Zmenšená rally obsadila okolí haly

Jablonec n. N. - Okolí městské sportovní haly v Jablonci nad Nisou bylo v neděli dějištěm sedmého závodu Czech Rally Championship 2012 pro dálkově řízené elektromodely v měřítku 1:10. Premiéra v Jablonci měla dobré ohlasy a závodu se zúčastnilo 32 posádek.

13.10.2012

Minulou neděli se okolo městské haly v Jablonci jezdila rally RC modelů. Foto: DENÍK/Martin Bergman

„I přes chladné počasí a místy opravdu silný déšť se podařilo odstartovat dle harmonogramu," uvádí na webu šampionátu František Doležal. „Novinkou pro jezdce byl nový startovací systém, který zvukově odpočítával posledních pět vteřin do startu i online výsledky na druhém monitoru. Jezdci zde mohli sledovat nejen pořadí jezdců on-line absolutním pořadí, ale i v jednotlivých kategoriích," dodal.

Závodní trať, kterou postavil Petr Hašek s pomocí hochů z PRO Racing teamu Liberec, byla převážně na betonové zámkové dlažbě, ale nechyběla ani jízda v okolní trávě a šotolině. Díky dešti, který závod provázel, byla jízda o to náročnější, ale jezdci se s tím dokázali poprat.

Celý závod s názvem RC Autocentrum FICS Rally 2012 Jablonec se skládal z devíti rychlostních zkoušek a nejlépe si na závodní trati vedl Petr Pavlát s vozem Ford Focus WRC z Pepahohe teamu. Jeho výsledný čas po všech odjetých zkouškách měl hodnotu 14:44.262 minut. Se ztrátou více jak čtyř a půl vteřiny skončil celkově druhý Jan Heřmánek, taktéž s Fordem Focus WRC a navíc ze stejného týmu. Na bronzové příčce skončil František Doležal z RC Clubu Čistá s vozem Citroen C4 WRC.

Vítězný Petr Pavlát byl přitom ještě po páté RZ na třetím místě a vedl František Doležal. Jenže díky heroickému výkonu v závěrečných zkouškách, které Pavlát vyhrál, se posunul na konečné vítězné místo.

„Ještě jednou děkujeme všem jezdcům za předvedené výkony v těchto těžkých klimatických podmínkách, i za to, že byli shovívaví, když se musely některé RZ zkrátit o travnaté a bahnité úseky. Děkujeme pořadatelům, že stále dokola opravovali značení tratě a nad nepříznivým počasím dokázali rozhodně zvítězit. Nakonec se podařilo odjet všech devět naplánovaných RZ i počasí se v odpoledních hodinách docela umoudřilo a na jezdce sem tam vykouklo sluníčko," uvedl Doležal.

Organizátorům se letos podruhé podařilo zajistit na závod různé sponzory, takže po každé odjeté rychlostní zkoušce následovalo losování tomboly o zajímavé ceny. Poslední závod šampionátu se jede na trati v Černé Louži, části obce Rynoltice na Liberecku.

Výsledky jabloneckého závodu najdete ZDE

Autor: Martin Bergman

13.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Ovce. Ilustrační foto.

Stádo ovcí na Frýdlantsku napadli vlci

MARMELÁDY Z KUNRATIC putovaly do celé Evropy ze zdejší továrny CH. Leubnera už od roku 1880. Tradici výroby ovocných produktů obnovili místní jako Jamparádu.

Největší marmeládovou soutěž ve střední Evropě ohrožuje letošní neúroda ovoce

1968: Na pohřbu obětí „bratrské“ pomoci mluvil Havel i Tříska

Liberecký kraj - Tanky s okupanty se dostaly až v Liberci na náměstí před radnici, které bylo k ránu plné lid zburcovaných střelbou. V Desné hořící cisterna po nehodě usmrtila babičku s holčičkou … Před 49 lety.