71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

MTO jede. Kam jinam, než do sokolovny Bzí

MTO se vrací do Bzí

MTO se vrací do Bzí Autor: archiv klubu

15.6.2012 08:43

Bzí u Železného Brodu – Živelný a nepředvídatelný koncert Malého tanečního orchestru Universal Praha opět jen a pouze v sokolovně ve vesničce Bzí.

Až v sobotu večer hrábne Zdeněk Lhotský poprvé do strun své baskytary, zcela jistě ho budou sledovat oči stovek tančících lidí. A až poprvé otevře ústa známý herec, bavič a pro tuto chvíli performer a zpěvák Tomáš Hanák, propukne nadšení naplno.

Sokolovna ve Bzí přivítá těleso MTO tuto sobotu a to již po několikáté. A jde o svátek nejen hudby, ale i smíchu, nadsázky a recese. Vždyť co chtít jiného po orchestru, o němž Tomáš Hanák říká, že „MTO hraje to nejlepší z toho nejhoršího posledních čtyřiceti let".

„Ale to už není pravda, hrajeme i písně, které máme rádi. A některé písničky jsou tak strašné, že to nejde. Naposledy jsme tak odsoudili skladbu Formule od Kamélií, to je tak strašná písnička, že jí ani neumíme. Ale jinak nejsme žádné retro, hrajeme vše od Bacha po Vlacha," směje se Zdeněk Lhotský, baskytarista MTO Universal Praha, člen Volného uměleckého sdružení Tvrdohlaví, sklářský výtvarník tvořící svá díla putující do celého světa v Pelechově u Železného Brodu.

Praha a Bzí

MTO koncertuje sporadicky a to především v Praze, kde „okupoval" kupříkladu Akropoli, Lucernu či Španělský sál Pražského hradu, ale Bzí je podle slov kapelníka Zdeňka Lhotského největším zářezem na pažbě MTO.

„V Praze nás znají, ale chtěli jsme hrát na vesnici a díky vazbám padla volba na Bzí. Říkali jsme si, že nás lidi třeba vykopou, ale reakce byly opravdu skvělé, lidé pochopili i náš mnohdy dost drsný humor. Navíc se nám líbí místní sokolovna, kterou neponičili ani komunisti ani novodobí kapitalisti," popsal Lhotský.

Jen jeden z koncertů MTO tu zanechal vrásku. V bouřící sokolovně tehdy spadl kus omítky ze stropu. Nikomu se nic vážného nestalo a divoká show směle pokračovala.

Historie

Historie MTO spadá do roku 1987, když dal, impulz k vzniku v pražské restauraci Na Kačabce.

„Řekl jsem Frantovi Skálovi (sochař, malíř, ilustrátor dětských knih, ale také člen Divadla Sklep – poznámka redakce), že založíme kapelu a on na to, že na nic neumí. Do tří týdnů se naučil hrát na své speciální bicí," vzpomíná Lhotský.

Fakta a pozvánka

Koncert MTO Universal Praha začíná v bzovské sokolovně v sobotu 16. června od dvaceti hodin. Lístky jsou k mání jak na místě, tak v předprodeji v informačních centrech měst Semily a Železný Brod, zájemci z Jablonce je pak najdou i v pokladně Eurocentra. Sokolovna Bzí bude otevřena již dvě hodiny před začátkem koncertu, tedy v 18 hodin.

Orchestr slibuje klasické vystoupení plné živelných a nepředvídatelných akcí. Překvapení? „Překvapením je každé naše vystoupení, i repertoár obměníme," slibuje Lhotský.

A že zrovna v sobotu večer běží v televizi přenos fotbalového utkání českého reprezentačního výběru s Poláky?

„Přijďte všichni do Bzí do sokolovny, neseďte u televize, stejně ten fotbal stojí za prd," zve ortodoxně kapelník Malého tanečního orchestru Universal Praha.

Dovolím si doplnit: koncert MTO stojí za to.

Autor: Jan Sedlák

HLAVNÍ ZPRÁVY

 Šestatřicet kusů mělo skončit mezi 4. červnem 2011 a 7. únorem letošního roku v jabloneckém obchodě Dalenka vzdáleného na pár metrů od Dolního náměstí.

Koňské maso ale na zdraví neublíží

EXKLUZIVNĚ

Jablonec n. N. - Dušené hovězí? Omyl z devadesáti procent levné koňské maso. Navíc tento produkt řada lidí z etických důvodů nechce pozřít. Falešné koncervy doputovaly i do…

Noc kostelů a muzeí přitvrdí divadlo pod nočním nebem

MUZEJNÍ NOC přitahuje pozornost dospělých i dětí. Již tradičně jsou pro ně připraveny dílničky a soutěže.

Železný Brod - Vskutku velkorysý program nabízí dvě paralelně probíhající akce v Železném Brodě

„Přece neuložím ztraceného dědu do kotce…“

Na nádvoří Domova důchodců v Českém Dubu dorazila trojice už téměř se setměním. Objekt leží mimo centrum města a senior by do něj ani sám netrefil. Z auta Lenky Klimentové mu musela Dagmar Kubištová pomoci vystoupit. Exkluzivně

Lučany nad Nisou, Český Dub - „Přivezli mě dva andělé … v bílém autě," řekl  v den svých jeden a sedmdesátých narozenin senior, který se těsně před setměním dostal ze…

Při úklidu Jizerek nasbírali více než kontejner odpadu

Úklid Jizerských hor. Ilustrační snímek z roku 2010.

Jizerské hory - Minimálně jeden velkoobjemový kontejner zaplní odpadky, které 
o víkendu nasbírali dobrovolníci při úklidu Jizerských hor.

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

CELEBRITY

Jennifer zachránila děti před smrtí vlastním tělem: Tornádo jejich školu rozmetalo na prach

Jennifer zachránila děti před smrtí vlastním tělem: Tornádo jejich školu rozmetalo na prach

VIDEO: Ničivé tornádo, které se na začátku týdne prohnalo americkým státem Oklahoma, zničilo v městu… celý článek ›

Voráček zničil o strom svoje ferrari! Malinká nehoda, říká hokejista

Voráček zničil o strom svoje ferrari! Malinká nehoda, říká hokejista

Hokejový reprezentant Jakub Voráček dnes dopoledne havaroval nedaleko Kladna se svým vozem Ferrari… celý článek ›

Bodyguarda z pražského klubu skolil infarkt: Zachránila ho sexy dispečerka Jana

Bodyguarda z pražského klubu skolil infarkt: Zachránila ho sexy dispečerka Jana

Je dispečerkou záchranné služby, zoufalým lidem radí, jak se mají postarat o své bližní v nouzi, než… celý článek ›

EXKLUZIVNÍ ZPRÁVY

TO JE SÍLA! Co práskl Hrdlička o nahých fotkách s Borhyovou?!

TO JE SÍLA! Co práskl Hrdlička o nahých fotkách s Borhyovou?!

Tak tohle by mohlo být opravdu peprné. Přítel Lucie Borhyové Michal Hrdlička prozradil, že by si klidně… celý článek ›

Kuba Prachař bere manželství vážně! Zaměstnal i tchýni

Kuba Prachař bere manželství vážně! Zaměstnal i tchýni

Rodinný klan Hanychová – Žilková – Prachař bere Česko útokem. V posledním díle show Máme rádi Česko je… celý článek ›

Šílené reklamy (nejen) na auta

Šílené reklamy (nejen) na auta

Ve světě automobilů neznají zvláště nápady kreativců a tvůrců reklam meze. Jistě i vy si mezi vybranými… celý článek ›

ZPRÁVY Z ČR A ZE SVĚTA

Dětské skupiny prošly vládou. Fungovat budou do roka

Dětské skupiny prošly vládou. Fungovat budou do roka

Praha – Byli jste někdy v Opavě? Kdyby chtěl někdo založit jednu obří školku pro všechny děti, které… celý článek ›

Akademici vítají Putnovo jmenování, kritika Zemana ale trvá

Akademici vítají Putnovo jmenování, kritika Zemana ale trvá

Praha - Akademická obec přivítala, že dnes prezident Miloš Zeman ustoupil ve sporu ohledně jmenování… celý článek ›

TOP 09 a Starostové navrhuje přímou volbu starostů

TOP 09 a Starostové navrhuje přímou volbu starostů

Praha - Poslanecký klub TOP 09 a Starostové podá návrh zákona o přímé volbě starostů, povinná by byla… celý článek ›

Poslanci by měli podle výboru stanovit normou pravidla pro lyžaře

Poslanci by měli podle výboru stanovit normou pravidla pro lyžaře

Praha - Sněmovna by měla podle dnešního doporučení školského výboru schválit s některými úpravami normu,… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz