VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Brodě vymění okna za skoro třináct milionů

Železný Brod - Na Jiráskově nábřeží dstartovala jedna z největších investičních akcí Bytového podniku Železný Brod

21.11.2012
SDÍLEJ:

IRÁSKOVO NÁBŘEŽÍ v Železném Brodě prošlo jednou z etap revitalizace i v loňském roce, kdy tu vznikla nová dětská hřiště či zbrusu nové chodníky.Foto: Romana Holišová

Obyvatelé panelových domů na Jiráskově nábřeží (ale nejen tam) si dlouhodobě stěžovali na stav oken a balkónových sestav. „V kuchyni nám už léta nejde okno ani otevřít, zbylá netěsní. Sám jsem si je oblepoval izolačními páskami," popsal pětatřicetiletý Pavel, jeden z nájemníků městského bytu na Jiráskově nábřeží.

Skoro pět set balkónů

To se má do 8. prosince letošního roku změnit. Přesně měsíc před tímto datem začala v Železném Brodě mohutná investiční akce Bytového podniku. Ten nalije do výměny oken, balkonových sestav i sklepních oken bezmála třináct milionů korun. Okna se mění právě ve čtyřech dvanáctipatrových panelových domech na Jiráskově nábřeží.

„Celkem to dělá 470 balkonových sestav, 295 oken a čtyřicet sklepních oken," vypočítal Miloš Havlík, ředitel Bytového podniku města Železný Brod.

Na jaře příštího roku čekají zdejší panelové domy další zateplení.

„Bude dokončeno zateplení vyměněných balkonových sestav a tak bude výrazně zlepšen komfort bydlení," přiblížil Havlík.

Úspora za vytápění

Podle předběžných propočtů, které si radnice nechala zpracovat, mohou nájemníci počítat s úsporou na vytápění plynem ve výši deseti až patnácti procent. Podobně zatepleny totiž byly v minulosti shodné panelové domy ve Vaněčkově ulici.

André Jakubička, starosta Železného Brodu, dodává: „Se zvýšením nájemného v městských bytech v roce 2011 Rada města uložila Bytovému podniku zajistit do konce roku 2014 provedení výměny všech dosud nevyměněných oken za nová a zajistit opravy střech, které opravu vyžadují."

Město tisíce bytů

Město Železný Brod, respektive Bytový podnik, spravuje na tisíc bytů a je tak městem, které vlastní nejvíce bytů v celém Libereckém kraji. Minimálně na počet obyvatel.

V poslední době prochází zdejší sídliště (Vaněčkova ulice, Jiráskovo nábřeží, Na Vápence) postupnými rekonstrukcemi, když město je úspěšné v získávání dotací na revitalizaci sídlišť. Třeba ve Vaněčkově ulici se pracuje právě v těchto dnech. Vznikají tu nová parkovací místa. „Budou postaveny nové chodníky a upravena plocha mezi domy," přiblížil starosta.

V uplynulém období byly provedeny největší akce v rámci výměny oken ve Vaněčkově ulici čp. 431 za milion korun, dále výměna oken na DPS na nábřeží Obránců míru 834 v Železném Brodě o celkovém objemu prací za 1,7 milionu korun a dále plynofikace kotelny na témže objektu o objemu 1,6 milionu korun.

„Další větší investiční akce v řádu celkových nákladů do dvaceti milionů korun předpokládáme uskutečnit v příštím roce," doplnil Miloš Havlík, ředitel Bytového podniku města Železný Brod.

Město přistoupilo k postupnému zdražování nájemného již před dvěma lety. Kvůli nízkému nájemnému vázly opravy panelových domů.

Autor: Jan Sedlák

21.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

I. B třída východ Lučany - Roztoky u Jilemnice 1:0 (1:0). Lučany - zelené dresy.
8

První zápas byl ve vysokém tempu

Městská policie Jablonec nad Nisou.

Opilá žena s dítětem v kočárku nadýchala skoro tři promile

Vlci zadávili přes 30 jehňat

Frýdlantsko – Smečka vlků poprvé zaútočila na Frýdlantsku. Šelmy zde zabily 4 dospělé ovce a 32 jehňat.

POZVÁNKA: Vratislavice budou ve čtvrtek patřit módě a Beatě Rajské

Vratislavice n. N. – Na autorskou módní přehlídku poslední kolekce návrhářky Beaty Rajské zvou ve čtvrtek Vratislavice. 

Rozbil okno auta, aby si nakonec nic neodnesl, kabelku zahodil

Jablonec n. N. – Dosud neznámý pachatel v neděli odpoledne mezi tři čtvrtě na pět a sedmou hodinou vnikl po rozbití okna dveří do vozidla Renault Thalia, zaparkované v areálu bývalé porodnice v ulici Turnovská.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení