Starší žáci ELP přehráli Děčín

Jablonec n. N. - Po výrazné porážce doma s Lovosicemi odjížděli jablonečtí starší žáci k dalšímu zápasu severočeské ligy v házené do Děčína, kde sehráli velmi kvalitní zápas, ve kterém vyhráli 33:25 po poločase 16:8. Radost jim nezkazila ani prohra v doplňkových sedmimetrových hodech 4:6.

9.10.2008

Házená. Ilustrační snímek.Foto: Deník/ JIří Endler

Jablonec vstoupil do utkání bez respektu z vyššího a silovějšího soupeře. „Již v 11. minutě jsme vedli zásluhou výborné obrany 2:6 s vynikajícím Chaloupkou v brance, který kryl několik náskoků ze šestky a v útoku se dařilo soupeře kombinačně přehrát“ sdělil trenér žáků František Dědeček. Ve zbytku prvního poločasu se Jablonečanům podařilo dotáhnout i několik rychlých protiútoků, ve kterých se prosazovali hlavně Hrubeš s Tomášem.

Ve druhém poločase se sice vysoké děčínské spojky začaly prosazovat zlepšenou střelbou z devíti metrů, ale Jablonečtí kontrolovali průběh hry a skóre narostlo v 15. minutě na rozdíl deseti branek 21:31. „Zbytek utkání velice dobře dohrála střídačka a již nedala soupeři větší šanci na zkorigování výsledku,“ pravil Dědeček.

Při závěrečných sedmičkách podlehli hráči ELP domácím 6:4, a ti získali jeden bod do tabulky. Mezi úspěšné jablonecké střelce se zařadil i gólman Chaloupka.

„Kluci předvedli pěknou kombinační hru v útoku, perfektně bránili a skvěle chytal brankář. Tyto aspekty byly základem úspěchu,“ zhodnotil hru svých borců Dědeček.

Sestava a branky ELP Jablonec: Chaloupka 1, Frýda – Ledvinka 12, Hrubeš 9, Tomáš 7, Bernardy 4, Patočka 3, Kalcojanis, Smrček, Dědeček, Radosta.

Autor: Jiří Endler

9.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Rumunka s pohádkovým jménem Arabela se moc fotit nechtěla.Komunikovala jen zdviženými prostředníky, ale slyšela moc dobře.Chvíli se pokoušela sápat redaktorovi Deníku po objektivu.Odvezla si jí sice policie, ale za chvíli už zase běhala svobodně po ulicíc
9

Nastoupit museli hasiči v protichemických oblecích.
3

Manévry v řeznictví: Přišla obálka s bílým práškem

V Liberci nalezli tělo mrtvého muže

Liberec - V úterý odpoledne ohlásila žena nález bezvládného těla v rybníku v libereckých Radčicích. Mluvčí krajské policie Vlasta Suchánková potvrdila, že se jedná o mrtvého muže.

Plavy - Reportáž na vlastní kůži jaké je sledovat práci záchranářů a jejich psů, ale také ležet v sutinách plných prachu a čekat na vysvobození.

Hudební a divadelní Sedmihorské léto tento týden startuje

Sedmihorky - /GALERIE/ Jeden z největších a především nejrozsáhlejších festivalů v Českém ráji startuje již zanedlouho. V pátek 30. června otevře hudební a divadelní Sedmihorské léto své brány a odstartuje nejen svůj osmý ročník, ale také prázdninové měsíce divadelním představením Miláček Anna.