VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

29.12.2014

Výrobce zabezpečení Jablotron čeká letos zvýšení tržeb o pětinu

Jablonec n. N. - Jablonecký výrobce zabezpečovací techniky Jablotron očekává v letošním roce další růst tržeb o více než pětinu a podobně by se měly tržby firmy vyvíjet i v příštím roce.

8.12.2014

V prosinci platíte zálohy na daň z příjmů

Jablonecko - Odborník pro Deník: Vladimír Opatrný, jablonecký daňový poradce a předseda Krajské hospodářské komory Libereckého kraj.

8.12.2014

K jaké pojišťovně patří novorozenec? Dědí ji po matce

Severní Čechy - Ženy, které budou v prosinci rodit a současně letos požádaly o změnu zdravotní pojišťovny, by si měly dát pozor. Od 1. ledna sice budou patřit k nové pojišťovně, jejich miminko však bude registrované stále u té staré.

2.11.2014

Oslabení koruny průmyslové podniky v Libereckém kraji nepoškodilo

Liberec - Oslabení koruny způsobené před rokem zavedením devizové intervence České národní banky (ČNB) průmyslové podniky v Libereckém kraji většinou nepoškodilo. Jsou ale i výjimky, třeba výrobce dřevěných hraček Detoa Albrechtice, který přišel o část tržeb.

25.10.2014

Obráběči kovů se mohou těšit od příštího školního roku na stipendium od kraje

Liberecký kraj - Od příštího školního roku zavádí Liberecký kraj stipendium pro další učební obor obráběč kovů. Zároveň ale zrušil podporu pro učně v oboru slévač, o který za celou dobu existence stipendijního programu nebyl zájem.

23.10.2014

Aleš Graf: Využil jsem jedinečnou příležitost

Severní Čechy /ROZHOVOR/ - Majitel Centropol Energy, jednoho z největších alternativních dodavatelů energií v Česku, je mezi osobnostmi v projektu Mapa úspěchu

20.10.2014

Vyrobit si hračku jely do DETOA stovky soutěžících

Jiřetín p. B. – 4. ročník soutěže měl své finále v sobotu. Ve vile Schowanek rozdávali ceny vítězům.

19.10.2014

Na koncerty se bude nově chodit do Home Credit Areny

Liberec - Liberecká multifunkční hala, známá jako Tipsport arena, ponese od 31. října nový název Home Credit Arena. Hala získala jako partnera jednoho z předních poskytovatelů spotřebitelského financování ve střední a východní Evropě Home Credit.

17.10.2014

Chcete pracovat v novinách? Deník hledá redaktora

Liberec - Jsme největší regionální vydavatelství v České republice. Naše noviny a časopisy čtou více než 3 milióny lidí.

9.10.2014

Řidiči společnosti BusLine vyhlásili tento týden v kraji stávkovou pohotovost

Liberecký kraj - Důvody vysvětluje předseda odborové organizace z Jablonce, Jiří Kuchynka.

29.9.2014

Sněhová královna dostala korunu ve tvaru rampouchů

Jablonec n. N. - Sněhová královna v pražském paláci Hybernia měla premiéru před deseti dny. V titulní roli muzikálu se v den premiéry představila Dáda Patrasová. Její kostým nepřehlédnutelně zdobí obrovská koruna ve tvaru rampouchů od jablonecké rodinné firmy ŠENÝR Bijoux.

20.9.2014

Palírna jede, lidé vozí metráky ovoce

Zásada - Destilerie Style Bohemia v Zásadě doplatila na prohibici, radost z toho mohou mít pěstitelé ovoce.

18.9.2014

První Kozlovnu na severu Čech posvětil páter a pomodlil se

Jablonec nad Nisou - U Zlatého jelena se usadil Kozel. Málokterá hospoda se může pochlubit tím, že se podle ní jmenuje zastávka MHD. V Jablonci, resp. na sídlišti Mšeno, to místním zvláštní nepřijde. „Zlatý jelen" tu v různých stylech restauračního provozu stojí od druhé poloviny 18. století. Od úterý jako značková Kozlovna Zlatý jelen. Jde o 12. Kozlovnu v republice a vůbec první v Libereckém kraji.

16.9.2014

Chytrý telefon nemusí být jen do kapsy, ale i na stůl

Jablonec n. N. - Jablonečtí vývojáři si opět pohráli, na trh jdou s moderním přístrojem, který se rozhodně nevejde do kabelky, ale jen tak jej neztratíte.

8.9.2014

Pracující důchodci mají slevu již od srpna

Jablonecko - Odborník pro Deník: Vladimír Opatrný, jablonecký daňový poradce a předseda Krajské hospodářské komory Libereckého kraj.

24.8.2014

Vrácení DPH lze při insolvenci dlužníka nárokovat

Jablonecko - Odborník pro Deník: Vladimír Opatrný, jablonecký daňový poradce a předseda Krajské hospodářské komory Libereckého kraj.

23.8.2014

FOTO: Svijany už se těší na čerstvý chmel z Polep

Litoměřicko - Po žních, kde na sklizeň čeká několik set hektarů ozimé pšenice hlavně ve vyšších polohách Českého středohoří, začala v pátek v úštěcké oblasti sklizeň chmele.

22.8.2014

Polská jablka mohou otřást českými pěstiteli. Obávají se

Liberecký kraj – Ruské embargo dopadlo na Poláky, ti budou úrodu jablek směrovat k nám. Pocítí to zákazník?

21.8.2014

Zemědělci se radují: Takové výnosy nikdo nepamatuje

Liberecký kraj - V Libereckém kraji zbývá z polí sklidit posledních sto sedmdesát hektarů řepky

AKTUALIZOVÁNO
20.8.2014

Chytré bundy z liberecké univerzity ukazují, kam cyklista odbočí

Liberec – Technická univerzita představila výsledek svého experimentu, který má zvýšit bezpečnost cyklistů. Spojením chytré textilie a elektroniky.

20.8.2014

Nemáš odbornou praxi? Nevadí. Úřad práce ti ji zaplatí

Liberecký kraj - Vysokou školu absolvoval letos v lednu. Práci ale dosud nesehnal. Nemá totiž žádnou praxi. Pomoci mu může projekt úřadu práce „Odborné praxe pro mladé do třiceti let".

11.8.2014

Znepokojivý signál vývoje zadluženosti v České republice

Ústí nad Labem - Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) prováděla v rámci České republiky k 30. 6. 2014 exekuční srážky u 72 656 důchodů. To je přibližně o 1600 více než v prosinci loňského roku.

8.8.2014

Jablonec ožil festivalem skla a šperků

Jablonec n. N. - Nejen bižuterie je k vidění na už tradiční letní akci v Jablonci nad Nisou. Ve čtvrtek začala Křehká krása 2014 a letošnímu ročníku zatím přeje počasí, už od rána do amfiteátru a Eurocentra mířili zájemci o bižuterní a sklářský průmysl.

3.8.2014

Náklady na reprezentaci daně nesnižují

Jablonecko - Odborník pro Deník: Vladimír Opatrný, jablonecký daňový poradce a předseda Krajské hospodářské komory Libereckého kraj.

EXKLUZIVNĚ
1.8.2014

Hotel Praha patří opět Jablonečanovi

Jablonec n. N. - O středeční dražbu polyfunkčního domu, tedy bývalého hotelu Praha, byl v aukční síni nebývalý zájem. Jeho cena vzrostla během dražby o polovinu. Licitace byla velmi živá. Přihazovalo se po statisících, ale i po milionech. Vítězně z licitace, jak se Deníku podařilo zjistit, vyšel jeden z předchozích majitelů tohoto objektu, jablonecký podnikatel Jaromír Schubert.

19.7.2014

Lidi pozvali až do výroby, ať vidí, jak syrob Kitl vzniká

Jablonec n. N. - Námět vznikl na dovolené v Indonésii, přišla s ním manželka, pro majitele firmy byl důvodem k tomu, aby se vrátil domů, do Jablonce.

18.7.2014

Chcete poznat, jak se dělají likéry u Kitla?

Jablonec n.N. - Dnes máte možnost celé odpoledne nahlédnout pod pokličku výroby likéru značky Kitl a to v provozovně na Žižkově Vrchu.

11.7.2014

Jak je to se zdaňováním výdělku z letních brigád nejen u studentů

Jablonecko - Léto je pro mnoho studentů obdobím prázdninových brigád. Proto ani letos nebude na škodu zrekapitulovat a připomenout si pravidla při jejichž uplatnění se z odměn za letní brigády zaplatí nízká a nejlépe vůbec žádná daň z příjmů.

29.6.2014

Ve Vratislavicích padlo dvacet tisíc litrů pivečka

Vratislavice nad Nisou – Pořadatelé z Pivovaru Konrad si pochvalují, že jubilejní 15. slavnosti proběhly s velkým zájmem veřejnosti, ale bez zásadních komplikací a v poklidu.

27.6.2014

Jak funguje oddlužení?

Zadluženost českých domácností se podle statistik ČNB pohybují v bilionech korun. Naštěstí ale přibývá těch, kteří se snaží svou tíživou situaci řešit dříve, než jim doma zazvoní exekutoři. Pokud vám dluhy přerostly přes hlavu, můžete zažádat o oddlužení.. Jen v květnu 2014 toho využilo 1 414 obyvatel České republiky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies