Pragováci doma složili reparát

Jablonec n. N. – Ústředními postavami druholigového utkání byli jablonečtí borci M. Heinl a Dědeček ml.

22.2.2010

Házená. Ilustrační snímek.Foto: DENÍK/ Jan Škvára

Jablonečtí házenkáři po prohře v minulém kole v Lounech skládali doma reparát a složili jej na výbornou. Tým trenéra Františka Dědečka st. zvítězil po boji 21:19 po poločase 14:11.

Oba týmy nastoupily bez několika klíčových hráčů, což poněkud ubralo na kvalitě výkonu, nikoli však na dramatičnosti utkání. Pro domácí byl důležitý návrat Dědečka ml. do sestavy. Pod jeho taktovkou obrana opět “šlapala” tak, jak měla. Obdobně přínosný byl návrat střelecké formy M. Heinla. Jen zatím marně čeká trenér Dědeček na totéž u Mrklase.

V týmu soupeře byla až příliš patrná především neúčast Pavlíčka, který pro zranění sledoval utkání z tribuny. Za zisk tolik potřebných bodů k záchraně v soutěži však jeho spoluhráči bojovali až do závěrečného hvizdu rozhodčích.

Utkání začalo oboustranně opatrně, domácí se snahou o rychlý protiútok. To se jim dařilo celou první desetiminutovku, po které vedli 6:4. Postupně se do hry dostávali i hosté, a tak bylo v osmnácté minutě vyrovnáno na 7:7 . Poté domácí šli dvakrát do vedení, ale v pětadvacáté to byla opět plichta 10:10. Teprve v poslední pětiminutovce se domácím podařilo výrazněji odskočit na poločasových 14:11.

Ve druhém poločase pokračovali domácí v sympatickém aktivním výkonu. Hostující hráče nepustili k účinné střelba celých dvanáct minut, ale sami za tu dobu vstřelili také jen čtyři branky, což zdaleka neodpovídalo jejich herní převaze. Vedli však v té době již 18:11 a diváci vyvolávali “třicítku”.

Hosté však prolomili střelecké trápení dvěma góly ze sedmiček a najednou jako by se Pragováci začali strachovat o výsledek. Jejich postupné útoky vycházely střelecky naprázdno a rychlé většinou končily střelbou z křídel, kterou likvidoval hostující gólman. Boleslavští vycítili příležitost a bojovali jako o život, jejich Kuchta se s devíti brankami střelecky téměř vyrovnal Heinlovi.

Přibrzdilo je však zranění Picka a nedisciplinovanost a předčasný odchod do kabin diskvalifikovaného Nováka. Domácí borci tak nakonec vydřeli oba body, ke kterým je doslova dohnalo bezmála 300 skvělých diváků.

Sestava a branky ELP Jablonec: D. Hlinka, Rajdl – M. Heinl 10, Mrklas a Žák po 3, Meloun 2, O. Heinl, Šatava a Nehasil po 1, Dědeček, Sluka, Ziebiker, Trejbal a Janeček. Sedmičky: ELP 4 (4) – AŠ 8 (5), vyloučení: 7 – 9. Rozhodčí: Kříženecký a Dostál.

Trenér Dědeček k utkání:

“Zápas asi nebyl pro diváky příliš atraktivní, dokázali nás však povzbuzovat a kluci s jejich pomocí získali dva důležité body. Za ty bych chtěl jak hráčům, tak i divákům poděkovat. Zlepšili jsme se oproti předchozímu utkání o sto procent v obranné činnosti, stále však máme problémy s úspěšným zakončováním. Z tohoto pohledu je na klíčových hráčích až příliš patrný výpadek z tréninku. Ještě že se opět zadařilo Michalovi Heinlovi. Za důležité považuji i to, že v klíčových momentech zlikvidovali naši gólmani tři sedmičky hostí z osmi nařízených. Věřím, že dnešní výkon nás nakopne k vítězství i v dalších utkáních. Soupeři, který předvedl sympatický výkon, přeji především záchranu v soutěži!”

Autor: Petr Balatka

22.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Policie. Ilustrační foto.

Zloděj si přišel při vloupání na hrad Vranov na pěkný lup

Přátelské utkání ve volejbale mezi reprezentačním výběrem České republiky a Kanady se odehrál 17. srpna v Jablonci nad Nisou. Na snímku vpravo je Donovan Džavoronok.
19

Vzpruha. Češi v generálce skolili Kanadu! Nekola bere na ME i trio z Dukly

Kulturní tipy na pátek a víkendové dny

Jablonecko, Semilsko – Omladina pořádá Jabloneckou hudební noc; miláček publika Paddy Kelly míří do Semihorek; do hradu ve skalách míří šermíři i kazatelka či sopranistka koncertuje v hradní kapli.

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Smržovští osedlají také dvousaně

Smržovka – „Museli jsme po sezóně nejprve vyřešit velký problém. Pro naše závodníky jsme neměli dostatek saní,“ uvedl k dění v sáňkařském oddílu TJ Spartak Smržovka bývalý reprezentant a nyní nadšený funkcionář TJ Spartak Smržovka Miloš Morávek.