VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

7.11.2016

Přejídání i poškození orgánů. Co s námi udělá nespavost

Nedostatek spánku narušuje celkovou rovnováhu v lidském organismu. Velmi citelně se to projevuje například na regulaci pocitu hladu. Nevyspalý člověk jí více a pronásleduje ho neodbytná chuť na kaloricky vydatná jídla, především sladká a tučná.

6.11.2016

Chystá se stezka v mracích

Nové Město pod Smrkem - Swieradów Zdrój chce přilákat víc turistů, pomáhá i Nové Město.

4.11.2016

Až do dna s Milošem Zemanem

Nemine týden, aby český prezident Miloš Zeman nevyvolal pozdvižení na domácí či mezinárodní scéně. Sedmadvacetiletá politická kariéra muže, který zkraje svou popularitu postavil na étosu boje proti tunelářům ve jménu čistých rukou a lidskosti proti sobectví, je vlastně nepřetržitým řetězem skandálů a průšvihů.

3.11.2016

Před 12 lety ovládl Bakala ostravské doly. Za tu dobu z nich vytáhl 137 miliard

Celkem 137 miliard korun. Tolik vydělali na vlastnictví společnosti OKD a souvisejících firem finančníci Zdeněk Bakala a Peter Kadas. Z těžebního byznysu se již stáhli a další firmy stihli prodat, dvě menší firmy vydělené z OKD však stále ovládají. Před dvanácti lety těžební podnik koupili za pouhých 10 miliard.

2.11.2016

Berní správa šikanuje podnikatele, sama zákon nedodržuje

Ani čtyři měsíce po spuštění Registru smluv do něj Generální finanční ředitelství nevkládá všechny uzavřené smlouvy, jak mu to zákon ukládá. Na registr se tento státní úřad podléhající ministru financí Andreji Babišovi nestihl připravit. Ať se od 1. prosince stejně zkusí vymlouvat hospodští a hoteliéři, že se nezvládli nachystat na elektronickou evidenci tržeb.

2.11.2016

Vzpomínky nás posilují, říká farář i psycholog

Liberecký kraj - Stovky svíček rozsvěcují hřbitovy, hřbitůvky i osamělé hroby. V těchto dnech si připomínáme svátek zemřelých. Dušičky.

2.11.2016

Cama zahynula, ale žije dál ve svých štěňatech. Štafetu přebírá fenka Doli

S obrovským úspěchem dokázala vyhledat pytláky zvířat v africkém Kongu. Od nich jí také hrozilo smrtelné nebezpečí. Paradoxně ale zahynula letos v červnu při autonehodě. Zanechala však po sobě sedm štěňat. Jedno z nich, fenka Doli, teď přebere práci matky.

1.11.2016

Nejen ovce a kozy spásají horské louky...

Česká Kamenice, Jablonec - Jmenuje se Suyo, je to kluk. Svůj život ještě počítá na dny. Narodil se minulé pondělí. Osmikilový sameček alpaky.

1.11.2016

Aukce v neděli končí! Získejte dresy hvězd, sportovní oblečení či knihy

Severní Čechy – Chcete pomoci dobré věci a ještě při tom získat vánoční dárky pro své blízké? Deník Vám nyní nabízí ideální příležitost – startuje 3. ročník Velké charitativní aukce, která trvá až do neděle 13. listopadu (do 22 hodin).

31.10.2016

Americké volby očima komiků

Alec Baldwin, nebo Jimmy Fallon? Otázka, kdo z této dvojice umí lépe napodobit Donalda Trumpa, nyní rozděluje scénu americké politické satiry. Volba prezidenta USA má totiž v zámoří ještě jednu – u nás neznámou – rovinu. Kdo si z této události dokáže udělat větší legraci. A internet i televize mají o materiál postaráno.

29.10.2016

Kabinová lanovka na Ještěd se zastaví kvůli pravidelné revizi

Liberec - Kabinovou lanovku na Ještěd v Liberci čeká od pondělí pravidelná odstávka před zimní sezonou. Provoz oblíbené turistické atrakce se zastaví téměř na dva týdny.

25.10.2016

Maďaři byli první. Před 60 lety povstalo Maďarsko proti komunismu

Stalin je mrtev, ale stalinisté se nevzdávají. Jako první v historii se o této trpké pravdě přesvědčili před 60 lety svobodomyslní Maďaři. Jejich celonárodní revoluce proti sovětské okupaci a domácí stalinistické diktatuře začala 23. října 1956, ovšem už 10. listopadu byla sovětskými tanky utopena v krvi.

24.10.2016

Babišovy fabriky požírají dotace pro venkov

V parlamentní hře o „lex Babiš" jde majiteli Agrofertu o hodně. Jeho firmy skvěle rozehrály novou partii o evropské dotace. Skoro pětinu z celého balíku peněz na inovace potravinářů shrábly čtyři fabriky Andreje Babiše. To je výsledek 1. kola Programu rozvoje venkova. Další stovky dotačních milionů mají přiklepnuté jeho agropodniky na chovy prasat a kuřat. Agrofert si umí říci také o velkorysé příspěvky na životní prostředí. Tedy z resortu, který ovládá hnutí ANO.

20.10.2016

Realita podle Simpsonových

Slavný animovaný seriál Simpsonovi odvysílal už svou 600. epizodu a jeho popularita je stále obrovská. Tvůrcům se navíc při komentování aktuálního dění čas od času podaří předpovědět budoucnost. Ať už jde o chytré hodinky, o kandidaturu Donalda Trumpa na amerického prezidenta, nebo třeba o pád rublu.

17.10.2016

Hotovo. Kraj má novou vládu

Liberecký kraj - Dohodu o vytvoření koalice podepsali SLK, ANO, ODS a ČSSD.

17.10.2016

Český nesmysl: Minijatka na farmě musí plnit předpisy jako Kostelecké uzeniny

Zásadně bez dotací a úvěrů. Tímto pravidlem se při zvelebování svého zámeckého panství v Nových Hradech u Litomyšle řídí manželé Magda a Petr Kučerovi. I tak musejí překonávat mnohé překážky, nastražené státní správou. „Společnosti by měla sloužit, ale často funguje jako represe," říká zámecký podnikatel. Odradit se však nenechá. Právě dokončuje minijatka pro daňky a jeleny z vlastního chovu, přitom musí splnit předpisy, jako by stavěl Kostelecké uzeniny v malém.

16.10.2016

Před 145 lety poprvé krachl sen o české samostatnosti

Psal se 10. říjen 1871, když pražský zemský sněm schválil za neúčasti českoněmeckých poslanců návrh na ustavení české autonomie v rámci Předlitavska. Příznivě nakloněný císař se ale odporu Němců lekl a tzv. fundamentální články vetoval. O to silněji pak český sen o vlastním státě rezonoval v roce 1918.

AKTUALIZOVÁNO
15.10.2016

Canov vyhrál naprosto s převahou druhé kolo senátních voleb

Liberec /ROZHOVOR/ – Liberecký okrsek bude v následujících šesti letech zastupovat v Horní komoře Parlamentu starosta Chrastavy Michael Canov za Starosty pro Liberecký kraj.

14.10.2016

"Lidová myslivost" jde často proti zájmům přírody i milionů lidí

Myslivost může být krásné hobby – ale postkomunistická „lidová myslivost" v Česku jde často proti zájmům přírody i milionů lidí, kteří s flintou do lesa nechodí. Nyní, kdy se projednává novela mysliveckého zákona, se spory o pojetí myslivosti opět vyhrocují.

13.10.2016

I váš hlas může rozhodnout v soutěži o nejlepší zpravodajský web

Hlasujte v ceně českého internetu Křišťálová Lupa 2016! Díky vám má Deník.cz šanci uspět mezi nejlepšími v kategorii "Zpravodajství".

12.10.2016

Objevte svůj styl. Buďte nejen krásné, ale hlavně sami sebou

Severní Čechy - Už pošesté startují Proměny, ve kterých proměníme šest žen. Chcete být mezi nimi?

11.10.2016

Nanotechnologie změní budoucnost hygienických vložek

Levnější a bezpečnější dámské hygienické vložky? O tom jsou přesvědčeni indičtí vědci, kteří zveřejnili výsledky svého projektu, který využívá nanovláken. Nová technologie by měla změnit tabuizované téma v indické společnosti, menstruační krvácení žen. Mnoho žen v Indii hygienické prostředky vůbec nepoužívá, protože si je nemůže dovolit.

11.10.2016

Canov nebo Vávra? Voliči rozhodnou v druhém kole

Liberec - Ze všech kandidátů do Senátu napříč republikou získal Michael Canov, starosta Chrastavy, nejvíc voličských hlasů. Na vítězství hned v prvním kole mu to ale nestačilo.

10.10.2016

Nově zvolení zastupitelé Libereckého kraje

Liberecký kraj - /ANKETA/ Představujeme vám nově zvolené zastupitele, kteří budou následující čtyři roky v Libereckém kraji vládnout. V zastupitelstvu usedne 34 můžu a pouze 11 žen. Nejstaršímu zastupiteli je dvaasedmdesát let a je jím Přemysl Sobotka za Občanskou demokratickou stranu. Naopak nejmladším krajským zastupitelem je čtyřiatřicetiletý ekonom a vysokoškolský pedagog Jaromír Baxa.

10.10.2016

Dostali jsme o deset tisíc hlasů více než v minulých volbách, to už něco znamená

Liberecký kraj - /ROZHOVOR/ Dostali jsme o deset tisíc hlasů více než v minulých volbách, to už něco znamená

10.10.2016

Zuzana Kocumová: Voliče nezajímá koncepční práce

Liberec - /ROZHOVOR/ Zklamání. Takto jednoduše by se dala charakterizovat atmosféra v libereckém Café Bogey Baru, kde v sobotu odpoledne sledovala výsledky voleb Změna pro Liberecký kraj. Už od prvních sečtených volebních okrsků bylo totiž zřejmé, že hejtmankou se lídryně kandidátky Zuzana Kocumová nestane.

9.10.2016

Skokanem letošních krajských voleb se stal Tomáš Hocke

Turnov - Skokanem letošních krajských voleb se stal kandidát SLK Tomáš Hocke, starosta Turnova. Původně byl až na dvacátém místě a tudíž se s ním do zastupitelstva ani nepočítalo.

9.10.2016

„Okamurovci" se „Zemanovci" získali dvě křesla v zastupitelstvu

Liberecký kraj - Poprvé v historii usedne v zastupitelstvu Libereckého kraje koalice stran Svoboda a přímá demokracie a Strany práv občanů. Okamurova SPD spolu s SPO, jejímž čestným předsedou je prezident Miloš Zeman, získala v krajských volbách 5,20 % hlasů.

9.10.2016

Sociální demokraté si pohoršili, ve vládě zůstat chtějí

Liberecký deník -Sociální demokraté získali o tři mandáty méně než před čtyřmi lety. Letos do krajského zastupitelstva usednou jen čtyři zástupci ČSSD. Strana by se ale podle jejího lídra dál ráda podílela na vládnutí.

8.10.2016

V druhém kole senátních voleb se utká starosta proti pivovarníkovi

Liberecko - Do druhého kola senátních voleb postoupil Michael Canov (Starostové pro Liberecký kraj) a Marek Vávra (ANO). Oba muži se spolu utkají znovu za týden. Ostatní neúspěšní kandidáti už jim začali vyjadřovat podporu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies