VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zvolte nejúspěšnějšího sportovce Jablonecka

Jablonec n. N. - Do ankety lze posílat pouze originální kupóny. Nejúspěšnější sportovci Jablonecka za rok 2009 budou vyhlášeni na slavnostním galavečeru v městském divadle v pátek 22. ledna 2010.

13.12.2009 1
SDÍLEJ:

Anketa Sportovec roku 2009Foto: DENÍK

Tradiční anketu Nejúspěšnější sportovec Jablonecka pořádá Jablonecký Deník a Okresní sdružení Českého svazu tělesné výchovy pod patronací města Jablonec. Uzávěrka hlasování je v pondělí 11. ledna. Slavnostní vyhlášení je 22. ledna 2010.

Nominace sportovců jsou pouze orientační a je možno je během zveřejňování doplňovat. Platí pouze originální a řádně ve všech kolonkách vyplněný tiket z novin.

Jednotlivec dospělí

Bauer Lukáš, SKP Jablonex, klasické lyžování - reprezentant ČR, 2. na MS 15 km klasicky, 1. a 2. v závodech SP, 9. v celkovém hodnocení SP, dvojnásobný mistr ČR, jeden z nejlepších na světě – trenér Miroslav Petrásek
Berndt Ondřej, TJ Bižuterie, alpské lyžování – vítěz ČP mužů, účastník Světovém poháru, 7x vítěz FIS závodů v ČR
Bornerová Jaroslava, SK Malá Skála, fotbal ženy – opora druholigového celku žen, trenér Jan Štol
Dostál Roman, SKP Jablonex, biatlon – reprezentant ČR, účastník MS a SP, 15. místo na MS ve vytrvalostním závodě, 12. místo v závodě SP, Milan Janoušek
Drsek Pavel, FK BAUMIT Jablonec, fotbal – opora zadních řad prvoligového celku, trenér František Komňacký
Erbenová Helena, SKP Jablonex, klasické lyžování - reprezentantka ČR, účastnice MS a SP, mistryně České republiky a 2. na 5/5 pursiat, druhá na mezinárodních závodech FIS, Tomáš Kašpar
Fendrich Jan, Iron Fighters kickboxing Rádlo, kick box – reprezentant ČR, 1. na mistrovství ČR kickbox fullcontact, 3. v závodě světový pohár, 5. na mistrovství světa
Francke Jan, Bižuterie Jablonec, triatlon – vítěz Jabloneckého sprint triatlonu, 13. místo v celkovém pořadí ČP, trenér David Janata
Francke Michal, Bižuterie Jablonec, triatlon – 12. místo v celkovém pořadí ČP a 5. místo do 23 let, trenér David Janata
Groh Jiří Bižuterie Jablonec, alpské lyžování – vyhrál ME v lyžování na písku
Haurdič Anes, FK BAUMIT Jablonec, fotbal – opora prvoligového celku, reprezentant Bosny a Hercegoviny do 21 let, trenér František Komňacký
Hájková Eliška, SKP Jablonex, klasické lyžování - reprezentantka ČR, účastník MS a SP, 11. místo, vítězka závodu českého poháru, mistryně České republiky ve sprintu a ve skiduatlonu na MČR do 23 let první místo, trenér Tomáš Kašpar
Havlíková Pavla, KC Kooperativa SG Jablonec, cyklistika – 7. ve SP cyklokrosařek 2009, 6. ve světovém žebříčku UCI cyklokrosu 2009, vítězka ČP horských kol 2009, 2. na MČR horských kol, 5. na ME v cyklokrosu 2009, účastnice MS v cyklokrosu 2009, účastnice ME a MS 2009 horských kol, reprezentantka ČR na horských kolech a na silnici, trenér M. Hollósi
Heinl Michal, ELP Jablonec, házená – druhý nejlepší střelec druhé ligy, trenér František Dědeček st.
Hnídková Jana, Bižuterie Jablonec, alpské lyžování – mistryně Evropy v lyžování na písku
Hořejší Veronika, SKP Jablonex, biatlon – reprezentantka ČR, účastnice MS a SP, 9. a 10. místo v závodě evropského poháru, trenér Pavel Hrubý
Holubec Tomáš, SKP Jablonex, biatlon - reprezentant ČR, účastník MS a SP, 12. místo v závodě SP, trenéři: Ondřej Rybář, Vlastimil Vávra, Jiří Holubec
Hradecký Petr, SKP Jablonex, biatlon – dvojnásobný mistr ČR, trenéři: Ondřej Rybář, Vlastimil Vávra, Jiří Holubec
Janečková Ivana, SKP Jablonex, klasické lyžování – reprezentantka ČR, účastnice MS, 2 x druhá na MČR, na MS ve sprintu dvojic 10. místo, trenér Tomáš Kašpar
Jánov Vít, SKP Jablonec, biatlon – reprezentant ČR, dvakrát, účastník evropského poháru. 12. na ME ve vytrvalostním závodě, trenéři: Ondřej Rybář, Vlastimil Vávra, Jiří Holubec
Janoušek Martin, SKP Jablonex, biatlon – dvojnásobný mistr ČR, reprezentant ČR, 7. místo na ME, trenéři: Ondřej Rybář, Vlastimil Vávra, Jiří Holubec
Jetmarová Jana, Ski klub Jablonec, klasické lyžování, 3. místo na MČR 25 km klasicky, trenér Tomáš Štrégl
Jisl Richard, Kidokai Jablonec, koloběh – 3. a 2. na ME, 2. v celkovém pořadí ČP, vítěz neoficiálního ČP terénních koloběžek, 1. místo na ME v koloběhu ve štafetovém závodě
Kadeřábek Tomáš, HC Vlci Jablonec, hokej – kapitán druholigového celku, trenér Tomáš Hamara
Koubková Eva, Judo klub Jablonec, judo – reprezentantka ČR, druhé místo na MČR juniorek a třetí na MČR žen, třikrát 5. místo v evropském poháru, trenér Dietr Brůžek
Krupčík Tomáš, SKP Jablonex, biatlon – dvojnásobný mistr ČR, trenéři: Ondřej Rybář, Vlastimil Vávra, Jiří Holubec
Kučerová Nikol, Bižuterie Jablonec, alpské lyžování – reprezentantka ČR, vítězka ČP, kvalifikovala se na MS, 5x vítězka FIS závodů v ČR
Měrtl Tomáš, HC Vlci Jablonec, hokej – opora druholigového celku, trenér Tomáš Hamara
Moravec Ondřej, SKP Jablonex, biatlon - reprezentant ČR, účastník SP, druhé místo v závodě evropského poháru, trenéři: Ondřej Rybář, Vlastimil Vávra, Jiří Holubec
Moravcová Klára, SKP Jablonex, klas. lyžování – účastník SP, reprezentantka ČR, 3. místo v závodě ČP, 12. na FIS závodě, 3. místo na MČR 5 km volně, trenér Milan Janoušek, Jindra Šikola
Millerová Martina, Iron Fighters kick boxing Rádlo, kick box - reprezentantka ČR v kicboxu, 3. na MS, 1. mistrovství ČR, 1. Czech open, 1. na mezinárodním turnaji Czech open fullcontact, 1. na Národním poháru Čech fullcontact, 2. Světový pohár W.A.K.O. fullcontact
Nožička Martin, TJ Bižuterie, KABU, karate - reprezentant ČR, vicemistr světa, účastník na MS, trenér Mojmír Musil
Nývltová Eva, SKP Jablonex, klasické lyžování – reprezentantka ČR, účastnice MS, 11. místo na závodech FIS ve sprintu, 2. na MČR ve sprintu, trenéři Milan Janoušek a Jindra Šikola
Pavlík Petr, FK BAUMIT Jablonec, fotbalista – opora prvoligového celku, kapitán, trenér František Komňacký
Patočka Karel, motorismus – mistr České republiky v kategorii E - 1. třída 1600 ccm M. M. ČR
Stehno Daniel, HC Vlci Jablonec, hokej – útočník a kapitán druholigového týmu HC Vlci, trenér Tomáš Hamara
Skalníková Eva, SKP Jablonex, klasické lyžování – reprezentantka ČR, 3. na MČR ve sprintu, 2. a 3. místo v závodech českého poháru, účastnice MS, trenér Tomáš Kašpar
Skrbková Tereza, Ski klub Jablonec. klas. lyžování – mistryně České republiky v závodě klasickou technikou s hromadných startem, třetí místo na MČR ve skiduatlonu, trenér Jakub Liška
Soukup Jaroslav, SKP Jablonex, biatlon - reprezentant ČR, účastník MS a SP, 11. místo na MS ve vytrvalostním závodě, 11. místo v závodě SP, trenéři: Ondřej Rybář, Vlastimil Vávra, Jiří Holubec
Šimáková Jitka, TJ Bižuterie, triatlon – vítězka českého poháru žen do 23 let, třetí v ČP žen, reprezentantka ČR, trenér Josef Mužíček
Šlesingr Michal, SKP Jablonex, biatlon - reprezentant ČR, účastník MS a SP, 4. a 9. místo v závodě SP, účastník MS, celkově 20. místo v závodě, trenéři: Ondřej Rybář, Vlastimil Vávra, Jiří Holubec
Šindelář Miroslav, Judo klub Jablonec, judo – reprezentant ČR, mistr Evropy veteránů, mistr ČR, 3. místo na MS
Špit Michal, FK BAUMIT Jablonec, fotbal – brankář a jednička jabloneckého ligové celku, odchytal 201 zápas, trenér František Komňacký
Tomešová Barbora, SKP Jablonex, biatlon - reprezentantka České republiky, účastník MS a SP, 8. na MS v letním biatlonu v závodě s hromadným startem, 5. v závodě EP ve vytrvalostním závodě, 8. na ME trenér Milan Janoušek a Jindra Šikola
Vítek Zdeněk, SKP Jablonex, biatlon - reprezentant České republiky, účastník MS a SP, trenéři: Ondřej Rybář, Vlastimil Vávra, Jiří Holubec
Vítková Veronika, SKP Jablonex, biatlon - reprezentantka ČR, účastnice MS a SP, 17. místo v závodě SP, 2. na MSJ v stíhacím závodě, členka vítězné štafety na MSJ, pátá a desátá na MS žen, trenér Jindra Šikola
Vojtíšek František, Frankie team, truck - účastník EP tahačů
Vošahlík Jan, FK BAUMIT Jablonec, fotbal – reprezentant do 20 a 21 let, účastník MSJ, hráč prvoligového celku, trenér František Komňacký
Vráželev Viktor, KC Kooperativa SG Jablonec, cyklistika – třetí na MČR v dráhové cyklistice, trenér Miroslav Hollósi
Ziogas Janis, Bižuterie Jablonec, kulečník – mistr České republiky v jednobandu na velkém stole a malém stole a druhé místo v karambolu.

Jednotlivci mládež

Arnošt Jiří, KABU Bižuterie Jablonec, karate – třetí na MČR žáků
Bína Marek, minikár klub Jablonec – 6. místo na mezinárodním MČR žáků, sedmé místo v závodě českého poháru
Blažková Klára, Ski klub Jablonec, klasické lyžování – třetí místo na MČR na 15 km klasicky
Brokeš Tomáš, HC Vlci Jablonec, hokej – člen ligového týmu juniorů, startuje ve II. lize mužů
Drozdíková Dominika, TJ Bižuterie, alpské lyžování – 3. na MČR v obřím slalomu žákyň
Dufková Eva, minikár klub Jablonec – druhé místo na mezinárodním mistrovství ČR v minikárách, druhá v celkovém pořadí ČP
Dufek Dalibor, minikár klub – druhé místo v celkovém pořadí českého poháru
Doležalová Anna, KABU Bižuterie Jablonec, karate – třetí na MČR žákyň
Förster Jan, minikár klub Jablonec – druhé místo na mezinárodním mistrovství České republiky, vítěz českého poháru žáků
Hrubeš Tadeáš, ELP Jablonec, házená – nejlepší střelec starších žáků
Hudrlík Jiří, KABU Bižuterie Jablonec, karate – třetí na MČR žáků
Chaloupka Jiří, ELP Jablonce, házená – stěžejní hráč ligových žáků
Chrudimský Vít, KABU Bižuterie Jablonec, karate – mistr České republiky
Ivanka Ivan, Judo klub Jablonec, judo – reprezentant ČR, druhé místo na MČR dorostu, třetí místo na evropském poháru
Jislová Erika, Ski klub Jablonec, klasické lyžování, biatlon, koloběh –2. na MČR klasicky na 3 km a členka vítězné štafety, - 1., 2. a 3. na ME v koloběhu, 1. na ME ve štafetovém závodě v koloběhu, 1. místo MČR v biatlonu
Jessica Jislová, Kidokai Jablonec, koloběh – 1., 2. a 3. na ME kadetek, 1. ve štafetovém závodě
Jeníková Eva, TJ Desná, atletika – reprezentantka ČR, splněný limit a účast na Mistrovství světa do 17 let v Brixenu, MČR na 400 m v hale, stříbrná na MČR do 22 let na 400 m př., stříbrná z mistrovství republiky dorostenek na 300 m př. a 200 metrů. První místo na Mezistátním utkání dorostenek v Nitře na 400 m př. Reprezentace na Mezistátním utkání do 22 let v Maďarsku. Členka mistrovské sprinterské štafety dorostenek na 4 x 100 a 4 x 200 m, trenérka Dana Jandová
Klokočníková Alena, Bižuterie Jablonec, basketbal – nejlepší střelkyně ligových mladších žákyň
Knopová Kamila, Ski klub Jablonec, běh na lyžích – 2. na MČR ve skiatlonu, třetí ve sprintu družstev
Kopal Kryštof, Ski klub Jablonec, klasické lyžování – mistr České republiky klasickou technikou v závodě s hromadným startem
Kotrba Adam, HC Vlci Jablonec, hokej – opora ligového týmu juniorů a člen A týmu
Král Petr, Bižuterie Jablonec, alpské lyžování – 2. místo v Českém poháru ml. žáků
Kubista Jan, TJ Liaz Jablonec, atletika – na MČR juniorů vyhrál běh na 800 m, na mezinárodních závodech Mladá, Evropa vyhrál běh na 400 m. Reprezentoval v mezistátním utkání juniorů, Česko – Maďarsko – Chorvatsko – Slovinsko, trenér Ivan Skácel
Kubista Vojtěch, FK BAUMIT Jablonec, fotbal – reprezentant ČR do 16 let, člen týmu C dorostu
Kunzová Karolína, TJ Seba Tanvald, klasické lyžování – čtyřnásobná mistryně České republiky
Kuříková Petra, TJ Liaz, Bižuterie, atletika, plavání, triatlon - reprezentantka ČR, juniorská mistryně České republiky v hale i venku v běhu na 3 km, mistryně ČR v duatlonu juniorek, vítězka českého poháru v triatlonu, účastnice ME v duatlonu a triatlonu, 13. místo na MS v běhu do vrchu, trenérka Eva Kuříková
Makovičková Anežka, ČLTK Bižuterie Jablonec, tenis – 2. v celostátním žebříčku dorostenek
Maštalířová Kristína, Ski klub Jablonec, klasické lyžování – třetí na MČR ve sprintu
Márinková Lucie, Judo klub Jablonec, judo – reprezentantka ČR, mistryně ČR dorostenek a třetí na MČR juniorek, 12. místo na olympiádě mládeže
Marousková Pavla,. TJ Seba Tanvald, klasické lyžování – trojnásobná mistryně ČR
Nesvadba Jan, KC Kooperativa SG Jablonec, cyklistika – 7. na MSJ v cyklokrosu, 7. na MEJ horských kol, 3. ve světovém žebříčku UCI juniorů v cyklokrosu, 1. na MČR juniorů horských kol, vítěz ČP horských kol 2009, účastník MSJ 2009, účastník ME U23 v cyklokrosu, reprezentant ČR na horských kolech, v cyklokrosu a na silnici
Prášil Vojtěch, Ski klub Jablonec, klas. lyžování – mistr ČR v běhu na 25 km, druhé místo ve sprintu družstev
Rappová Anna Marie, Liaz Jablonec, atletika – reprezentantka ČR, mistryně republiky dorostenek na 100 m, stříbrná na 60 m v MČR v hale, stříbrná ve skoku do dálky MČR venku, účastník utkání ČR - Slovensko - Maďarsko, členka mistrovské sprinterské štafety dorostenek na 4 x 100 a 4 x 200 m. Slovensko, dálka, 60 m. Držitelka nejlepšího českého výkonu v dálce v letošním roce. Trenér Martin Michalský
Pirzkalová Zuzka – KC Kooperativa SG Jablonec, cyklistika - MČR v kadetkách na silnici, 2. na OHM v Táboře na silnici. 2. v ČP na silnici v kadetkách 2009, účastnice ME v cyklokrosu 2009, reprezentantka ČR v cyklokrosu, na silnici a horských kolech
Rečková Veronika, Bižuterie Jablonec, alpské lyžování – 3. místo na MČR v superG žákyň
Roubíček Lukáš, BC Blesk Jablonec, baseball – reprezentant ČR, mistr Evropy žáků do 12 let
Sejkora Jakub, sjezd minikár – mistr Evropy ve sjezdu minikár
Solfronk Jan, Liaz Jablonec, atletika - reprezentant ČR, 2. na MČR juniorů v běhu na 400 m překážek. Účastník utkání juniorů Česko – Maďarsko – Chorvatsko – Slovinsko, 5. místo na mítinku v Kladně, trenér M. Rucký
Šikola Jiří, BKL - racing team Jablonec, motorismus – celkově 2. místo v mezinárodním mistrovství ČR v autokrosu
Šimerle Michal - KC Kooperativa SG Jablonec, cyklistika - MČR v časovce družstev juniorů, účastník MEJ na horských kolech, reprezentant ČR na silnici a na horských kolech
Tajčman Petr, TJ Bižuterie Jablonec, plavání – vicemistr ČR na 100 m volný způsob a třetí na 50 m VZ, trenér Roman Karpíšek
Tomek Zdeněk, TJ Bižuterie Jablonec, plavání – člen reprezentačního družstva juniorů
Truhlář Vojtěch, TJ Liaz Jablonec, atletika - obsadil 1. místo na MČR juniorů v trojskoku v hale i venku. Člen stříbrné štafety na mistrovství republiky na 4 x 200 m v hale, trenér Jan Cikán
Vítová Petra, TJ Liaz Jablonec, atletika – druhé místo na mistrovství České republiky žákyň na 200 m překážek, trenérka Dana Jandová.

Krajánek roku

Adamová Anna, ASC Dukla Praha, rychlostní kanoistika - reprezentantka ČR, účastnice ME a MS, mistryně ČR
Cikl Martin, Dukla Liberec, skoky na lyžích – reprezentant ČR
Čutta Jakub, Energie Karlovy Vary, lední hokej - hráč extraligy, reprezentant ČR
Danilevič Ivo – Roman Gomola, Dukla Praha, boby – účastníci v závodě SP na dvojbobu
Dvořák Miroslav, Dukla Liberec, skoky na lyžích
Hloušek Adam, SK Slavie Praha, fotbal – reprezentant ČR, opora ligového celku
Klimenta Tomáš, HC Bílí Tygři Liberec, hokej - opora extraligového celku
Macek Martin, Yamaha Evrope, enduro – účastník Rallye Dakar
Poslt Jaroslav, Dragon team Nymburk medailista z MS Dračích lodí
Řezáč Stanislav, Partia Direkt Hradec Králové, běh na lyžích - účastník FIS Marathon Cup, reprezentant ČR
Sudová Nikola, Dukla Liberec, akrobatické lyžování - reprezentantka ČR, účastnice SP a MS v jízdě na boulích
Sudová Šárka, Dukla Liberec, akrobatické lyžování - reprezentantka ČR, účastnice SP a MS jízdě na boulích
Šochman Petr, TJ JM Chodov Praha, florbal – hráč extraligového celku
Šorfová Iva, Paraklub Prostějov, sportovní parašutismus – první místo MČR družstev a 2. místo na MČR na přesnost přistání žen, 8. místo na SP
Šorf Oldřich, Dukla Prostějov – první a druhé místo na MS družstev, 2x 2 místo na MČR
Špaček Daniel, HC Bílí Tygři Jablonec, hokej – opora extraligového celku
Špotáková Barbora, Dukla Praha, atletika, oštěpařka - reprezentantka ČR, druhá na MS, přední světová oštěpařka, nejlepší atletka roku
Vodičková Radka, Ekol elite Brno, triatlon – vítězka Evropského poháru 2009 v triatlonu
Vokatý Lukáš, Dukla Liberec, akrobatické lyžování – reprezentant ČR, účastník EP A SP

Trenér roku

Boučková Jana, Fit studio Jany Boučkové, aerobik - trenérka kategorie kadetky
Brůžek Dieter, Judo klub Jbc, judo - dlouholetý trenér, který se podílí na výchově mladých talentů a úspěších mužů v lize
Bulíř Petr, FK BAUMIT Jablonec, fotbal – trenér žáků, se kterými je na 5. místě v české lize a postoupil na halové finále MČR
Čmejrek Jan, Bižuterie Jablonec, basketbal – trenér družstva starších minižákyň – pod jeho vedením tým mladších žákyň postoupil do žákovské ligy
Dědeček František, ELP Jablonec, házená - dlouholetý trenér házenkářů, pod jehož vedením hrají již třetím rokem II. ligu, po podzimu jsou druzí
Dědeček František mladší, ELP Jablonec, házená - trenér miniházenkářů, pod jehož vedením vyhráli Severočeskou ligu a postoupili do finále MČR
Hamara Tomáš, HC Vlci Jablonec, hokej – kouč mužů a juniorů
Hloušek Jiří, FK BAUMIT B, fotbal - trenér týmu České fotbalové ligy
Holubec Jiří, SKP Jablonex, biatlon - dlouholetý úspěšný trenér reprezentace ČR žen
Hollósi Miloslav, SG Jablonec, cyklistika - trenér úspěšných cyklistů KC Kooperativa SG Jablonec
Hrubý Pavel, Judo klub Jablonec, judo – šéftrenér Judo klubu
Jandová Dana, Liaz Jablonec, atletika - trenérka Evy Jeníkové, Petry Vítové a štafety ŠAK 5. ZŠ, v běhu na 3 x300 m (Vítová, Balousová, Pavlínová), která obsadila na mistrovství ČR třetí místo
Janoušek Milan, SKP Jablonex, biatlon - dlouholetý úspěšný trenér reprezentace ČR mužů
Josef Just, FK BAUMIT Jablonec, fotbal – trenér B dorostu, který si vede velmi dobře v divizi s o rok staršími hráči
Karpíšek Roman, TJ Bižuterie, plavání – trenér prvního družstva oddílu
Klacek Michal, Jiskra Mšeno, fotbal – trenér Jiskry Mšeno dovedl tým k postupu do krajského přeboru
Knop Miroslav, Ski klub Jablonec, klasické lyžování - podílí se na výchově talentů lyžování
Komňacký František, FK BAUMIT Jablonec, fotbal – trenér prvoligového týmu mužů
Kuříková Eva, Liaz a Bižuterie Jablonec, plavání, atletika, triatlon - všestranná trenérka připravuje mládež ve třech sportovních odvětvích.
Liška Jakub, Ski klub Jablonec, klasické lyžování - trenér se podílí na výchově talentů lyžování
Michalský Martin, TJ Liaz Jablonec, atletika - trenér Amči Michalské, trenér štafety dorostenek Soprová, Jelínková, Michalská, Rappová
Mikulová Eva, TJ Liaz Jablonec, atletika – trenérka žákyň a žáků AO TJ Liaz
Musil Ondřej, KABU Jablonec, karate - trenér karate, trenér reprezentace ČR
Mužíček Josef, Bižuterie Jablonec, triatlon - dlouholetý trenér triatlonistů a duatlonistů
Polívková Heidemarie, Bižuterie Jablonec, moderní gymnastika - dlouholetá trenérka moderních gymnastek
Roubíček Petr, BC Blesk, baseball - dlouholetý trenér baseballu
Rucký Miroslav, Liaz Jablonec, atletika - trenér talentovaných vícebojařů
Rybář Ondřej, SKP Jablonex, biatlon – trenér reprezentačního družstva mužů
Soukalovi Gabriela a Karel, SG Jablonec, biatlon - manželská dvojice, která vychovala řadu juniorských reprezentantů
Synovcová Zdena, ČHSO Sluníčko - dlouholetá trenérka handicapovaných sportovců
Škeřík Alois, Iron Fighters kickboxing Rádlo, kick box - všestranný trenér bojových sportů
Skuhravý Roman, FK BAUMIT Jablonec, fotbal – úspěšný trenér C dorostu, pod jehož vedením je tým na prvním místě české ligy ml. dorostu
Šikola Jindra, SKP Jablonex, biatlon – trenér Veroniky Vítkové – úspěšné biatlonistky
Šťovíčková Jitka, Sokol Jablonec, Sportcentrum, moderní gymnastika
Štrégl Tomáš, Ski klub Jablonec, klasické lyžování - podílí se na výchově talentů lyžování
Štejfa Jiří, Judo klub Jablonec - úspěšný trenér jabloneckých nadějí juda
Vitáková Zdena, Fit Studio, Z. Vitákové - trenérka týmů ve Fitness step aerobiku
Würz Martin, SWS Lučany, klasické lyžování – trenér Ski klubu Wolfganga Samesche Lučany (Řešátko), trenér Tilňákové a Würzové
Ziebiker David, ELP Jablonec, házená - dlouholetý trenér házenkářů, pod jehož vedením hrají již třetím rokem II. ligu, po podzimu jsou druzí.
Handicapovaný sportovec
Anderová Dita, Sluníčko ČHSO, SPMP Jbc, stolní tenis - reprezentantka ČR trenéři: O. Ander a Z. Synovcová
Broulíková Jana, Sluníčko ČHSO, SPMP Jbc, moderní gymnastika - reprezentantka ČR, trenér: Zdena Synovcová
Ninger David, Železný Brod, fotbal - reprezentant ČR
Přibyl Tomáš, Jablonec, stolní tenis - reprezentant ČR, účastník ME
Pusztaiová Dana, Sluníčko ČHSO, SPMP Jbc, moderní gymnastika - reprezentantka ČP, trenér: Zdena Synovcová
Tauš René, LSKV Liberec / Tanvald, stolní tenis - reprezentant ČR, mistr Evropy, druhý na ME družstev
Šabacká Jitka, Sluníčko ČHSO, SPMP Jbc, moderní gymnastika, reprezentantka České republiky.

Kolektiv dospělých

1. FbK Jablonec, florbal - účastník 3. ligy mužů
BC Blesk Jablonec, baseball - účastník baseballové ligy
ČLTK Bižuterie, tenis - smíšený tým účastník I. ligy
ELP Jablonec, házená muži – třetí tým loňské sezony II. ligy, nyní druhý tým, trenér Fr. Dědeček
FC Pěnčín, fotbal – účastník KP, účastník předkola Poháru ČMFS.
FK BAUMIT Jablonec A, fotbal - účastník 1. Gambrinus ligy, v průběžné tabulce na 4. místě, trenér František Komňacký
FK BAUMIT Jablonec 97 B, fotbal - účastník ČFL, trenér Jiří Hloušek
HC Vlci Jablonec, hokej muži - účastník II. ligy, trenér Tomáš Hamara
Jiskra Mšeno Jablonec A, fotbal – suverénní vítěz fotbalové I. A třídy a postupující tým do KP
Judo klub Jablonec A, judo muži – čtyřnásobní mistři ČR v kata (Český a Hoření)
Judo klub Jablonec B, judo ženy – druhé na MČR
Kabu Bižuterie Jablonec, karate - kata tým Robert Musil, Martin Nožička, Tomáš Lexa – mistři světa
Motoklub Jiřetín, enduro – druhý tým na šestidenní (Zaremba, V. Kuklík, Kučírek)
Ski klub Jablonec A, klasické lyžování – 1. místo v lize družstev
Ski klub Jablonec B, klasické lyžování – 2. místo v superpoháru klubů.
SK Malá Skála, fotbal – družstvo žen, účastník II. ligy
SKP Jablonex, biatlon – mistryně světa juniorek (Sokalová, Vítková, Zvaričová)
TJ Bižuterie Jablonec A, basketbal – vítěz kvalifikace o postup do druhé ligy
TJ Bižuterie B, volejbal muži -účastník I. ligy
TJ Bižuterie C, alpské lyžování – celkový vítěz v českém poháru všech kategorií a dospělých
TJ Bižuterie D, sportovní kulečník – účastník extraligy v trojbandu na velkém stole
ŽBS Železný Brod, volejbal muži - účastník II. ligy, trenér Čurda.

Kolektiv mládeže

Bižuterie Jablonec, mladší žákyně basketbal – vítěz kvalifikace a účastník žákovské ligy
ELP Jablonec, starší žáci, házená – vítěz Severočeské ligy starších žáků, postupující tým do finále MČR
FK BAUMIT Jablonec A, fotbal žáci - tým je v České lize žáků na 5. místě, finalista halového turnaje
FK BAUMIT Jablonec B, fotbal dorost - tým černým koněm divizní soutěže
FK BAUMIT Jablonec C, fotbal dorost - tým je v polovině České ligy mladšího dorostu v čele soutěže
HC Vlci Jablonec, hokej junioři - účastník I. ligy juniorů
Judo klub Jablonec, judo – družstvo dorostenek, druhé místo na MČR
KC Kooperativa SG Jablonec, cyklistika - 1. na MČR v časovce družstev, 3. v ČP na silnici, 1. v ČP v cyklokrosu
Liaz Jablonec A, atletika dorostenky - v sestavě Soprová, Jeníková, Michalská, Rappová obsadila 1. místo na 4 x 100 m na MČR
TJ LIAZ Jablonec B, atletika dorostenci - v sestavě Král, Spura, Žižka, Kožíšek obsadila 1. místo na 4 x 400 m na MČR
SKI KLUB Jablonec A, klasické lyžování dorost – 1. místo na MČR smíšených družstev žactva
SKI KLUB Jablonec B, klasické lyžování dorost – 1. místo na MČR ve sprintu
TJ Seba Tanvald, klasické lyžování – druhé místo v Českém poháru mládeže.

13.12.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Judo z Jablonce

Judistům svitla opět naděje na halu

Policie - ilustrační snímek

Zloději na festivalu vykrádali stany i kapsy návštěvníků

K přehradě dotáhli lyže a sníh

I přestože je srpen, nadšenci do zimních sportů dovezli na jablonecká slunka sníh z liberecké Home Credit Areny.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Jablonečtí to měli rozhodnout hned

Jablonec n. N. – Bývalý hráč Dukly a Jablonce, Rudolf Gergel, který nedávno oslavil pětašedesáté narozeniny, k zápasu I. fotbalové ligy s pražskou Duklou řekl: „Měli jsme rozhodnout už v první půli a byl klid.“ Zápas skončil po nevydařené jablonecké penaltě remízou 2:2 (2:1).

V Jablonci si připomněli historii

Jablonec n. N. – V Parku generála Mrázka se konalo vzpomínkové setkání na srpnové události roku 1968.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení