VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odejdi z koalice! Nebo půjdeš z ČSSD!

Vratislavice - Boj o vratislavický úřad vrcholí. Některým členům koalice jejich stranické sekretariáty vyhrožují i vyloučením ze strany, pokud nepřeběhnou na druhou stranu barikády

6.11.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Milan Jaroš

„Jsem v komunální politice 12 let, ale takový nátlak jsem ještě nezažil. Je mi z toho špatně,“ svěřil se Jaroslav Šplíchal z vratislavické ČSSD. Patří k zastupitelům Vratislavic nad Nisou, kteří se spojili do koalice proti minulému vedení radnice.

Tím ovšem vyvolal bouři u svého okresního a krajského vedení. K tomu možná přijde o práci u sociálními demokraty ovládané krajské správy silnic, kde mu prodloužili smlouvu jen o dva měsíce do konce tohoto roku.

„Okresní výbor nás s Pavlem Jeništou nutil k tomu, abychom porušili už uzavřenou koaliční smlouvu a přeběhli ke Starostům pro Liberecký kraj. Vyhrožovali nám, že pokud nepůjdeme ke Starostům, vyloučí nás ze strany,“ potvrdil Jaroslav Šplíchal.

„Teď dokonce Starostové vydali a roznesli do všech poštovních schránek ve Vratislavicích leták, který se dovolává toho, aby lidé ctili výsledky voleb. Jakoby chtěli občany vyburcovat, aby přišli na zastupitelstvo. Přitom právě po minulých volbách ti stejní lidé vyloučili vítěze voleb ze hry,“ dodal.

Jak Jaroslav Šplíchal zdůraznil, zlomit se nenechá. Věří, že koalice, uzavřená s ODS, Věcmi veřejnými, TOP 09 a Unií pro sport a zdraví obrovský nápor vydrží. „Zkusil jsem si s naším vedením pohrát a naoko jim slíbil, že tedy přeběhnu na druhou stranu. Ale jako podmínku jsem si dal až nesplnitelné požadavky. Na všechno přkývli. Z toho mi vyplynulo, že Starostové chtějí možná na radnici přikrýt něco z minulosti, co třeba rozhodli v rozporu se zákonem,“ doplnil.

„Pořád věřím, že se nikomu nepodaří naši koalici roztrhnout. První, co chceme udělat, je revize rozhodnutí předchozího vedení, a potom všechna výběrová řízení vyvěsit na internetu.“ Vladimír Braun, ODS, kandidát na starostu

Ustavující zasedání vratislavických zastupitelů se uskuteční ve středu 10. listopadu od 18.00 hodin. „Pořád věřím, že se nikomu nepodaří naši koalici roztrhnout. První, co chceme udělat, je revize rozhodnutí předchozího vedení, a všechna výběrová řízení, i třeba na minimální sumy, vyvěsit na internetu. Dosud tam nic takového čtenář nenašel,“ přiblížil budoucí starosta Vladimír Braun (ODS), který právě zakázky buď bez výběrových řízení nebo přizpůsobené předem vybrané firmě u minulého vedení dlouho kritizoval.

Krajský šéf ČSSD a europoslanec Robert Dušek v pátek večer nezvedal mobil. Nevysvětlil tedy, zda skutečně jeho strana oba muže vyloučí.

Autor: Zuzana Minstrová

6.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Peníze. Ilustrační foto.

V Jablonci přispívají na prázdninové aktivity dětí

Můstky na bývalém výstavišti LVT už nejde použít. Jsou v takovém stavu, že by se musely zbourat a postavit znovu.

Skokanům chybí můstky: SK Ještěd usiluje o stavbu nových můstků ve Vesci

Bramberk otevřou již tuto sobotu, také letos budou rozhlednu dále opravovat

Lučany n. N. - Rozhlednu Bramberk v Lučanech nad Nisou oficiálně otevřou již o víkendu.

Psychiatrii čekají velké změny: Nové stacionáře, poradny i terénní péče

Liberec - Už žádné vícelůžkové pokoje bez sociálního zařízení a zbytečné zavírání pacientů v nemocnici. Psychiatrickou péči v Krajské nemocnici v Liberci čeká velká logistická operace.

Liberecký kraj rozdává na kotlíky miliony

Liberecký kraj - /ANKETA, HLASOVÁNÍ/ Už druhá výzva na kotlíkové dotace běží v Libereckém kraji. Žádosti je možné posílat do konce března.

Dakar show přilákala davy

Sosnová /FOTOGALERIE/ - Dakar Setkání na Autodromu v Sosnové přivítalo rekordní návštěvu diváků.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies