Výsledky nováčka druhé ligy z přípravných utkání a zejména jen těsná prohra v prvním kole v Chomutově, vyvolávaly u jabloneckého vedení oprávněné obavy.

Začátek utkání je jenom potvrdil, protože domácí proměňovali, hosté o poznání méně, a tak do osmé minuty domácí vedli. Po vyrovnání na 3:3 přecházela postupně iniciativa na stranu hostí. Pragováci zpřesnili jak obrannou činnost, tak i zakončování pohledných akcí. Za dalších osm minut to již bylo 6:10.

Ještě do přestávky se domácí pokusili o zvrat a částečně se jim to podařilo, když hráli dvojnásobnou přesilovku. To snížili na 8:10. Ještě ve čtyřech hráčích v poli však skóroval i M. Heinl a rázem to bylo zase o čtyři branky – 9:13.

V samotném závěru prvního poločasu ještě domácí stačili korigovat na 11:13, což bylo skóre o přestávce.

Druhý poločase začali domácí s obrovským náporem, ale ve stylu „kamikadze” pouze naráželi do neprostupné obrany Pragováků. Tento scénář se odehrával plných třináct minut, ve kterých domácí ani jednou neskórovali. Gólmani hostí jim zlikvidovali další dvě sedmičky a Pragováci si vybudovali solidní náskok 11:19.

Pomohla jim k tomu i skutečnost, že po problematických výrocích rozhodčích hráli domácí cca půl minuty pouze se třemi hráči v poli. Následně totéž potkalo i hosty, ti hráli téměř dvě minuty ve čtyřech a Boleslav snížila až na 16:19. Jablonečtí borci zvládli s přehledem i posledních jedenáct minut utkání, které vyhráli 3:5 a udrželi si zasloužený pětibrankový náskok.

Po gratulaci k vítězství jsme se trenéra Jablonce Františka Dědečka zeptali, co říká tomu, že bude zřejmě po druhém kole na prvním místě tabulky, a jak byl s utkáním v Boleslavi spokojen.

„Zvítězili jsme v utkání, které bylo svou úrovní nadprůměrné, fyzicky i psychicky náročné. Jednoznačně v něm zvítězila větší zkušenost Jablonce a větší vyrovnanost hráčů na jednotlivých postech oproti domácímu týmu. Ve skvělém světle se představili oba naši brankáři. Ti náš tým ve vypjatých situacích podrželi. Herně šli hodně nahoru R. Hlinka a Mrklas. Střelecké úkoly splnil M. Heinl, obranu velmi dobře dirigovali především Dědeček a Sluka. Oceňuji však snahu a nasazení všech hráčů. V tom vidím sílu našeho kolektivu. Umístění po II. kole však není možné přeceňovat. Letos bude ve II. lize zřejmě každý soupeř nebezpečný. Již příští týden nám to třeba předvede u nás doma posílený Hradec, který v tomto kole deklasoval Chomutov 29:23,” odpověděl kouč.

Sestava a branky ELP Jablonec: D. Hlinka, Rajdl – M. Heinl 7, Mrklas 6, R. Hlinka 4, Svoboda a Žák po 2, Sluka, Šatava a Meloun po 1, O. Heinl a Hána. Sedmičky: AŠ MB 7 (3) – ELP 4 (3), vyloučení: 5 – 8. Rozhodčí: Mára a Svítek.