VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti předvedly své práce

Jablonec nad Nisou - Vyvrcholením projektu Rovné šance bylo Vánoční setkání ve Spolkovém domě.

17.12.2007
SDÍLEJ:

Jako doprovod a zpestření Vánočního setkání národnostních menšin a romských dětí ve Spolkovém domě, bubnovali chlapci na perkusní hudební nástroje. Zatančili si i s děvčaty.Foto: DENÍK/Lenka Brabencová

Romské děti a děti národnostních menšin se společně sešly na Vánočním setkání ve Spolkovém domě, kde mohly ukázat, co se díky projektu Rovné šance za více jak půl roku naučily. V sobotním odpoledni se nejvíce zpívalo a tančilo. Nechybělo ani vyprávění a písně o zrození Ježíše Krista.


Hlavním pořadatelem akce bylo občanské sdružení Salem, které vede nejen romské děti k náboženství. Spoluorganizátorem se stal dále Spolkový dům, který zdarma poskytl prostory a Komunitní centrum.


Menšiny nebo romské děti měly možnost předvést to, co se naučily. „Díky projektu jsme mohli nakoupit pro tuto komunitu počítače a nebo dovybavit materiálem Komunitní centrum. Například děti z tanečního kroužku si samy ušily kostýmy, ve kterých na setkání vystoupily,“ uvedl ředitel Spolkového domu Miroslav Schovanec s tím, že projekt Rovné šance určitě má smysl. „Například romský chlapec, co tu hrál na hudební nástroj a jako jediný tančil s děvčaty, ještě před půl rokem měl sklony k vandalismu,“ dodal.


Ke zpěvu nebo tanci se připojili i všichni přítomní. Na vánočním setkání nechyběly ani poučné scénky. Na závěr dostalo téměř padesát dětí vánoční balíčky, které na ně čekaly pod stromečkem.


Přestože je projekt u konce, jejich aktivity mohou pokračovat. „Jelikož jsme díky projektu mohli například otevřít kroužek šití, tance a další, mohou dál občanská sdružení docházet a věnovat se svojí činnosti,“ upozornil Jiří Hána z Komunitního centra pro národnostní menšiny při Spolkovém domě. Schovanec doplnil, že dál chtějí na podobných projektech pokračovat.


Na projektu Rovné šance se z třiceti procent finančně podílelo město Jablonec a ze sedmdesáti ministerstvo školství. V současné době již probíhá příprava na letní prázdniny, kdy by se měl rozeběhnout zdravotně bezpečnostní projekt.

17.12.2007
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

ANKETA: Legalizovali byste pěstování marihuany pro osobní spotřebu?

Módní svátek  zažil zámek Sychrov.
50

OBRAZEM: Sychrov ožil velkou módní show

ANKETA: Zakázali byste motorovým vozidlům starším 15 let vjezd do center měst?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

ANKETA: Povolili byste cyklistům alkohol?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Kraj představí úspěšné návrhy na přeměnu okolí budovy Krajského úřadu

Liberec – Přeměna a kultivace okolí budovy Krajského úřadu, možnost volného přístupu k řece Nise a prostor pro parkování, i to byla hodnotící kritéria soutěže, kterou vypsal Liberecký kraj.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení