VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nový pavilon slouží autistickým dětem

Liberecký kraj – Jako jediná v Libereckém kraji odborně vzdělává autistické děti Speciální škola Jižní v České Lípě. Od letošního školního roku využívá zcela nově vybudovaný pavilon pro handicapované děti.

15.9.2017
SDÍLEJ:

Od září tohoto roku je pavilon dětem ze speciální školy plně k dispozici a je tak v pořadí čtvrtým, které město zde zmodernizovalo.Foto: archiv Městský úřad Česká Lípa

Pavilon D se stal jednou z největších letošních investic města Česká Lípa, když vyšel na 12 milionů korun. Původní budova šla k zemi a na jejím místě vyrostla nová, kapacitně větší. V ní jsou čtyři moderní učebny, dvě rehabilitační místnosti, kuchyňka a další potřebné zázemí. „Chtěla bych městu poděkovat a upřímně říkám, že neznám město, které by se tak staralo a vytvářelo podmínky pro naše handicapované děti, jako Česká Lípa,“ říká ředitelka školy Jindřiška Pomikálková.

Školu Jižní navštěvují tělesně a mentálně handicapované děti a přestavbu bezbariérového areálu zahájilo město již v roce 2007 rekonstrukcí pavilonu A. V letech 2010 a 2011 pak proběhla rekonstrukce dalších dvou částí.

Ani novým pavilonem dokončeným letos ale modernizace areálu na sídlišti Pod Holým vrchem nekončí. „Je projekčně připravena rekonstrukce pavilonu F, dalšího školního objektu, která navazuje na postupnou modernizaci Speciální školy Jižní. V tomto pavilonu plánujeme zřízení školní jídelny a výdejny, dvou oddělení družiny a zázemí učitelů, které v tomto areálu zcela chybí,“ sdělil místostarosta Juraj Raninec.

„Jsem velmi ráda a v podstatě jsem na to pyšná, že jako jediné město v Libereckém kraji odborně vzděláváme také autistické děti. Do provozu školy ročně investujeme čtyři miliony korun. Škola je dnes na takové úrovni péče, že k nám přicházejí děti z celého regionu. Pokračujeme v postupné přestavbě a výsledkem už dnes je skutečně důstojný, moderní areál pro handicapované děti,“ dodala starostka.

Autor: Petra Hámová

15.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Krajské dožínkové slavnosti na Sychrově 2017.
6

Dožínky se slavily i na zámku u Rohanů

Kostel archanděla Michaela ve Smržovce (pohled z Maxova)

Opravy kostela podpoří i koncert houslisty Františka Lamače

Vražda bosse podsvětí z roku 1996 nejspíš potrestána nebude

Vražda bosse tuzemského podsvětí Antonína Běly z roku 1996 nejspíš nebude potrestána. Státní zástupkyně Danuše Krejčová dnes při závěrečné řeči u Krajského soudu v Praze navrhla, aby soud obžalované Pavla Šrytra a Jána Kaca zprostil obžaloby. Zdůvodnila to tím, že existují pochybnosti o jejich vině a nelze s jistotou vyloučit, že čin spáchal někdo jiný.

Naši prvňáci: Už zítra představíme školáky ze ZŠ Poniklá

Jablonecko – Ve středu 20. září přinese Jablonecký deník čtenářům druhý díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Městská knihovna zve do Beskyd i na cestu po mořích

Jablonec n. N. – Městská knihovna Jablonec v úterý 19. září od 14 hodin v audiovizuálním sále nabízí promítání pro veřejnost zdarma z cyklu Krásy Čech, Moravy a Slezska, tentokrát na téma Beskydy.

Pohádkové postavy opět seznámí s procesem úpravy vody

Bedřichov – V pátek 22. září se opět otevřou dveře Úpravny vody Bedřichov a to především pro děti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení