VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chodíme ven společně

JABLONEC NAD NISOU - Mladý muž studuje, ale kromě učení zvládá i vést dětský turistický oddíl. „Práce s dětmi je zábavou,“ říká, když organizuje další výlety.

28.5.2007
SDÍLEJ:

Josef Pulíček, vedoucí turistického oddíluFoto: DENÍK/Jan Sedlák

Co obnáší práce vedoucího turistického oddílu?

Hlavně trpělivost, potřebujete i volný čas, musíte mít dobré nápady na uspořádání akcí a spolehlivý tým lidí, s čímž nemáme v našem turistickém oddílu problém.

Panuje mezi turisty například vychloubání? Myslím jako třeba u rybářů?

Vzhledem k tomu, že náš turistický oddíl je oddílem mladých turistů – žáků ZŠ, tak jsme v naší činnosti nic takového nezaznamenali, ale myslím si, že u těch starších to může tak platit. Vyleze na Kozákov a za dva roky řekne, že byl v Himálajích.

Kam nejdál se vypravil váš turistický oddíl?

Poznáváme hlavně krásy Čech a Moravy, nejdále jsme se vypravili do Moravského krasu. Čechy jsou krásnou krajinou pro výletování a pořádání turistických pochodů. Mimochodem, ten náš, nazvaný Krajem českých sklářů, se letos opět povedl. Jednalo se o třicátý třetí ročník pochodu na trasách od pěti do padesát kilometrů. Zároveň se mohli zúčastnit i cykloturisté, kterým jsme připravili mapky.

Máte nějakou veselou příhodu ze společných akcí? Vy možná ponejvíce bloudíte.

Tak nějak si vzpomínám, když jsme se vypravili na pěší túru v okolí Hamru na Jezeře a zabloudili jsme v lese ve spleti turistického značení. To je ještě na mnoha místech opravdu nepřehledné. Místo našich plánovaných dvaceti kilometrů jsme absolvovali okruh o polovinu delší. Dodnes všichni na tuto veselou historku rádi vzpomínají. Turistický oddíl zabloudí. A to jde po značkách. Někdy to je zkrátka legrace.

28.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Krajské dožínkové slavnosti na Sychrově 2017.
6

Dožínky se slavily i na zámku u Rohanů

Kostel archanděla Michaela ve Smržovce (pohled z Maxova)

Opravy kostela podpoří i koncert houslisty Františka Lamače

Vražda bosse podsvětí z roku 1996 nejspíš potrestána nebude

Vražda bosse tuzemského podsvětí Antonína Běly z roku 1996 nejspíš nebude potrestána. Státní zástupkyně Danuše Krejčová dnes při závěrečné řeči u Krajského soudu v Praze navrhla, aby soud obžalované Pavla Šrytra a Jána Kaca zprostil obžaloby. Zdůvodnila to tím, že existují pochybnosti o jejich vině a nelze s jistotou vyloučit, že čin spáchal někdo jiný.

Naši prvňáci: Už zítra představíme školáky ze ZŠ Poniklá

Jablonecko – Ve středu 20. září přinese Jablonecký deník čtenářům druhý díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Městská knihovna zve do Beskyd i na cestu po mořích

Jablonec n. N. – Městská knihovna Jablonec v úterý 19. září od 14 hodin v audiovizuálním sále nabízí promítání pro veřejnost zdarma z cyklu Krásy Čech, Moravy a Slezska, tentokrát na téma Beskydy.

Pohádkové postavy opět seznámí s procesem úpravy vody

Bedřichov – V pátek 22. září se opět otevřou dveře Úpravny vody Bedřichov a to především pro děti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení