VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Projednají miliony pro Jablonecko

Jablonecko - Z Jablonecka doputovalo ke schválení o dotace sedm projektů v celkovém objemu více než sto devadesáti milionů korun.

19.11.2008
SDÍLEJ:

Aktuality z Jablonce, jednání zastupitelů a radních. Snímek znaku města z velké zasedací síně jablonecké radnice.Foto: DENÍK/ Lenka Střihavková

Nová ambulance onkologie v areálu jablonecké nemocnice, revitalizace okolí přehrady, vybudování moderního kamerového centra v Jablonci, Mateřské centrum v Železném Brodě, nová hasičárna v Tanvaldě.

To jsou jen některé projekty z Jablonecka, které zamířily do devátého kola výzvy, a jež v únoru posoudí Regionální rada regionu soudržnosti Severovýchod. Poté bude známo, kolik projektů uspělo.

„Celkem přihlásili devadesát jedna projektů, ve kterých dohromady žádají o více než tři miliardy korun,“ upřesnil Michal Vereščák, vedoucí Územního odboru Úřadu regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod. Rada však může přerozdělit jen sedm set osmdesát milionů korun.
„Na úřadu se již začalo s kontrolou formálních náležitostí a přijatelnosti projektů,“ doplnil Vereščák.

Mezi nejvýraznější jablonecké projekty patří bezesporu přestavba bývalé hasičské zbrojnice a modernizace kamerového systému v Jablonci. „V objektu by vznikl mozek ultramoderního kamerového systému, centrum krizového řízení a krizové byty pro obyvatele, které postihla katastrofa,“ přiblížil Petr Tulpa, starosta Jablonce. Město zde žádá o dotaci ve výši bezmála šedesáti osmi milionů korun.

Město podalo i žádost na patnáct a půl milionu korun na revitalizaci Slunečních lázní a vybudování adrenalinového centra v areálu zdejší přehrady.
Výstavba nové ambulance přímo v prostorách jablonecké nemocnice by zpříjemnila léčení onkologickým pacientům.

„Nový pavilón by navazoval na oddělení ORL a ortopedie. Pacienti by nemuseli navštěvovat ambulanci, kterou máme v Liberecké ulici. Ta by se přestěhovala přímo do areálu,“ vysvětlila Petra Krajinová, tisková mluvčí Nemocnice Jablonec. Na stavbu ambulance žádá nemocnice více než dvacet tři miliony korun.

Šanci má i Mateřské centrum, dobrovolní hasiči nebo jezdecký oddíl

Projekt Mateřského centra s knihovnou odeslalo do SROP i město Železný Brod. Ze starého a nepoužívaného výměníku v blízkosti panelových domů by se mohlo stát moderní centrum nejen pro maminky s malými dětmi. Město tak reaguje na zvyšující se počet malých dětí. Mateřské centrum ve městě přitom vzniklo teprve loni a využívá jednu místnost u tamního skautského oddílu. Do objektu by se přestěhovala i městská knihovna.

„Chtěli bychom centrum a knihovnu propojit tak, aby se zvýšil zájem malých dětí o knihy a čtení,“ upřesnil Václav Horáček, starosta Železného Brodu.

Novou hasičskou zbrojnici Sboru dobrovolných hasičů má v žádostech na dotace přihlášeno město Tanvald. „Hasičárna SDH by měla stát v těsném sousedství budoucí zbrojnice profesionálních hasičů u křižovatky ulic Krkonošské a Vítězné,“ popsal Petr Polák, starosta Tanvaldu.

V žádostech o dotace z devátého kola výzev SROP figuruje i Liberecký kraj s projektem Skupinové bydlení v ulici Erbenova v Jablonci a TJ Jezdecký oddíl Nisa Jablonec, který chce přistavit jízdárnu a zázemí.

Autor: Jan Sedlák

19.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotní podvečer 12. srpna patřilo první nádvoří hradu Valdštejn divadlu, neboť se tu konalo představení uskutečňované v rámci projektu „Divadelní podvečery na Valdštejně“.

Druhý divadelní podvečer na Valdštejně aneb Bylo nás pět

Policie. Ilustrační snímek

Jeden bez papírů, druhá nepřipásaná, oba s alkoholem

Můstku jsme čelili společně

Harrachov - Překonat sto metrů během zní až směšně, nikoli však na skokanském můstku.

Hvězdou českého YouTube je Ben Cristovao

Globálním hitem YouTube se letos v létě stala španělská píseň Despacito. V Česku ji ale překonávají domácí hity v čele s písní od Bena Cristovaa, kterou na internetu sleduje stejný počet lidí jako u obrazovek nejsledovanější televizní pořady.

Agresivita na úkor krásy! Jablonce spřádá plány, jak poprvé zvítězit

Severní Čechy - „Už nemůžeme hledět jen na krásu, potřebujeme tři body,“ velí jablonecký kouč Zdeněk Klucký před Duklou. Liberec hraje v Mladé Boleslavi, Teplice jedou na Baník.

Pochutnejte si na borůvkách na nádraží.... s parní lokomotivou

Kořenov - K tradičním akcím na konci prázdnin patří Borůvková parní sobota na Zubačce. I tentokrát vyjedou zvláštní vlaky na Zubačce a připravena je spousta zábavy pro všechny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení