FOTOGALERIE: Vesec dva roky po MS obstál

Liberec - Víkendové závody Světového poháru KAJOT Ski Sprint Liberec 2011 byly navzdory nepřízni počasí špičkové.

17.1.2011

Dušan Kožíšek byl díky třetímu místu hlavní českou hvězdou. Foto: Deník/ Martin Bergman

Byla to první světová akce ve Vesci po šampionátu 2009 a všichni čekali, jak dopadne. Z mistrovství světa zbyla jistá pachuť, i když z jiných, než ze sportovně organizačních důvodů.

Nový pořadatelský tým měl mimo jiné za úkol vrátit důvěru v organizaci významných sportovních akcí v Liberci. A dokázal připravit velmi povedený sportovní mítink.

Dva víkendové dny, po které se ve veseckém areálu konaly závody Světového poháru v běhu na lyžích KAJOT Ski Sprint Liberec 2011, nebyly z hlediska počasí vůbec lednové. Spíše aprílové. Teplo, přírodní sníh tál, v sobotu navíc průtrž mračen, v neděli naopak hezky, sluníčko a sedm stupňů nad nulou. „Předpověď je nejhorší, jaká může být,“ posteskl si šéf organizačního výboru Oto Linhart tři dny před startem.

A vyplnila se, nicméně technická četa i díky chemickým prostředkům vypreparovala tratě tak, že si je závodníci pochvalovali. „Počasí nebylo nejlepší, ale organizátoři odvedli určitě hrozně moc práce, trať byla připravená perfektně,“ vysekla organizátorům pochvalu vítězka individuálního závodu žen Kikkan Randallová z USA.

V okolí tratí se zelenaly louky, místa pro diváky byla mnohde rozbahněná. Přesto dorazilo v sobotu přes 2000 fanoušků, v neděli o něco méně. „Už kvůli nim jsem chtěl postoupit až do finále, když přišli v tak hrozném počasí,“ popisoval po sobotním závodě český reprezentant Dušan Kožíšek, který nadchl třetím místem v individuálním sprintu. Nejúspěšnějším týmem na libereckém KAJOT Ski Sprintu byli Norové, vyhráli tři ze čtyř závodů.

Autor: Jaroslav Sedlák

17.1.2011 VSTUP DO DISKUSE

Policie. Ilustrační foto.

Zloděj si přišel při vloupání na hrad Vranov na pěkný lup

Přátelské utkání ve volejbale mezi reprezentačním výběrem České republiky a Kanady se odehrál 17. srpna v Jablonci nad Nisou. Na snímku vpravo je Donovan Džavoronok.
19

Vzpruha. Češi v generálce skolili Kanadu! Nekola bere na ME i trio z Dukly

Kulturní tipy na pátek a víkendové dny

Jablonecko, Semilsko – Omladina pořádá Jabloneckou hudební noc; miláček publika Paddy Kelly míří do Semihorek; do hradu ve skalách míří šermíři i kazatelka či sopranistka koncertuje v hradní kapli.

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Smržovští osedlají také dvousaně

Smržovka – „Museli jsme po sezóně nejprve vyřešit velký problém. Pro naše závodníky jsme neměli dostatek saní,“ uvedl k dění v sáňkařském oddílu TJ Spartak Smržovka bývalý reprezentant a nyní nadšený funkcionář TJ Spartak Smržovka Miloš Morávek.