VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Drogy vedou ke kriminalitě

JABLONEC NAD NISOU - Žákům vysvětlili nejen problematiku drog, ale i kriminalitu s nimi spojenou.

12.10.2007
SDÍLEJ:

Miloslav Dočekal (vlevo) žákům řekl co vše se považuje za trestný čin a jak se mu vyvarovat, Ivan Douda (u mikrofonu) zas povyprávěl o nebezpečí drog a jak jejich uživatelé mají blízko k páchání trestných činů.Foto: DENÍK/Lenka Brabencová

Jak předejít drogám a následnému páchání trestných činů nebo jak se bránit při přepadení, vysvětlil včera Ivan Douda z Drop In a Miloslav Dočekal z kriminální policie žákům osmých a devátých tříd základních škol v rámci komponovaného pořadu Negativní vliv drog na kriminalitu mládeže.
Nejprve žáci zhlédli v kině Radnice tématický film, kde řada mladistvých vyprávěla své zkušenosti s drogou a trestným činem. „Děti si mnohdy ani neuvědomují to, že páchají trestný čin,“ uvedl Miloslav Dočekal s tím, že všechny zločiny, které spáchají mladiství, trestají u nás polovičním trestem než u dospělých osob. „Například šestnáctiletý mladík zavraždil tři ženy a podle zákona nesměl dostat vyšší trest než deset let,“ řekl Dočekal.
Ivan Douda zas dětem nastínil problematiku drog od alkoholu až po nejtěžší drogy. U každé uvedl její nebezpečí a úskalí. Kolega Doležal ho doplnil v tom, co vše se hodnotí jako trestný čin, jaké počínání vede ke zločinu nebo jak vypadá trestní stíhání.
Přednáška však nebyla jen strohé vyprávění, oba zkušení ve svém oboru uváděli příklady méně či více veselé.
„Lidé by nikdy neměli chodit do svého bytu, pokud mají podezření, že se v něm nachází pachatel. Stalo se, ne jednou, že žena tak učinila a zloděj ji zavraždil,“ řekl Dočekal.
Žáci měli prostor k dané problematice se vyjádřit nebo se na cokoliv zeptat.
„Zajímalo mě spíše povídaní o kriminalitě, protože besedy o drogách jsem již absolvovala mnohokrát,“ řekla Jana Prokošová ze Základní školy Pasířská.
Akce byla doplněna o hudební vystoupení Juliana Záhorovského a proběhla v rámci sedmého ročníku Týdne proti drogám.

12.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Otevřeného závodu pro jednotlivce se zúčastnili se dívky i chlapci. Velký zájem o aerobik stále trvá.
8

Aerobik opět zaplnil železnobrodskou halu

Jablonecká radnice. Ilustrační snímek

Jablonečtí zastupitelé budou jednat již ve čtvrtek

Skoro polovina krajských silnic je rozbitá. Pomáhají i sociální sítě

Jablonecko – Podpora na facebooku, internetová kampaň, petice v ulici… Lidé se snaží nějak upozornit na téma, které je trápí.

Dožínky se slavily i na zámku u Rohanů

Liberecký deník - Oslava úrody i práce těch, kteří se starají, aby bylo co na talíř. To byly krajské dožínky. Letos se konaly na nádvoří sychrovského zámku. Stejně tak jako v minulosti.

Opravy kostela podpoří i koncert houslisty Františka Lamače

Smržovka – Spolek Michael, město Smržovka a místní farnost vás srdečně zvou na houslový koncert Františka Lamače ve středu 20. září od 18 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela.

Vražda bosse podsvětí z roku 1996 nejspíš potrestána nebude

Vražda bosse tuzemského podsvětí Antonína Běly z roku 1996 nejspíš nebude potrestána. Státní zástupkyně Danuše Krejčová dnes při závěrečné řeči u Krajského soudu v Praze navrhla, aby soud obžalované Pavla Šrytra a Jána Kaca zprostil obžaloby. Zdůvodnila to tím, že existují pochybnosti o jejich vině a nelze s jistotou vyloučit, že čin spáchal někdo jiný.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení