VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rulc: Mám zkušenosti s vedením týmu

Jablonec n. N. - Jiří Rulc pracoval na Ministerstvu vnitra České republiky, Policejním prezidiu, vyšetřoval i vraždy.

9.9.2008
SDÍLEJ:

Jiří Rulc, ředitel Městské policie JablonecFoto: DENÍK/ Jan Sedlák

Jaká je vaše profesní minulost?
Sedmnáct let jsem pracoval na Okresním ředitelství Policie ČR v Liberci, kterou jsem zakončil jako zástupce ředitele. Rok jsem pracoval ve zvláštním týmu vyšetřování vražd pod správou kraje, potom jsem pracoval čtyři roky na Ministerstvu vnitra. Další čtyři roky jsem vykonával funkci zástupce vedoucího služební kynologie na Policejním prezidiu ČR a od roku 2006 do konce srpna letošního roku jsem byl vedoucím Kontaktního centra odboru mezinárodní policejní spolupráce taktéž na Policejním prezidiu České republiky.

Co vás přimělo k tomu, abyste se přihlásil do výběrového řízení na post ředitele městské policie?
Byl jsem osloven určitými lidmy, zda se výběrového řízení nechci zúčastnit pro mé odborné znalosti a zkušenosti v oblasti řízení policejních týmů a v oblasti tvorby projektů. Mám i veliké zkušenosti se zpracovávání legislativy a norem upravujících taktiku výkonu, výcviku a metodologie organizačních celků bezpečnostních sborů.

Jaké jsou rozdíly mezi vedením u Policiie ČR a městské policie?
Jsem ve funkci krátce, v podstatě teprve týden. Ale je to určitě jiný druh práce, než který jsem doposud vykonával. Poslední léta jsem pracoval ve vrcholném managementu. Vedení městské policie a jejich strážníků je návrat přímo na ulici do přímého výkonu služby. A to je samozřejmě rozdíl.

Jablonecká městská policie v posledních měsících příliš neposkytovala obyvatelům informace o činnosti. Změní se to?
Až se dostanu do běžného pracovního režimu, jsem ochoten standartní informace médiím podávat. Nejdříve mám před sebou důležitější kroky. Musím se seznámit se samotným výkonem služby, s činností strážníků, se služebními předpisy, připravit koncepci rozvoje na příští léta, podílet se na modernizaci současného kamerového systému a podobně.
Je toho moc. Informace však mohu předávat průběžně cestou tiskové mluvčí již v současné době. Naštěstí mi současnou práci usnadňuje současný náměstek a fakt, že je personální stav Městské policie Jablonec k dnešnímu dni zcela naplněn.

Autor: Jan Sedlák

9.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ovce. Ilustrační foto.

Stádo ovcí na Frýdlantsku napadli vlci

MARMELÁDY Z KUNRATIC putovaly do celé Evropy ze zdejší továrny CH. Leubnera už od roku 1880. Tradici výroby ovocných produktů obnovili místní jako Jamparádu.

Největší marmeládovou soutěž ve střední Evropě ohrožuje letošní neúroda ovoce

1968: Na pohřbu obětí „bratrské“ pomoci mluvil Havel i Tříska

Liberecký kraj - Tanky s okupanty se dostaly až v Liberci na náměstí před radnici, které bylo k ránu plné lid zburcovaných střelbou. V Desné hořící cisterna po nehodě usmrtila babičku s holčičkou … Před 49 lety.

O starém vděku a náhle padlé víře

Jablonecko - Poznámka Jana Sedláka z 21. 8. 1968

Tah na Prahu v pátek zbrzdila nehoda

Liberecký kraj – „Na Paceřáku ve směru na Prahu je doprava svedená do jednoho pruhu.“ Taková byla situace v pátek před polednem ve stoupání před odbočkou na Sychrov.

OBRAZEM: Hasiči slaňovali a policisté chytali zloděje

Albrechtice v Jizerských horách - Přehraniční setkání složek Integrovaného záchranného systému (IZS) byl strhující přehlídkou zásahů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení