VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mění zábradlí kolem řeky

MALÁ SKÁLA - Hezčí pohled na řeku. Dopravní omezení v letní sezóně. Specializovaná firma začala na nábřeží splavu Jizery na Malé Skále budovat nové zábradlí. Kompletní rekonstrukce zahrnuje i nově vybudované betonové ukotvení.

7.7.2007
SDÍLEJ:

Celý projekt výstavby nového zábradlí má skončit do konce září. Během konání festivalu Benátská noc staveniště provizorně zajistí.Foto: DENÍK/Jan Sedlák

Staré zábradlí léta rezavělo a ukotvení podstav již nevyhovovalo předpisům. Vypadávaly kusy betonu, které byly nebezpečné nejen chodcům, ale i koupajícím se na splavu. Proto se obec Malá Skála dohodla s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) vybudovat zábradlí nové. Provoz na hlavním tahu je stavbou omezen minimálně. Práce nezasahují ani do poloviny jízdního pruhu.
„Jednali jsme s ředitelstvím rok a půl, vždy to jsou složitá jednání. Všichni starostové bojují o to, aby měli obec co nejhezčí,“ říká Jiří Nejedlo, starosta Malé Skály. Byť to v závěru jednání vypadalo na další škrty v rozpočtu ŘSD a zrušení opravy zábradlí, vyšlo ředitelství obci vstříc a peníze na projekt sehnali.
Konstrukci zábradlí rozebrali a po částech odvezli k renovaci a novému nátěru. Do budoucna zapadne do koloritu obce antracitová barva. Obec se snažila přesvědčit ŘSD i k opravě chodníku, na ten ovšem peníze již nesehnali. „Nicméně v rámci oprav chceme jako obec investovat do nových stožárů veřejného osvětlení,“ upřesňuje Nejedlo.
Jako nutné zlo považuje opravy zábradlí Martin Bauer z agentury Sundisk, která spravuje Žlutou plovárnu na druhé straně řeky a pořádá v jejím areálu akce pro veřejnost. „Ale chápeme to. Podle mého se opravy musí dělat přes léto, jindy hrozí záplavy,“ dodal Bauer. Provoz oprav rušil hlukem akci Žluté plovárny minulý týden.
Podle Nejedla se nemohou práce zastavit ani kvůli festivalu Benátská noc. Tři dny festivalu bude nad bezpečností návštěvníků s důrazem na stavbu bdít i Policie ČR. „Projekt nepřerušíme, musíme jen nebezpečná místa zregulovat a firma ošetří a zabezpečí stavbu,“ konstatoval Nejedlo. Na obzvláště nebezpečných místech vyroste zábradlí provizorní. Pokud se návštěvníci nebudou vědomě vrhat do nebezpečí, žádný úraz či nepříjemnost podle Nejedla nehrozí.
Ani během festivalu by se provoz díky stavbě neměl extrémně zkomplikovat. Na straně nábřeží se nebude moci parkovat stejně jako při předchozích ročnících.

7.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

ČARODĚJNICE V MÍRNÉM PŘEDSTIHU dorazily už ve čtvrtek do lučanského útulku Dášenka. Jedna z nich, Martina Hanušová, se řádně rozhlíží, kam poletí. A její sestra Dagmar Kubištová se tomu směje. Obě si vyzloušely i levitaci.
8

Čarodějnice již dorazily do lučanského útulku

Čarodějnice na Oddělení následné péče v turnovské nemocnici.
37

Usměvavé stařenky se rozzářily i v maskách... v nemocnici slavili čarodějnice

Kam za fotbalem v Libereckém kraji

Liberecký kraj - Podpořte své favority. Nabízíme přehled fotbalových utkání.

Neschopnost ministrů dopravy zbrzdila výstavbu silnic v kraji o roky

Liberecký kraj - /HLASUJTE/ Stavba silnic v kraji vázne. Nejvíce je to znát na Českolipsku, které čeká na obchvat, a také u spojení mezi Libercem a Hradcem Králové, které se vleče už celé roky.

Porucha polykání je stále podceňovaná diagnóza

Česká Lípa /ROZHOVOR/ - Mluvit, číst, psát, polykat. Dovednosti, kterým většina nevěnuje ani myšlenku, nebývají pro lidi po cévní mozkové příhodě samozřejmostí. Právě jim i řadě dalších pacientů pomáhá v českolipské nemocnici klinická logopedka Jana Vacková.

Do Jablonce míří Arakain, slaví pětatřicetiny

Jablonec n. N. - Metalová kapela přijede v rámci XXXV Double Tour 2017. Už dnes a také zítra!

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies