VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nabízíme vzdělávání

JABLONEC NAD NISOU - Bývalý starosta města Jablonce nad Nisou je nyní ředitelem Centra vzdělanosti Libereckého kraje (dále jen CVLK). Nadále zůstal jabloneckým zastupitelem.

13.8.2007
SDÍLEJ:

Jiří Čeřovský, jablonecký zastupitelFoto: DENÍK/Ota Bartovský

Jako starosta města jste se hodně věnoval otázkám bezpečnosti města. Jak se jako zastupitel díváte na současnou situaci?

Zpráva o plnění Koncepce bezpečnosti v Jablonci za období 2003-2006 byla projednána zastupitelstvem č. 1.2. kde byl rovněž uložen starostovi úkol, aby na jednání v květnu t. r. předložil koncepci bezpečnosti na roky 2007-2008. Nic takového se nestalo, nic nebylo předloženo. Myslím si, že bezpečnost a pořádek je důležitou oblastí života v našem městě. Nezdá se mi však, že nové vedení tomu věnuje potřebnou pozornost (kromě odvolání p. Rakouše bez udání důvodu). Uplynulo 7 měsíců a žádná koncepce, žádné pokračování a navázání na tu předchozí. Jako zastupitel a člen komise kriminality o současném stavu řešení celé problematiky nemám, bohužel, podrobnější informace.

Jaký je váš názor na Integrovaný plán města, který radnice za 2,1 milionu pořizuje?

Je určitě potřebné mít dokumenty, které vymezují základní směr rozvoje města na delší období. Proto zastupitelstvo v roce 2003 schválilo Strategický plán. Nyní se tvoří v poměrně velkém chvatu v době prázdnin a dovolených Integrovaný plán rozvoje za téměř 2mil. Kč přesto, že nabídková cena jiných dodavatelů byla podstatně nižší. V čem a proč byla cena podezřele nízká nevím, ale firma, která tuto cenu nabízela, takovéto plány zpracovává i v jiných městech. Usuzuji proto, že kvalifikační kritéria splňovala. V roce 2003 stál Strategický plán necelý 1mil. Kč a zpracovával se cca ¾ roku. Integrovaný plán se má zvládnout za 3 měsíce. Myslím si, že je to šibeniční termín, který jde proti kvalitě. Nebude čas velmi vážně diskutovat jednotlivé výstupy různých komisí a především navrhované projektové záměry a náměty. Ty se mají odevzdávat do 15. 8. přesto, že nejsou ještě schváleny zastupitelstvem vize, cíle, nebo-li to, kam má Jablonec v dalších letech směřovat. Zdá se mi proto časový postup poněkud nelogický.

13.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

ANKETA: Legalizovali byste pěstování marihuany pro osobní spotřebu?

Módní svátek  zažil zámek Sychrov.
50

OBRAZEM: Sychrov ožil velkou módní show

ANKETA: Zakázali byste motorovým vozidlům starším 15 let vjezd do center měst?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

ANKETA: Povolili byste cyklistům alkohol?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Kraj představí úspěšné návrhy na přeměnu okolí budovy Krajského úřadu

Liberec – Přeměna a kultivace okolí budovy Krajského úřadu, možnost volného přístupu k řece Nise a prostor pro parkování, i to byla hodnotící kritéria soutěže, kterou vypsal Liberecký kraj.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení