VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Patočka přivezl dvaatřicet bodů

Železná - Jablonecký závodník, jezdící ve Škoda Felicia Pisk, obsadil v Železné první a třetí místo.

18.7.2009
SDÍLEJ:

Jablonecký závodník Karel Patočka. Foto: Archiv Karla Patočky

Jablonecký automobilový závodník v jízdě do vrchu Karel Patočka se zúčastnil mezinárodního závodu v obci Železná, kde první den obsadil třetí místo, druhý závod dokonce vyhrál.

Na přejímkách se prezentovalo 144 jezdců a vedle stálých účastníků přivedla na start touha zazávodit si, mnoho hostů i z jiných seriálů.

„První den jsme se probudili do zamračeného a chladného rána. Začátek tréninku, vzhledem k velkému počtu startujících, byl stanoven již na půl osmou. Jezdci odjeli na start a startér začal jezdce pouštět ze řetězu. Již v první tréninkové jízdě havarovalo nebo mělo technické problémy mnoho jezdců. Jejich následné odtahování a čištění trati způsobovalo průtahy,“ popsal první okamžiky úvodního závodního dne jablonecký Karel Patočka.

Druhá tréninková jízda byla té první podobná. I přes to, že řada závodníků ze závodu odstoupila, bylo startovní pole stále velmi početné. Přesto závody nedopadly nijak slavně a závody ukončila těžká havárie Oskara Beneše.

„Jeho Ford Escort, vůz, s kterým před časem startoval i na ME, opustil trať při dobržďování z velké rychlosti do retardéru a střechou narazil do stromu. Náraz to musel být ukrutný. Jediné štěstí v neštěstí, které Oskar měl, bylo, že seděl v autě s plnohodnotnou bezpečnostní klecí, která mu nakonec jisto jistě zachránila život,“ zmínil nebezpečnou havárii kamaráda Patočka a pokračoval: „Paradoxně pak sice ještě ochranná konstrukce způsobila komplikace při vyprošťování, neboť zaklíněného a již zdravotníky stabilizovaného jezdce museli záchranáři komplet vystřihat. Po vyproštění byl Oskar převezen do Střešovic. Záchranná akce si vyžádala tolik času, že organizátoři rozhodli závod ukončit.“Druhý den, jakoby mávnutím kouzelného proutku, se situace úplně změnila. Organizátoři rozhodli, po dohodě s jezdci, ještě před vlastním závodem, dojet první závodní jízdu jezdců, kteří se v úvodní den startu nedočkali.

„Obě dvě závodní jízdy běžely jako hodinky, a tak i přes početné startovní pole, bohatší o několik nových jezdců, závody skončily v pět hodin a v šest došlo na předávání obrovských pohárů těm, kteří si je svou rychlou a hlavně bezchybnou jízdou vybojovali,“ pravil dále Patočka.

Ve skupině, ve které startuje Patočka, se na start sjelo velmi kvalitní početné pole jezdců. „Byl jsem z toho trochu nesvůj, neboť jsme měli nasazeny nové pneumatiky, a když jsou nové závodní gumy v chladném počasí poprvé použity, ještě chvilku dokáží nepříjemně potrápit svou nefunkčností,“ přiznal jisté obavy závodník.

Z jeho pohledu se v jeho třídě staly bezkonkurenční dva tovární vozy Peugeot 206 S 1600. „Flintu do žita jsem nehodil, ale na zatím ještě nezajetých klouzajících gumách to rychleji, nežli jak jsem zajel, zajet nešlo. Nevím co se stalo, ale úvodní účinkování peugeotů jezdci ukončili odjezdem domů a já první den skončil třetí,“ těšil se z překvapivého umístění Patočka.

Druhý den si pneumatiky s autem rozuměly o poznání lépe a pilot felicie zajel čas o 17 setin rychlejší než čas druhého Vlčka z předešlého dne. „Celý tým z toho měl velikou radost, hlavně z toho důvodu, že náš vůz, pokud se všechno sejde, tak dokáže jet opravdu velmi rychle,“ liboval si Patočka.

Ze závodů z Berouna tak Jablonečan přivezl 32 veledůležitých bodů za třetí a první místo a v celkové klasifikaci se posunul na krásné třetí místo.

„Tento víkend jedeme Babu a týden po Babě bychom rádi na druhý, dosud neplánovaný, Šternberk. Ovšem něco se děje v naší převodovce, takže nás opět čeká spousta práce,“ uzavřel Patočka.

Autor: Jiří Endler

18.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

ČARODĚJNICE V MÍRNÉM PŘEDSTIHU dorazily už ve čtvrtek do lučanského útulku Dášenka. Jedna z nich, Martina Hanušová, se řádně rozhlíží, kam poletí. A její sestra Dagmar Kubištová se tomu směje. Obě si vyzloušely i levitaci.
AKTUALIZOVÁNO
8

Čarodějnice již dorazily do lučanského útulku a další tipy, kam na "čarodky"

Pořadatelé doufají, že rekonstrukce bitvy na Valdštejnských slavnostech neztratí nic ze svého kouzla.

Nařízení EU komplikuje historické bitvy

Silnice kolem Souše je znovu průjezdná

Desná v Jizerských horách - Smědava Silnice II/290, vedoucí z Hejnic do Desné kolem vodní nádrže Souš, bude po zimní přestávce znovu průjezdná. Tento úsek je otevřený od dnešního rána.

Usměvavé stařenky se rozzářily i v maskách... v nemocnici slavili čarodějnice

Turnov - Jestliže retro MDŽ na Oddělení následné péče v turnovské nemocnici, která patří pro Krajskou nemocnici Liberec, vzbudilo ohlas, pak z oslavy čarodějnic byli všichni klienti přímo nadšení.

Kam za fotbalem v Libereckém kraji

Liberecký kraj - Podpořte své favority. Nabízíme přehled fotbalových utkání.

Neschopnost ministrů dopravy zbrzdila výstavbu silnic v kraji o roky

Liberecký kraj - /HLASUJTE/ Stavba silnic v kraji vázne. Nejvíce je to znát na Českolipsku, které čeká na obchvat, a také u spojení mezi Libercem a Hradcem Králové, které se vleče už celé roky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies