Jablonečtí nastoupili bez dvou možných posil z áčka Žáka a Melouna a navíc chyběl i Halmich. To byl jeden z důvodů prohry, druhý spočíval v tom, že i ve vyrovnaném utkání dostali na straně domácích prakticky stejnou příležitost všichni hráči, byť někteří, mírně řečeno, neměli svůj den.

V domácím týmu se vedle tradičních tahounů Svobody a Šatavy tentokrát velice dobře předvedli Trejbal a Matek a po delší přestávce hrající Hanzlián.

Vlastní utkání bylo vyrovnané až do osmnácté minuty, kdy domácí stále dotahovali jednobrankový náskok hostí. O dvě minuty později dokonce vedli 8:7. Následně však nevyužili přesilovku, a tak do kabin odcházeli spokojenější hosté s jednobrankovým náskokem 11:12.

Tento náskok se jim podařilo během sedmi minut druhého poločasu zvýšit na 12:16. Udržovali ho především rozvážnou rozehrávkou a úspěšnou střelbou z křídel a pivota prakticky po celý druhý poločas. Naděje svitla pro domácí šest minut před koncem, kdy dotáhli na 18:20. Následovala však neproměněná sedmička Šatavou a střela nad branku z trháku Tyla, což spolu s ukvapenou střelbou z dalších příležitostí daly opět šanci soupeři, a ten nakonec zkušeně dokráčel k výraznému vítězství.

ELP Jablonec B - Loko ČL 19:24 (11:12)
Sestava a branky ELP: Kysela - Svoboda 5, Matek 4, Trejbal 2, Šatava a Hanzlián po 2, Albani, Ledvika a Holan po 1, Šmika, Kalcojanis a Tyl. Sedmičky: ELP 1 (0) - CL 4 (2), vyloučení 1 - 3. Rozhodčí: Menšík a Lehký z Liberce.