VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úřad práce aktivně pomáhá hledat nové zaměstnání

Jablonec n. N. - Mnohé z projektů pro zvýšení uplatnění uchazečů na trhu práce financuje i EU. Mnozí z nezaměstnaných či čerstvých absolventů získali v letošním roce díky aktivitám Úřadu práce v Jablonci cenné zkušenosti do budoucna při stážích v zahraničí.

31.12.2008
SDÍLEJ:

Michal Holý, analytik trhu práce a tiskový mluvčí Úřadu práce v Jablonci n. N.Foto: DENÍK/Jan Sedlák

Úřad využívá pro zvýšení uplatnění uchazečů na trhu práce vedle nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti rovněž projektů financovaných z prostředků Evropské unie. V závěru roku 2008 proběhlo několik významných aktivit zaměřených na získávání další kvalifikace a pracovních zkušeností uchazečů i pracovníků úřadu práce.

„V říjnu letošního roku jsme ukončili realizaci projektu Nová země za zkušenostmi v rámci programu Leonardo da Vinci Celoživotní učení,“ uvedl Michal Holý, analytik trhu práce a tiskový mluvčí ÚP Jablonec. Tento projekt byl realizován s podporou Evropského společenství. Koncem května odcestovalo šest vybraných uchazečů na tříměsíční stáž do Velké Británie, kde si zvyšovali kvalifikaci ve svém oboru.

Podařilo se naplnit hlavní cíl projektu, připravit mladé lidi na vstup na evropský trh práce, podpořit jejich zájem o jazykové znalosti a zvýšit šance na jejich pracovní uplatnění.

Z šesti absolventů stáže v současné době pracuje pět osob, což je v dnešní situaci lichotivé číslo.
Další aktivitou je projekt Do Evropy za novými znalostmi, realizovaný v současné době v rámci programu Leonardo da Vinci, Mobility.

„Cílem tohoto projektu je získání znalostí pro pracovníky úřadů práce o problematice rozvoje lidských zdrojů, pomoci nezaměstnaným a možnost vzdělávání u partnerů ve Španělsku a Itálii,“ přiblížil Michal Holý.

ÚP nechce zahálet ani v příštím roce. Další aktivitou má být rozšíření mezinárodní spolupráce při přípravě dalších projektů EU.
V prosinci tak proběhlo jednání mezi úřadem práce a organizacemi z Polska, Slovenska a Irska k přípravě dalšího projektu v rámci programu Leonardo da Vinci.

„Cílem projektu bude získávání nových znalostí a výměna zkušeností v oblasti zaměstnanosti a vzdělávání a příprava dalších aktivit pro zvýšení pracovního uplatnění nezaměstnaných v jednotlivých partnerských zemích,“ vysvětlil Michal Holý.

Autor: Jan Sedlák

31.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policie. Ilustrační snímek

Jeden bez papírů, druhá nepřipásaná, oba s alkoholem

RedBull 400 Harrachov 2017
34

Můstku jsme čelili společně

Hvězdou českého YouTube je Ben Cristovao

Globálním hitem YouTube se letos v létě stala španělská píseň Despacito. V Česku ji ale překonávají domácí hity v čele s písní od Bena Cristovaa, kterou na internetu sleduje stejný počet lidí jako u obrazovek nejsledovanější televizní pořady.

Agresivita na úkor krásy! Jablonce spřádá plány, jak poprvé zvítězit

Severní Čechy - „Už nemůžeme hledět jen na krásu, potřebujeme tři body,“ velí jablonecký kouč Zdeněk Klucký před Duklou. Liberec hraje v Mladé Boleslavi, Teplice jedou na Baník.

Pochutnejte si na borůvkách na nádraží.... s parní lokomotivou

Kořenov - K tradičním akcím na konci prázdnin patří Borůvková parní sobota na Zubačce. I tentokrát vyjedou zvláštní vlaky na Zubačce a připravena je spousta zábavy pro všechny.

Z ochozu rozhledny se do kraje ponesou lesklé tóny trumpet

Příchovice - K nejkrásnější rozhledně na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, Štěpánce, přezdívané i Hvězda, zamíří v sobotu pourníci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení