Závodu se zúčastnilo přes pět set závodníků ze sto sedmnácti oddílů České republiky. O kvalitě závodníků hovoří překonání tří českých rekordů a několika osobních rekordů. „Dobrým výsledkům nezabránil ani vytrvalý déšť, který provázel prakticky celé mistrovství. Naše starší žákyně opět potvrdily, že patří mezi nejlepší závodnice. Získaly pět medailí a dva tituly mistryň republiky. Mezi nejlepší závodnice se zařadila Barbora Hůlková. Vybojovala titul ve skoku dalekém výkonem 587 cm a další přidala v běhu na 150 m v osobním rekordu 18,30," upozornil na některé mimořádné výkony Dušan Molitoris, předseda atletického oddílu TJ LIAZ.

Barbora Hůlková byla také členkou štafety v běhu na 4x60 m ve složení Rappová, Kořínková,Vokálová, Hůlková, která skončila druhá o dvě setiny za vítěznou štafetou z Jižního Města Prahy a dosáhla času 29,78.

NECHYBĚLO PŘEKVAPENÍ

Velkým překvapením byla stříbrná medaile v běhu na 60m Adély Novotné v osobním rekordu 7,86. V této disciplíně bojovaly ještě další závodnice LIAZU Jablonec. Opět Barbora Hůlková, která byla kandidátkou na medaili, ale skončila pátá časem 7,89 a sedmé místo obsadila Františka Rappová v osobním rekordu 8,01. Výborný výsledek se podařil také Leoně Vokálové ve skoku do dálky, která výkonem 539 cm skončila čtvrtá. Pátou medaili, bronzovou, vybojovaly žákyně ve štafetě 4x300m ve složení Novotná, Rappová, Štanclová, Vokálová dosáhla času 2:50,16. Pátá skončila Leona Vokálová v běhu na 200m překážek časem 29,47. Dvě sedmá místa získaly Anna Samešová v běhu na 800m v čase 2:28,20 a v chůzi na 3000m Denisa Jégrová v osobním rekordu 18:04,0. Za ní, na osmém místě, došla Kristýna Süsslerová, také v osobním rekordu 18:10,92.

Mezi chlapci jabloneckého oddílu v kategorii žáků doběhl v běhu na 1500m překážek Lukáš Adamec sedmý časem 5:00,72.

„Velkou kuriozitou bylo, že v chůzi startovalo dvacet devět závodnic. A to byl největší počet atletek v jedné disciplině," připomněl Dušan Molitoris.