VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školáci mohou slavit. Kvůli zateplování školy se prodlužují prázdniny

Jablonec n. N. – Děti navštěvující ZŠ Šumava půjdou do školy až 11. září. Mateřinka ještě o týden později.

12.7.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Jen zateplení budov Mateřské školy Hřbitovní a Základní školy Šumava bude stát cirka 15 milionů korun. A děti budou mít prodloužené prázdniny. „Kluk jde do školy až 11. září, tedy o týden později. Věděli jsme to předem, tak jsme zase povolali babičku,“ směje se Petra z Jablonce. Její kamarádka takové štěstí na „volné“ příbuzné nemá. „Ale Patrik je samostatný, do odpoledne, než se vrátíme z práce se zabaví,“ popsala.
Mateřská škola Hřbitovní se po prázdninách otevře ještě o týden déle, tedy 18. září. „Syna na ty dva týdny vezmou jinam, ale slyšela jsem, že s tím měli rodiče problémy,“ sdělila maminka jednoho z předškoláků navštěvujícího zmíněnou školku.

VELKÁ AKCE

Něco za něco. Mateřskou školu ve Hřbitovní ulici čekají letos stavební práce velkého rozsahu, výměna všech oken a dveří, zateplení obvodového pláště i střechy pavilonů A a B, instalace nuceného větrání s rekuperací, výstavba rampy pro bezbariérový vstup, zábradlí, elektrické vyhřívaní střešních vpustí, žlabů a svodů proti zamrzání, úprava osvětlení, instalace pohybových čidel a videovrátného, nový přístřešek i hromosvod a především stabilizace jižní štítové stěny. „Pracovat se bude celé prázdniny zhruba do půlky října, tedy i v době, kdy bude školka již fungovat,“ popsal náměstek primátora Lukáš Pleticha. A cena? 14 milionů, z toho 5,1 milionu dotace z EU.
Zateplení obvodového pláště včetně střechy a výměny oken se během letošních prázdnin dočká pavilon C základní školy v ulici Na Šumavě a přinese žákům školy o týden delší prázdniny. „I v této škole je potřeba nejprve zlikvidovat azbest a namontovat vzduchotechniku v učebnách a kancelářích pavilonu,“ popsala Jana Matěchová ze sekretariátu magistrátu.

DALŠÍ ŠKOLY

Opravy se týkají osmi základních a čtyř mateřských škol. Navíc se dokončuje nadstavba v uměleckoprůmyslové škole, jejíž budova patří městu, ale provozuje ji kraj. Své třídy tu mají také některé hudební obory ZUŠ.
Letos opět údržbě školských objektů dominují kompletní opravy sociálních zařízení, která se v jabloneckých školách upravují postupně.
Letos se jedněch nových toalet dočkají dívky v ZŠ Liberecká, děti ve škole na Žižkově Vrchu (ZŠ Pasířská) a radost z nového sociálního zařízení u tělocvičen budou mít i děti v ZŠ Mozartova. „Na opravy sociálních zařízení ve školách město letos vydá celkem 4,2 milionu korun,“ spočítal náměstek pro ekonomiku Miloš Vele.
Ve škole v Pivovarské se na začátku prázdnin ještě dokončuje rekonstrukce hřiště za milion korun a cca 300 tisíc si vyžádá oprava jižní strany střechy. Výměna oken za 1,3 milionu čeká vrkoslavickou základní školu, za 1,5 milionu korun také speciální základní školu v ulici Josefa Hory a mateřinku v Lovecké. Zdejší náklady se předpokládají ve výši 1,2 milionu korun.

I letos se upravují školní kuchyně pro umístění konvektomatů, moderních zařízení na šetrnou tepelnou úpravu jídel. Jedná se o školky Jugoslávská, Husova a Střelecká. Stavební práce přijdou městskou pokladnu na 0,5 milionu a stejnou částku stojí samotné konvektomaty.
Jablonecký magistrát do oprav školských zařízení dá letos cirka 15 milionů korun, dalších 8,9 milionu korun přijde od EU i státu

Autor: Jan Sedlák

12.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Uzavírka. Ilustrační snímek.

Budou uzavírat silnici z Tanvaldu na Jiřetín a Albrechtice

Bramborové ukončení sezóny na Zubačce
12

Bramborové ukončení sezóny na Zubačce

V neděli zaplaví běžecký stadion v Bedřichově děti a horská kola

Bedřichov – V neděli 24. září se v areálu lyžařského běžeckého stadionu v Bedřichově jede třetí ze čtyř závodů seriálu Decathlon Cup.

Značka smrže provede místní i turisty po i kolem Smržovky

Smržovka – Nové vyhlídkové okruhy tvoří téměř 31 km značených tras ve Smržovce a jejím blízkém okolí.

Tatrhy jsou vlastně společenská záležitost, říká jejich zakladatelka V. Iblová

Liberec – Už podruhé se v Liberci uskuteční Tatrhy. Svátek nejen pro milovníky blešáků.

Břeclav hostí žákovské naděje atletiky

Početná výprava atletů TJ LIAZ odjela na Mistrovství České republiky žáků a žákyň, které se uskuteční o víkendu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení