VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Realitní kancelář bude byty města spravovat další měsíce

Jablonec n. N. - I přes rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže město prodloužilo smlouvu o správě bytového fondu.

9.7.2008
SDÍLEJ:

Radnice v Jablonci nad NisouFoto: archiv města

Nově vznikající obchodní společnost Městská správa nemovitostí, s. r. o. se naplno rozeběhne až na podzim. „Výběrové řízení na jednatele společnosti běží, vybráno bude 24. července, po jednání městské rady,“ sdělil Lukáš Pleticha, místostarosta Jablonce. Město prozatím prodloužilo smlouvu o správě bytového fondu s realitní kanceláří RIA Reality. „Je nutné nepřerušit správu městských bytů, proto bylo na konci června podepsáno prodloužení smlouvy mezi městem a kanceláří na další tři měsíce,“ doplnila Jana Fričová. Podle jejích slov se pro nájemníky bytů nic nemění.

Realitní kancelář je jediným správcem jabloneckého městského bytového fondu od začátku letošního roku, kdy vzešla jako vítěz z výběrového řízení, které však bylo napadeno dalším z uchazečů. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže poté výsledek výběrového řízení zrušil, nařídil zprůhlednit podmínky řízení a pokračovat v něm nebo zvolit jinou formu.

Na to město reagovalo založením společnosti Městská správa nemovitostí. „Stoprocentním majitelem společnosti, která převezme 1528 bytových jednotek, bude město, které tak bude mít kontrolu nad údržbou a správou městského majetku,“ dodala mluvčí jablonecké radnice.

Záměr se nezdá být příliš šťastným opozičním zastupitelům. „Radnice by neměla podnikat a předávat tuto činnost úředníkům,“ uvedl zastupitel Petr Beitl.
Přestože vedení jablonecké radnice chybu v krocích při výběrovém řízení nepřiznalo, zpráva od ÚHOS hovoří jasně. Město postupovalo netransparentně. V prvním případě se jedná o diskriminaci. Vítězná firma mohla mít totiž informace, které ostatní kandidáti neměli, a mohla být ve výhodě. V druhém případě se jednalo o nejasné bodování, které komise nedostatečně zdůvodnila. „Provedené hodnocení je nepřezkoumatelné,“ uvádí se ve zprávě ÚHOS.
Výběrového řízení na správu bytového fondu v Jablonci nad Nisou se přihlásilo pět kandidátů. Vítěz by pak získal ke správě přibližně patnáct set obecních bytů.

Po pochybném výběrovém řízení vznesl námitky jeden z účastníků, a to SBD Sever, který vzápětí svůj návrh vzal zpět. ÚHOS pro přezkoumání dokumentace získal pochybnosti o souladu postupu se zákonem a zahájil správní řízení z vlastního podnětu.
Město do oprav a modernizace bytů investuje ročně přibližně 20 milionů korun.

Autor: Jan Sedlák

Místo události:
9.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ovce. Ilustrační foto.

Stádo ovcí na Frýdlantsku napadli vlci

MARMELÁDY Z KUNRATIC putovaly do celé Evropy ze zdejší továrny CH. Leubnera už od roku 1880. Tradici výroby ovocných produktů obnovili místní jako Jamparádu.

Největší marmeládovou soutěž ve střední Evropě ohrožuje letošní neúroda ovoce

1968: Na pohřbu obětí „bratrské“ pomoci mluvil Havel i Tříska

Liberecký kraj - Tanky s okupanty se dostaly až v Liberci na náměstí před radnici, které bylo k ránu plné lid zburcovaných střelbou. V Desné hořící cisterna po nehodě usmrtila babičku s holčičkou … Před 49 lety.

O starém vděku a náhle padlé víře

Jablonecko - Poznámka Jana Sedláka z 21. 8. 1968

Tah na Prahu v pátek zbrzdila nehoda

Liberecký kraj – „Na Paceřáku ve směru na Prahu je doprava svedená do jednoho pruhu.“ Taková byla situace v pátek před polednem ve stoupání před odbočkou na Sychrov.

OBRAZEM: Hasiči slaňovali a policisté chytali zloděje

Albrechtice v Jizerských horách - Přehraniční setkání složek Integrovaného záchranného systému (IZS) byl strhující přehlídkou zásahů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení