VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na školkové děti přispějí stokorunou

Jablonec n. N. - Narozdíl od Liberce, Jablonec vyhrál boj s šibeniční kapacitou v mateřských školách. Také prázdninový provoz je nutné řešit.

26.4.2010
SDÍLEJ:

Mateřská školka. Ilustrační snímek.Foto: DENÍK

Sto korun na jeden den dostane od města každý rodič, který potřebuje pohlídat dítě o prázdninách a využije služby poskytovatelů, kteří splňují kritéria pro péči o předškolní děti. Je to jakási náhrada za to, že školky v době prázdnin uzavřou.

„Z městské kasy přispějeme rodičům dítěte částku ve výši 100 korun na jeden pobytový den. Podmínkou je, že dítě bude docházet k poskytovateli služby, s nímž město uzavřelo smlouvu, nejméně na čtyři hodiny denně a ve školním roce 2009/2010 navštěvovalo některou z jabloneckých mateřských škol,“ informovala mluvčí jablonecké radnice Jana Fričová s tím, že se jedná o stejný model, jaký aplikovali o prázdninách v loňském roce.

Město vyhlásí opět výzvu pro registraci poskytovatelů. Ti musejí mimo jiné předložit aktuální ceník na období červenec – srpen 2010. Cena za službu musí být vyšší než 100 korun za dítě a den.

„V loňském roce bylo z celkové částky na příspěvky rodičům vyčerpáno jen 35 200 korun, a tak byl zůstatek 324 600 korun převeden do kalendářního roku 2010,“ konstatoval jablonecký místostarosta Petr Vobořil.

Jedna školka zůstane otevřená

Mateřské školy přeruší svůj provoz v době letních prázdnin na dobu šesti týdnů od 12. července do 22. srpna. Mateřská škola Uhelná se svými sedmi odloučenými pracovišti přeruší provoz na celé dva měsíce s tím, že v červenci i v srpnu otevře jednu náhradní mateřskou školu, do které budou moci docházet děti ze sedmi jejích odloučených pracovišť.

„Bude záležet pak na poptávce rodičů, která z nich to bude,“ upřesnil Vobořil.

Jablonecký místostarosta doufá, že letos příspěvky rodiče více využijí. V loňském roce si rodiče mohli nechat děti pohlídat s příspěvkem města v pěti zařízeních. Bylo to například v Rodinném centru Magnet, v Mateřském centru Jablíčko nebo ve studiu Beruška.

Co se týče jedné otevřené mateřinky, na ni se příspěvek města nevztahuje. „Dětí docházejících do náhradní prázdninové MŠ Uhelná se příspěvek města týkat nebude. Ale v případě, že rodič upřednostní před náhradní školkou registrovaného poskytovatele, samozřejmě příspěvek města získá,“ vysvětluje Vobořil.

Při letošním zápisu se přihlásilo do mateřských škol celkem 575 dětí. Volná místa měli pro 511. „V současné době máme ještě volno v mateřské škole v Jabloneckých Pasekách, zhruba dvacet míst. Jsou volná proto, že někteří rodiče nevyužili náhradní školky, kterou jsme jim nabídli,“ doplnil místostarosta.

V sousedním Liberci zatím mají nevyřešené kapacity. Dotazované matky však neuvažují, že by svoje děti vozily do jabloneckých mateřských škol.

Autor: Lenka Brabencová

26.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Liberecký okresní a krajský soud. Ilustrační foto.

Pět let za přeraženou páteř

BC Blesk Jablonec

Jablonečtí baseballisté vedou I. ligu

V Libereckém kraji přibylo v prvních měsících nejvíce turistů

Liberecký kraj – První tři měsíce tohoto roku přilákaly do Libereckého kraje rekordní počet návštěvníků. Důvodem byla zejména úspěšná zimní a lyžařská sezóna.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

RYCHLÁ SOUTĚŽ! Hrajte o vaření s "šéfem" Zdeňkem Pohlreichem

Liberec /SOUTĚŽ/ - Zapojte se s Deníkem do soutěží při Bosch Fresh Festivalu v Liberci!

Studenti berou děti na výlet. Každý může pomoct rohlíkem

Česká Lípa, Doksy - Studenti českolipské střední odborné školy a učiliště opět páchají dobré skutky. Tentokrát vzali děti z místního azylového domu Jonáš na výlet do zooparku. Podat pomocnou ruku lidem v nouzi může nyní každý, stačí si koupit rohlík.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies