VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pseudo svatba i tanec u tyče - i starostům rok 2015 připravil perné chvíle

Jablonecko - Ruku na srdce, každý rozumný člově musí alespoň čas od času připustit, že práce starosty je někdy nevděčná. Proto jsme se několika starostů zeptali, co je v roce 2015 rozesmálo.

31.12.2015
SDÍLEJ:

Úl "nového" typu v KoberovechFoto: OÚ Koberovy

Marek Hotovec, starosta města Smržovka

Nevím, zda to bylo v roce 2015, ale vzpomínám si na rozhořčený telefonát jednoho občana, který si stěžoval, že už týden nefunguje veřejné osvětlení u jeho domu a on musí v noci, když jde na toaletu, svítit – i takový může být pohled na věci veřejné.

Jiří Černý, starosta obce Zlatá Olešnice

Protože jsem stále nejmladší starosta v Libereckém kraji, tak ne každý mi to věří, že opravdu jsem starostou.

Michal Rezler, starosta obce Malá Skála

Pseudo-svatba

Zazvonil mi telefon. Na druhém konci mě začala zpovídat maminka nevěsty, za jakých podmínek jim připravíme svatbu v kapli sv. Vavřince. Odpověděl jsem ji, že nemáme matriční úřad, proto si musí svatbu objednat na Městském úřadě v Turnově. A protože ani jeden ze snoubenců nemá trvalé bydliště na Malé Skále, tak musí mimo matrikářky přijet i oddávající z Turnova. „Ale oni už jsou svoji. Vzali se před rokem v Sydney – on Ital, ona Češka. Zde chceme svatební obřad zopakovat pro příbuzné," kontrovala maminka. „Aha, takže svatba „jako". Tak to Vám mohu posloužit, zaplatíte pouze za pronájem kaple. Matrikářku bude alternovat asistentka. Chcete zařídit hudbu?, ochotně jsem nabízel a zjišťoval další podmínky." Nebylo třeba, vše ostatní si prý zařídí. Přivezou přehrávač a CD s oblíbenými skladbami, které někdo z nich pustí.

Nadešel den svatebního obřadu. Před kaplí jsem 15 minut předem narazil pouze na 2 osoby – maminku a tatínka nevěsty. Co čert nechtěl, tatínek byl velice podobný Řepkovi, což mě, coby kovaného slávistu trochu pobuřovalo. Naštěstí jsme klubismus neřešili. Oba omlouvali svatební hosty, kteří se opozdili. „Mám čas, nikoho nezdržujeme, v pohodě," dal jsem velkorysou nabídku. Využili ji dokonale. Po půlhodině dorazila první část hostů, hovořících převážně česky. Od nich jsem se dozvěděl, že nastala další komplikace – jeden ze slavících Italů si ráno sedl na přehrávač a ten vypověděl další službu. „Mám něco sehnat," navrhl jsem. „To je dobrý, druhá část veze jiný", ozvalo se z hloučku. Opravdu. Za chvíli dorazila skupina veselých Italů s magneťákem nad hlavou. Vypadal pěkně, ale neuměl přehrávat formát MP3, ve kterém byly na CD nahrány oblíbené skladby. Potřetí jsem se nabídl, potřetí mi bylo řečeno ne, tentokrát s dodatkem – obejdeme se bez hudby. Asistentka seřadila svatební průvod, vrátila se na své místo a dala pokyn k zahájení obřadu. Vynalézaví svatebčané si s absencí hudby poradili po svém – začali vyluzovat zvuky pam, pam, pa, dam v melodii svatebního pochodu.

Asistentka vypískla, tak jsem ji přísným pohledem umravnil, protože se mi samotnému chtělo smát. Italové zachovali dekorum, každý se při vstupu do kaple pokřižoval. Po představení obou snoubenců přišla moje role. Dokonce se některým ženám, které rozuměly, zaleskly oči. Dobrá práce, pochválil jsem se v duchu. Po žádosti směrem k ženichovi o vyslovení potřebného souhlasu k uzavření manželství následovalo ticho. Nevěsta do něho zašťourala, načež se ozvalo nacvičené:"Áno." Nevěsta zareagovala ihned a já mohl slavnostně prohlásit manželství za právoplatně uzavřené a poprosit je, aby si na důkaz vzájemné lásky a oddanosti vyměnili snubní prstýnky a poprvé se jako manželé políbili. O nic nešlo, tak se mi zdálo vtipné vložit do nacvičené fráze „dostatečně dlouze, vzhledem k značnému množství fotografů" (byl tam jeden). Opět následovalo dlouhé ticho, ze kterého se ozvala, již manželčina, tichá prosba:" Kiss me, kiss me please!" Ital zareagoval okamžitě a poslechl i mě, co se týče délky polibku. Když už se polibek zdál příliš dlouhý i Italům, tak začali skandovat a pískat, jako když vyhráli Ligu mistrů. Závěr svatby již proběhl standardně.

Tomáš Levinský, starosta města Rychnov u Jablonce n. N.
Tak na jednu skutečně mám. Na X. reprezentačním plese města jsme měli vystoupení Pole Dance. Moderátora plesu nenapadlo nic lepšího, než se zeptat hostů, koho by chtěly vidět na tyči. Co myslíte, koho chtěli? Ano, samozřejmě že starostu. Tak jsem si vyzkoušel i trochu jinou pozici, než bych na plese očekával, ale já i hosté jsme se pobavili.

Jindřich Kvapil, starosta obce Koberovy
V naší obci máme svoji kabelovou televizi. Přihlásil se nový zájemce a tak jsem ho šel připojit do předávacího bodu. Jaké však bylo překvapení, když jsem zjistil, že se zde zabydlely včely. Vystavěly si zde šest plástů, vše bylo zalepené voskem a vše bránily včely.

Jaroslav Kořínek, starosta města Desná
Spíš jde o velmi úsměvný návrh jednoho věčně kritizujícího občana, kterému se zdá, že se nic nedělá, a když, tak špatně a pomalu. Nelíbí se mu budova MěÚ a v tom s ním souhlasím, vytýká laxní přístup a navrhl, že by se tedy mohla začít opravovat svépomocí – tak asi do 2 metrů, kam přidělený zedník dosáhne!

Autor: Redakce

31.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Soud se třemi muži, kteří jsou obžalovaní z vraždy Martina Říhy začal 29. března 2017. Zakladatel První pražské družstevní záložny zmizel před 13 lety a dlouhou dobu patřil k nejhledanějším Čechům v databázi Interpolu.
AKTUALIZOVÁNO
10

Začal soud se třemi muži, kteří jsou obžalovaní z vraždy Martina Říhy

Oprava silnice. Ilustrační foto.

Silnice opraví z evropských dotací, první úseky přijdou na řadu v létě

AUTOMIX.CZ

Na prodej je Tatra 613 s mrazivou minulostí. Sloužila u KGB

Tu a tam se na aukčních portálech objeví něco opravdu speciálního. Jako třeba československá Tatra 613, která sloužila sovětské tajné službě KGB. Zvláštní také je, že je na prodej ve Spojených státech amerických.

Obchodní dům Central otevře Petr Janda s Olympic

Jablonec n. N. - V pátek 31. března přivítá nové obchodní centrum Central první zákazníky. Obchodní komplex vystavěla na místě někdejšího obchodního domu Jabloň developerská skupina Crestyl.

Teploměry šplhaly rekordně vysoko. Dokonce i v Harrachově

Severní Čechy - Na severu Čech v úterý 28. března padly na většině stanic denní teplotní rekordy, na několika místech i měsíční. V Tušimicích na Chomutovsku bylo 25,8 stupně Celsia, což je měsíční rekord. Uvedl to Martin Hynčica z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Měsíční rekord padl i v Harrachově v Krkonoších, kde bylo 19,1 stupně.

Záchranářský vrtulník z Liberce má za rok přes 500 zásahů

Liberec - Letecká záchranná služba v Liberci působí 26 let, za tu dobu vrtulník vzlétl k více než 13.000 případům. "V posledních letech mají záchranářské helikoptéry v kraji ročně mezi 500 až 650 zásahy, převažují akutní," řekl vedoucí letecký záchranář v Liberci Miloš Odstrčil.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies