VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škola mi změnila život

JABLONEC NAD NISOU - Jana Kocourková je ředitelkou Základní katolické školy v Jablonci již patnáct let. Založila ji společně s děkanem Antonínem Bartošovským a švýcarským kanovníkem Theo Scherrerem.

7.8.2007
SDÍLEJ:

Jana Kocourková, ředitelka katolické školyFoto: DENÍK/Lenka Brabencová

Co obnáší práce ředitelky katolické školy?

Je to podobné, jako řídit soukromou školu. Musím zabezpečit provoz školy, zajistit kvalifikované učitele, vést povinnou dokumentaci školy. Starat se o kvalitní výuku a dostatečné vybavení školy.

Je nějaký rozdíl řídit katolickou školu oproti běžné základní?

Myslím si, že ano. Především v tom, že musím nejprve sehnat peníze na opravy budov, potom ty opravy i zorganizovat. Máme ale velkou podporu v našich švýcarských přátelích, a také litoměřické biskupství nám pomáhá.

Zaměřujete se na křesťanství, estetiku a děti mají mnoho příležitostí, jak využít volný čas ve škole. V čem je vaše výuka jiná?

Snažíme se klást důraz nejen na vzdělání, ale i výchovu. Chceme, aby se žáci vyznali v Bibli, znali církevní svátky, aby se naučili do života uvádět desatero Božích přikázání, aby byli k sobě ohleduplní, dovedli si vážit všech forem života. Naše škola je také zaměřena na výuku cizích jazyků, od 1. třídy se učí anglicky a v 6. třídě si přiberou němčinu nebo francouzštinu. Dalším zaměřením školy je estetika. Nabízíme žákům výtvarné a hudební kroužky, kde mohou rozvíjet své vlohy.

Plánujete na další školní rok nějaké novinky?

Chceme pokračovat ve výměnných pobytech dětí se švýcarskou farností Weinfelden a se základní školou v Chorvatsku v Krnici. Nově navazujeme spolupráci s německým městem Bamberk. V rámci této spolupráce bude student z Bamberku součástí hodin konverzace německého jazyka. Němečtí žáci přislíbili účast na druhém ročníku Memoriálu děkana Antonína Bratršovského v kopané. A novinka? Koupili jsme do školy Karaoke, aby si žáci mohli zazpívat s kapelou a neměli trému při vystupování před mikrofonem.

Zasahuje vám vaše práce do soukromého života?

Ano, většinu času trávím ve škole.

7.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policie. Ilustrační snímek

Jeden bez papírů, druhá nepřipásaná, oba s alkoholem

RedBull 400 Harrachov 2017
34

Můstku jsme čelili společně

Hvězdou českého YouTube je Ben Cristovao

Globálním hitem YouTube se letos v létě stala španělská píseň Despacito. V Česku ji ale překonávají domácí hity v čele s písní od Bena Cristovaa, kterou na internetu sleduje stejný počet lidí jako u obrazovek nejsledovanější televizní pořady.

Agresivita na úkor krásy! Jablonce spřádá plány, jak poprvé zvítězit

Severní Čechy - „Už nemůžeme hledět jen na krásu, potřebujeme tři body,“ velí jablonecký kouč Zdeněk Klucký před Duklou. Liberec hraje v Mladé Boleslavi, Teplice jedou na Baník.

Pochutnejte si na borůvkách na nádraží.... s parní lokomotivou

Kořenov - K tradičním akcím na konci prázdnin patří Borůvková parní sobota na Zubačce. I tentokrát vyjedou zvláštní vlaky na Zubačce a připravena je spousta zábavy pro všechny.

Z ochozu rozhledny se do kraje ponesou lesklé tóny trumpet

Příchovice - K nejkrásnější rozhledně na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, Štěpánce, přezdívané i Hvězda, zamíří v sobotu pourníci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení