Dvanáctiletý Petr Tajčman se stal mistrem republiky v plavání a podílel se na výrazném úspěchu plavců Tělovýchovné jednoty Bižuterie na právě skončeném mistrovství republiky. Na tři souběžně pořádaná mistrovství se probojovalo šest plavců jabloneckého oddílu. „To je velký úspěch, protože na šampionát nominuje vždy 24 nejlepších plavců v dané disciplíně,“ říká spokojený předseda oddílu Tomáš Janata.

Litoměřice, žactvo ročník 1995:

Na nejvyšší stupeň vystoupal Petr Tajčman v disciplíně 50 m VZ a stal se tak po osmnácti letech dalším mistrem České republiky z Jablonce. „Do závodu nastupoval jako jeden z hlavních favoritů, ale díky probíhající viróze nebyly jeho naděje na zisk titulu nejvyšší. Dokázal se však absolutně koncentrovat. Dokonce v mistrovském závodě zlepšil svůj osobní rekord o jednu vteřinu,“ chválil novopečeného mistra Janata. Tajčman vyhrál v čase 27,92.

Druhý den pak doplaval na 3. místě na dvojnásobné trati. „Bohužel, byl diskvalifikován a přišel o bronzovou medaili,“ sdělil smutně trenér a předseda. V závodě na 100 m obsadil Tajčman osmé a na 200 m VZ jedenácté místo.

Trutnov, žactvo ročník 1994:

Zde se dočkal svého velkého úspěchu Zdeněk Tomek, který v disciplíně 50 VZ vybojoval medaili tentokrát z bronzu. „Zdeněk si bezmála o 0,8 vteřiny zlepšil své osobní maximum a v cíli se tak radoval nejen z medaile, ale i z vynikajícího osobního rekordu,“ neskrýval své nadšení jablonecký šéf.

Současný osobní rekord Tomka má hodnotu 27,2 vteřiny. Druhý zástupce oddílu Bižuterie Marek Sádovský plaval nejdelší trať, která se na MČR plave. Na trati 1500 metrů VZ doplaval v čase 21:14,3 na 21. místě.

Zlín, žactvo ročník 1993:

V této věkové kategorii měl jablonecký oddíl největší zastoupení. Reprezentovali ho Josef Šlesinger, který na trati 50 m VZ doplaval na 9. místě v čase 26,72 a na trati 100 m VZ pak obsadil 15. místo.

Něžné pohlaví zastupovala Jana Janoušková, která doplavala na vynikajícím osmém místě na trati 100 m znak. „Jana tím dosáhla svého nejlepšího umístění na vrcholných akcích,“ zdůrazňuje výkon své svěřenkyně Janata. Na 200 m znak doplavala na 13. místě v čase 2:49,3, na 100 m prsa na 16. místě v čase 1:26,1. Druhá plavkyně Tělovýchovné jednoty Bižuterie Veronika Prousková plavala 100 a 200 m prsa a vybojovala 22. a 24. místo.