V sobotu měla Rallye Dakar volný den a závodníky poctila svoji návštěvou prezidentka Chile Michelle Bacheletová. Michelle Bacheletová strávila mezi závodníky hodně času rozhovory a návštěvami jednotlivých týmů. Byla prý velmi překvapená především morální silou závodníků, kteří pokračují v závodě i přes rozbitou techniku a četná zranění a vyčerpání. Pro uctění památky zemřelého Pascala Terryho chtěla původně požádat davy o minutu ticha, ale nakonec požádala o obrovský potlesk, který by asi Pascal měl radši.

8. etapa vedla z Valparaisa do La Sereny a její trať měřila 652 km (přejezd 245 km, speciál 294 km a přejezd 113 km). Nedělní 8. etapě předcházel volný den. Při volném dnu nabírali jezdci nové síly a snažili se trochu poléčit svoje zranění. Tuto pauzu uvítal i Martin Macek, který měl v 7. etapě další pád, při kterém si vyvrátil palec pravé ruky. Na ošetřovně dostal pro volný den ortézu, ale při závodě bude mít ruku jen zabandážovanou. Vítězem 8. etapy mezi motocykly se stal C. Despres před M. Comou a F. Lopezem. Martin Macek dokončil etapu na 16., David Pabiška byl 32. a Jan Froněk skončil na 76. místě. V kategorii čtyřkolek zvítězil v 8. etapě opět Josef Macháček a celkově vede s exkluzivním náskokem dvě a půl hodiny. Na 10. místě skončil Oldřich Bražina.

Předběžné výsledky po 8. etapě: Motocykly: 1. M. Coma (2) 30:33,15 hod., 2. D. Fretigne (12) +1:16,28 hod., 3. Despres (1) +1:33,34 hod., 28. Martin Macek (19) +6:44,13 hod., 60. Jan Froněk (193) +11:25,19 hod., 100. David Pabiška (42) 18:41:23 hod.