VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jablonecko

24.1.2017

Staré železo a nýty nahradí dřevěná lávka

Semily - Takzvaná Bítouchovská lávka spojující přes Jizeru Semily s Riegrovou stezkou se dočká rekonstrukce. Má pomoci partnerství s polskou Jelení Gorou.

24.1.2017

Víc jak tisícovka lidí zase sedla na saně, malí i velcí

Smržovka - Absence zimy v předchozích letech už dlouho nedovolila sednout na saně. O víkendu si ale vyzkoušelo přírodní dráhu z Černé Studnice přes tisíc návštěvníků.

24.1.2017

Lístky na Sportovce si můžete už vyzvednout

Jablonec n. N. - Vstupenky na slavnostní vyhlášení ankety Nejlepší sportovec roku 2016 si již můžete od úterý 24. ledna vyzvednout v redakci Jabloneckého deníku, v Podhorské ul. č. 7.

23.1.2017

Hvězdou plesu bude slavice Bílá

Jablonec n. N. - Jedním z vrcholů společenské sezony na Jablonecku bude nepochybně, jako každoročně, Reprezentační ples Městského divadla v Jablonci nad Nisou.

23.1.2017

Ženy na hokeji. Co na něm vidí?

Jablonec n. N., Liberec - Asi každá žena někdy viděla hokej minimálně v televizi nebo alespoň svalnaté hokejisty na plakátech. V dnešní době ale už ani hlediště v aréně nepatří jen mužům.

23.1.2017

„Cíl je změna. Prostředek je politika,“ říká šéf pirátů

Jablonec n. N. - Piráty vede do voleb Ivan Bartoš. Narodil se v Jablonci, za rodiči dnes zajíždí do Janova

22.1.2017

Zimní střediska v Libereckém kraji zažila rekordní víkend

Jizerské hory, Krkonoše - Zimní střediska v Libereckém kraji zažila rekordní víkend. Slunečné počasí vylákalo na sjezdovky a do běžeckých stop v západních Krkonoších a Jizerských horách tisíce lidí.

21.1.2017

Památník v parku v novém

Jablonec n. N. - Jablonec se už teď připravuje na 100. výročí ukončení první světové války v příštím roce. Na letošek jsou naplánovány opravy památníků na tuto událost ve městě.

21.1.2017

Ulice budou šlapat snad i letos

Jablonec n. N. - Takzvaní asistenti prevence kriminality se osvědčují, Jablonec zažádal o další dotaci.

21.1.2017

V Kořenově poranil led ze střechy malého chlapce

Kořenov - Dítě v předškolním věku bylo se středně těžkým poraněním sanitkou transportováno na traumacentrum Fakultní nemocnice Motol.

20.1.2017

Chystáme se na hodně mezinárodních závodů

Rokytnice n. J. - Musheři Václav Vančura a Veronika Navrátilová v exkluzivním rozhovoru pro Deník

20.1.2017

Vyběhněte na lyžích se psem

Rokytnice n. J. - První kurz skijöringu pro jabloneckou canicrossovou skupinu připravili ve středu 18. ledna v Rokytnici nad Jizerou čeští musheři Václav Vančura a Veronika Navrátilová.

20.1.2017

Paliva zdražují, v Polsku zlevňují

Liberecký kraj - Ceny pohonných hmot v Libereckém kraji rostou. Litr Naturalu 95 se aktuálně prodává v průměru po 31 korunách, před týdnem byl o 14 haléřů levnější.

20.1.2017

Všechna křesla jsou opět plná

Jablonec n. N. - Miloš Zahradník je novým náměstkem primátora Jablonce. Židli mu uvolnil Pavel Svoboda, povýšil na kraj, k hejtmanovi.

19.1.2017

V plném provozu jsou všechna velká střediska v kraji

Liberec - Podmínky pro lyžování v Libereckém kraji jsou ideální. Na sjezdovkách leží až dvoumetrová vrstva. Dostatek sněhu, a to nejen v horách, mají i běžkaři.

19.1.2017

Hasiči k rampouchům nevyjíždějí. Povinnost je na majitelích domů

Liberecký kraj - Nejen zledovatělé nebo neodklizené chodníky, ale i padající rampouchy ohrožují chodce. Stále více lidí přitom zapomíná, že jejich odstraňováním ze střech nejsou pověřeni technické služby ani hasiči, ale sami majitelé.

19.1.2017

V Harrachově létaly také ženy

Harrachov - Skokanská elita se v úterý 17. ledna utkala o titul mistra České republiky. I přestože se jednalo o všední den, přilákalo mistrovství ve skocích na lyžích několik desítek diváků.

19.1.2017

Vzpomenou deset let od počátku Greenway

Pojizeří - Letos uplyne již 10 let od podpisu společného memoranda a dohody o partnerství na projektu Greenway Jizera, kterou na společném setkání ve Svijanech podepsali zástupci Libereckého a Středočeského kraje, Sdružení Český ráj, Svazku měst a obcí Krkonoše a Zlatého pruhu Polabí a zástupci jednotlivých měst na trase: Semily, Železný Brod, Turnov, Mnichovo Hradiště a Mladá Boleslav.

19.1.2017

ČSAD Liberec má problémy, lidé zuří

Chrastava - Pojede, nepojede? Stížností na autobusy ČSAD Liberec začíná přibývat. Před Vánocemi Deník informoval o několika vynechaných spojích na lince Liberec - Jablonec, teď přibývají další místa.

18.1.2017

Studenti předvedli textil i šperky

Jablonec n. N. - Univerzitní Galerie N v Jablonci nad Nisou předvedla již tradiční výstavu semestrálních prací studentů katedry designu Technické univerzity v Liberci. Vernisáž výstavy proběhla v úterý 17. ledna. Návštěvníkům vedle mnoha výrobků a náhledů do tvorby nabídla i módní přehlídku textílií, oděvů ale i šperků.

18.1.2017

Na hradě přezimují netopýři

Turnov - Celý areál hradu Valdštejn se na začátku ledna zachumlal do silné sněhové peřiny. A že je tu opravdu zima, dokazují jen čtyři netopýři.

18.1.2017

Památky v našem kraji měly rekordní sezonu

Severní Čechy - Bezděz si prohlédlo o osm tisíc lidí více než v roce 2015.

18.1.2017

Zavřeli další nemocnice

Jablonecko - Nemocných virózami přibývá, nově je uzavřena i nemocnice v Semilecha Jilemnici. Nesmíte ani do jablonecké, liberecké či turnovské.

17.1.2017

V horách musí být každý sám za sebe

Jablonec n. N. - K horám měl jako rodilý Jablonečák blízko už odmala. K horské službě také. Od roku 2003 je René Mašín náčelníkem HS Jizerské hory. A i přes náročnou službu říká: Neměnil bych.

17.1.2017

Hodně sněhu a opilec v kolejích

Severní Čechy - Policie na severu Čech měla o víkendu nejvíce práce s dopravními nehodami na silnicích kvůli sněhovým podmínkám. Ale také dvakrát zasahovala na železnici.

17.1.2017

Trať Sokolka Cupu si užívali, tolik sněhu nepamatují

Loužnice - „Takové haldy sněhu už dlouho nebyly. A proto se další ročník našeho závodu uskuteční," rozhodli se jednoznačně pořadatelé v Loužnici.

AKTUALIZOVÁNO
17.1.2017

Kalamitní stav dnes o půlnoci končí

Jablonec n. N. - Kalamitní stav v Jablonci končí, v terénu jsou stroje i stovka ručních pracovníků.

16.1.2017

Běhání s příchodem zimy a sněhu rozhodně nekončí

Jablonec n. N. - Fenomén současné doby: Sbírání kilometrů ve prospěch zdraví.

16.1.2017

Sbor Dr. Karla Farského v Semilech se stal kulturní památkou

Semily - Sbor Dr. Karla Farského v Semilech prohlásilo v závěru minulého roku ministerstvo kultury za kulturní památku. „Kostel představuje nejhodnotnější novostavbu tehdejší Církve československé ze sedmi realizací v Libereckém kraji a jednu z nejoriginálnějších v rámci prvorepublikového Československa," řekla památkářka Petra Šternová.

16.1.2017

Na dvacetinách Rampy nechyběl ani dort

Jablonec n. N. - Jablonecký Klub Na Rampě pořádá koncerty a besedy již celých dvacet let. Kulaté výročí oslavili všichni příznivci tohoto klubu v sobotu 14. ledna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies