitovali Němci, kteří to tam odstříleli velice rychle. Pořád jsme zůstali v kontaktu s čelem a i s tím jedním kolem jsme se tam pořád drželi,“ popisuje situaci hlavní kouč.

Po Soukupovi vyběhl do závodu Ondřej Moravec a právě on se stal klíčovým mužem závodu.

„Zpátky do hry o medailové pozice nás vrátil Ondra Moravec tou rychlou stojkou. Dostali jsme se zpátky na kontakt čelu a Michal Šlesingr to na konci udělal bravurně. V tý stojce, kdo to sledoval, tak kolem něj, když ostatní nedávali, tak tu situaci zvládnul a i s tím jedním kolem věděl, že může být stejně rychlej a že mu to dá na to druhý třetí místo,“ pochvaluje si výkony svých svěřenců Rybář.

„Že bude vyjíždět s Olem asi nikdo nedoufal a o to byl závěr zajímavější ve finiši,“ dodal.

Legendární norský závodník se pokusil Michala urvat, ale na jeho pokusy český finišman nereagoval.

„Když jsem se bavil s Michalem, tak mi to líčil tak, že Ole mu jakoby nastoupil v prvním kopci a zkoušel ho urvat a když viděl, že to nejde, tak ho zase pustil před sebe a pak už dopředu jet nechtěl,“ tlumočí Šlesingra Rybář.

„Pak bylo i v televizi vidět, že se hodně taktizovalo, už jeli ke konci pomalu a Ole nechával nástup na finiš. To od Oleho asi nebylo nejchytřejší, protože Michal je ve sprintu určitě silným soupeřem a asi ho neměl tak dokonale přečteného, protože to by to na ten sprint nenechal,“ řekl Deníku Rybář.

Ve čtvrtek měli čeští reprezentanti volno a v pátek je čeká sprint na 10 kilometrů. Startuje se opět v půl šesté odpoledne. „Pro nás bude ten sprint docela důležitý, Michal je tam ve třicítce, ale do mass startu postupuje dvacet pět lidí ze svěťáku z celkového pořadí a pět nejlepších tady ze závodu. Takže určitě bude sprint hrát roli, kdo bude startovat v nedělním závodě,“ doufá v úspěch hlavní trenér.

„Jestli bude počasí takový, jako ve středu, tak to bude hodně zajímavý závod,“ dodal Rybář.

Světový pohár v biatlonu v Oberhofu (Německo):
Muži – štafeta na 4×7,5 km:
1. Německo (Stephan, Wolf, Peiffer, Greis) 1:23:53,0 (2 tr. okruhy+16 dobí­jení), 2. Česko (Vítek, Soukup, Moravec, Šlesingr) –2:22,8 (3+14), 3. Norsko (Os, Berger, Brattsveen, Björndalen) –2:24,0 (6+14), 4. Ukrajina –2:44,2 (5+14), 5. Slovinsko –2:55,7 (5+16), 6. Francie –2:55,8 (6+16).